Споделена история от На работното място

Все още не мога да взема решение
Нуждая се от идея - как да преценя колко да остана на това работно място, което заемам в момента.
Имала съм подобно изживявване и макар и след дълго обмисляне взех решение, че трябва да сменя работата си.
Желаех промяната и знаех, че нищо не ме задържа на въпросното работно място.

Сега обаче ужасът е пълен. Работя във сфера, която харесвам. Но нямам никакъв шанс да реализирам потенциала си. Работя вече близо две години, но все има връзкари, пенсионери с преференции, някакви семейни взаимоотношения - симпатии, антипатии и всичко друго, но не и правила. Няма стратегия на фирмата за оценка на качествата на даден човек. Хората, които са ти преки ръководители са много елементарни и посредствени и изобщо във фирмата няма практика да се цени човека като такъв. Какво има да мисля тогава? Ами това, че областта, в която работя ми е в кръвта, а това е по-силно от мен. И вместо работодателят да използва това - той изобщо не се интересува от това. Залага на посредствеността. В момента не съм в състояние да открия фирма с подобен вид дейност, а да стоя в тази фирма е загуба на време. Какво да правя?

Дайте ми идея как да убедя себе си и да се махна. Как де тествам работодателя и да разбера права ли съм в разсъжденията си или съм в заблуда.
Как да разбера дали колегите ми ме ценят като колега или въобще не ги интересува моето присъствие в техния екип. Просто усещам едно незачитане, едно неуважение на труда на другия, едно незачитане на приноса на всеки един от екипа. Всичко приключва с фразата "няма незаменими хора"
Идва един момент в който ми става тъпо, чувствам се засегната от това, че полагам труд, а този труд не е ценен и още по-лошо - не е оценен.

Ужасно е да работиш нещо, което обичаш и да се намираш сред хора, които са ти чужди и безразлични. Говориш, общуваш, но няма нищо истинско. Винаги трябва да помниш и да си наясно, че на никого не трябва да разчиташ.

Коментари

1.   В коя сфера си?

2.   Здравей!
Ако искаш, пиши с каква дейност се занимава фирмата, в която работиш и бих могла да ти дам практически отговор на въпроса (идея). Както сигурно знаеш, малка част от теоретичните решения-разрешения на проблемите се прилагат и на практика. А колкото и да не ни харесва, факт е, че незаменими хора в професионален аспект няма!
Ж31

3.   Здравей!
Ако искаш, пиши с каква дейност се занимава фирмата, в която работиш и бих могла да ти дам практически отговор на въпроса (идея).

4.   Здравей!
Явно става въпрос за залепяне към професията и издишане
от социалната страна. Когато не си женена или нямаш дете а си семейна не тежиш никъде по света в колектива!