Споделена история от На работното място

Колежката супер много ме дразни
Здравейте!

Преди 3 месеца на работа постъпи ново момиче. Първоначално изглеждаше съвсем нормална, но после започна да ме дразни. Виждаме се всеки ден, не мога да я търпя. Много по-различна е от другите, даже си мисля, че е луда. Като навън е студено, тя носи тениска. Даже няма горна дреха, а една жилетка само. Излизаме да пушим, тя пък не пушела. Заговорихме се нещо за ТВ предаването 'Един за друг", пък тя не го знаела? Нямала телевизор вкъщи. Това ми се струва супер шантаво. Какви са тия хора, които нямат телевизор? Яде някви гнусни манджи по 5 пъти на ден.
Самото й присъствие ме дразни наистина. Не зная как да я трая. Моля дайте ми съвет.

Коментари

1.   Всеки има различно усещане за топло и студено. Както и различни предпочитания за храната си. Не виждам нищо лудо в това да не пушиш, както и да не гледаш телевизия. Телевизорите си махнаха много мои познати, съвсем нормални и интелигентни хора, четат книги, занимават се с изкуство и т.н. Трябва да разбереш, че никой не е длъжен да живее така, че да се хареса на теб. И на работа хората ходят не за да се харесват и обичат, а за да си изкарват хляба. Като не можеш да траеш , напусни! Само че където и да отидеш все ще се намери друг, който да те дразни с нещо друго.

2.   Ти да не си и майка, НЕЙНА РАБОТА е как ще се облича, яде, гледа телевизия. Просто се спри. Ти си лудия.

3.   Напускай най добре

4.   Не пуша , ходя по тениска и не гледам българска телевизия от повече от 10 години - значи не ставам за твой колега ...
.
Заради такива като теб се радвам че се изнесох от България ...

6.   Мисля че не колежката е проблема в тази теленовела.

7.   Умните хора не гледат телевизия и голяма част от тях не пият и не пушат, а вместо това четат книги и прекарват време с важни за тях си хора.

8.   И какъв ти е проблемът с това как се облича? Да не те кара да ходиш по тениска? Или е дошла да коментира твоето облекло?
А че не пуши или не гледа тъпо риалити мога само да я поздравя, момичето явно има други интереси. Гледай си тъпите шоута и не се занимавай с нея, явно е доста над твоето ниво.

9.   Темата е измислена, но ако все пак не е, дразниш се, защото подсъзнателно се чувстваш по-примитивна и глупава спрямо нея. Всъщност започни да я разпитваш какво чете или с какво се занимава, вместо телевизия, обича ли киното, какви книги обича, как приготвя храната си, как е успяла да седи настрани от вредни навици и т. н. Не нападай, не злобей, а гледай да си повишиш и ти твоето ниво. Опитай се да спреш цигарите на първо време, цигари пушат в днешно време само изостаналите. Всеки се стреми към здравословен начин на живот и по-либерална култура и поведение. Влез малко в крак с времето. ТВ се гледаше нон стоп през миналия век. От всички хора около мен има точно околло 20% заклети пушачи, на възраст около 35-50, които са раснали в някакви шантави и диви времена. Цялостно си промени отношението, не е луда, а модерен, здравословноориентиран човек. Опитай се и ти да ограничиш тв-то, цигарите и некачествената храна. Това ще ти подмлади кожата, сърцето, целият организъм и ще ти открие нови интелектуални светове. Тогава вече няма да те дразни. Поне опитай.

10.   Имам колежка, която гълта тироксин (хормон на щитовидната жлеза). Той дава енергия и кара тялото да произвежда топлина. Дразни ме това, че лятото хванах плексит от нейните климатици, а зимата мрънка, че й е горещо. Иначе не бих имала никакъв проблем. Важно е как се държи човек, какво прави в личен план изобщо не ме интересува, ако ще и пералня да няма.
Вероятно й завиждаш, че е "студоустойчива" и че яде много, а не пълнее.
И аз съм завиждала за такива неща, но само ако получавам кофти отношение.

12.   Като прочетох заглавието си помислих, че става въпрос за някоя интригантка която дразни с интригите си а то какво било. Във всяка една фирма има интриганти които дразнят другите, но тази жена която описваш не би трябвало да те дразни с тези неща. Всеки има право да не пуши, да ходи по тениска на вън и да няма телевизор.

13.   Знаеш ли, че хората са различни и имат различни мнения по всякакви въпроси, това ни прави уникални, нарича се ИНТЕЛИГЕНТНОСТ :) Поставяме се на нейно място, в неините очи ти може да бъдеш странна, че пушиш. В нейните очи ти можеш да бъдеш странна, че не знаеш определено научно предаване например, а знаеш един за друг. Въпрос на гледна точка.

15.   Странни критерии за харесване-да пафка, да зяпа български реалитита. Нищо не е написано за това как си върши работата.
Злоба.

16.   Аз също не пуша и нямам телевизор вкъщи. Всъщност имам, но от доста време не служи за нищо. Предавания като: Един за друг", Ергенът, Фермата, Биг брадъри... Само съм ги чувала. Сигурно дразня доста хора около себе си.

18.   Тази тема истина ли е? Ако е доста лошо говори за авторката на темата... Аз съм млад човек, не гледам телевизия, следователно и не следя пошли реалитита. В офиса ходя с тениски или потник, защото по старичките колежки обичат да надуват климатика до 30 градуса и не се работи просто. И аз съм имала проблеми с такива като авторката. Да кажем, че никак не и хареса отговора ми, доста бързо си показвам зъбите. Авторке, вземи се стегни, никой не е длъжен да ти бъде близнак по стил, хобита и хранене. Хора сме, различни. Преглътни го или си взимай чантите и пътеките и адиос преди да са ти размазали физиономията!

19.   И в какво точно се състои проблемът, че колежката ти не се трови с цигари и не иска да клюкари с вас?! Сериозно, ти в държавата администрация ли работиш? Само там хората имат време за такива неща като да обсъждат яденето, дрехите или навиците на колегите си.

20.   А ти се имаш за много нормална, че пушиш и гледаш скапани предавания ли? ! Яде "гнусни" манджи.. девойко, не се подигравай никога на храната! Има хора, които гладуват и се борят за една троха хляб! Колелото се върти - не се знае утре какво ще ядеш ти! Аз съм изключително възмутена, как може да има толкова повърхностни и празни "хора" като теб!

21.   Аз пък не мога да трая пушещи, злобни, незадоволени лелки, гледащи предаването "Един за друг".
Взаимно е.