Споделена история от На работното място

QA engineer
Здравейте, искам да питам хората в IT сверата каква е реализацията с подобна квалификация? Изкарах безплатен курс към Софтуни QA basics, и бих казал, че ми допада, но съм завършил Финанси и нямам никаква идея от програмиране, тестване и прочие. Заслужава ли си?! Иначе съм решил да продължа в Телерик преквалификацията си, но нямам идея дали после има реализация.

Коментари

1.   С телерик и софтуни доникъде няма да стигнеш. Ако искаш да си наистина добър, отивай някъде на запад да се учиш. Не е нужно в уни, но да е при някого, който си разбира нещата. Може и от нета, ама предполагам не си от най-умните и мотивирани в стадото, така че може да ти е трудно.

2.   Има достатъчно QA-и и обикновено това е работата с която повечето хора искат да започнат кариера в IT-то. Научи се да програмираш. Или по-добре учи за водопроводчик или плочкаджия, че в момента те взимат повече от програмисти.

3.   Аз завърших академията на Телерик. Краткият отговор е - заслужава си.
По-дългият е, че трябва да вложиш наистина много от себе си. И не говоря само за пари (въпреки, че таксата не е ниска), но и най-вече време, старателност и ангажираност. Курсът е доста интензивен, ако през това време работиш - уикендите и вечерите си ги отпиши, тъй като ще трябва да си ги посветиш само на време за самоподготовка, писане на "домашни", които са най-различни проекти.
Иначе няма особено значение, че нямаш опит в програмирането, почти никой от групата, която завършихме нямаше, всички идваха от други сфери.
Като потенциална реализация след това - вероятността да си намериш работа след успешно завършване на курса е доста голяма. Телерик има много добра репутация сред ИТ компаниите.

4.   И аз обмислям да запиша курса и вече се готвя за предварителния изпит на 20 февруари. Успех, авторе!
А каква е началната заплата, която бихме могли да очакваме след завършване на курса?