Споделена история от На работното място

Не се задържам на работно място
Здравейте на 24 години съм завършила висше образование. Специалността ми беше трудна и безинтересна, но я завърших. Не търся работа по специалността. През студентските години ми беше най-хубаво работех работа от сорта на продавач в хранителен магазин само през лятото понеже учех редовно. След това се вънах в родния ми град и смених няколко работни места, срамувам се от себе си. Истината е, че съм доста разсеяна, разконцентрирана и не съм открила все още себе си. Когато ми направят забележка ставам мега притеснителна и се смятам за най-глупавия човек на земята, не приемам критика и започвам да се виня, подценявам, преимам я крайно буквално и знам, че пак ще допусна някоя грешка и напускам или ме махат. Не знам какво да правя да се махна ли от малкия град и да пробвам някъде другаде, където ще бъда по-отговорна и самостоятелна, понеже тук и да работя отново разчитам изцяло на наще и гледам да спестя някой лев. Чувствам се объркана. Наскоро напуснах една работа и се чудя дали, да не попитам да се върна отново.

Коментари

1.   Отговора ми е да, махни се от малкия град и отиди в голям такъв, там има много повече възможности, а ти си все още младо момиче, а опита се придобива единствено с работа, аз когато бях на твоите години (момче) също се притеснявах и смених няколко работи, докато се задържа на една доста дълго. Успех ти желая.

2.   Най-добре е ако са те използвали и не са оценявали първия път труда ти да не се връщаш на същата работа. Казвам го от опит.

3.   Работи върху характера си. Иначе където и да отидеш ще си все същата. На никое работно място не им трябват разсеяни и разконцентрирани, които тепърва щели да търсят себе си. Плащат ти за работа и искат качествена работа и професионализъм. Може би трябва да работиш в някой магазин, а висшето ти образование е само за украса на CV-то.

4.   И аз го бях чувал това за старата работа, но тъкмо този месец го пробвах. И моят опит е такъв. подал съм си предизвестие и съм до петък. Не е приятно, но какво да се прави. И аз съм от малък град, но бягам по големите. Просто не ми се работи събота и неделя по 11-12часа, на минимална заплата. Малките градчета са пълен ад. Трябва да си член на партията за свободи, и да се правиш на бей. Не, мерси.

6.   Ако искаш да работиш в ЖП-то и искаш достойно заплащане, отношение и разбиране, разгледай офертите в сайта.