Споделена история от На работното място

Как да изкарам лесно пари? Студент на 20 години
Здравейте, уча редовно - 2ра година, моята специалност няма задочно и не мога да се хвана на нормална работа 5 дни в седмицата. Кандидатствах за стипендия, но за малко не ми достигна, за да взема. Трябват ми пари за кола и за почивка на море, имам спестени 2 хил. лв., но за кола определено няма да ми стигнат, защото и като си я купя има и други разходи.
Искам някаква не толкова задължаваща работа, може и от вкъщи да е или някакво занимание, чрез, което да си осигуря някакви доходи.
Всякакви идеи ще ми помогнат много. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Фотограф е яка работа, изкараи обучение, отвори си студио и животът става интересен, а и работиш когато имаш възможност, работа която показва цветността на живота в цялата му прелест.

2.   Никак.
— Студент на 24

3.   Жиголо.

4.   И аз си пожелавам на себе си-да имам спестени поне 2 хилядарки, но гледам да не го мисля толкова това с парите.

5.   Разхождай кучета вечер. Днес ако разходиш 3 кучета едновременно, ето ти 30 лв за час.

6.   Като за начало, докато намерил работа, продавай в олкс и базар, има групи и във фейсбук. Там хора от ненужни вече за тях неща печелят пари. На тази възраст най-добре ще ти е да си сервитьор, защото имат бакшиши, понякога и не малко не ги слушай как лъжат, че почти нямало бакшиши. Успех!

7.   От н. 4 до н. 6-Няма НИКАКВА ПОЛЗА от тия простотии с тъпите базар и olx и фейс-групите. Казвам го от личен опит!
През годините се скъсах да пиша и публикувам обяви, сума ти време похабих, то че описания, категории, снимки качествени, всичко и в базар и в olx, и в различни фейсбук групи съм пробвала-значи от 2018 г. до сега-само на една обява за едни 35 лв. ми писаха и поръчаха нещо-и това беше. Имаше бая прегледи на обявите ми, сума ти народ се скъса да ми губи времето с въпроси-обяснявах, писах, накрая-нищо. Те питали били само...
Качвала съм обяви за продажба на ушити от мен големи, красиви гоблени и в рамки при това-дървени със златисти орнаменти, отделно-интересни книги съм пробвала да продавам, сакове, раници, минерали, бижута, гримове-нови, дрехи-нови, красиви... и пак-НИЩО! Цените бяха достъпни, мизерни направо, често писах в обявите и-цена по договаряне и общо взето-ЕДНА КРЪГЛА НУЛА!
Пари НЕ могат да се изкарат в тая държава-сума ти народ продава и за съжаление в отчаянието и мизерията си, много българи стигат до там адски много да подбиват цените, до степен да ти стане гадно как се подценяват и колко отчаян народ е това, защото се намираме в ЖАЛКА държава! В тази държава НЕ се живее, само се оцелява! Това е БРУТАЛНАТА ИСТИНА!
Виждала съм из купища групи във фейсбук-продават големи, дебели и интересни книги за 1 лв. ЕДИН ЛЕВ!!!
Продават големи, красиви гоблени, които са шити месеци, и ги продават за някакви мизерни 100 лв. и като капак-пак НИКОЙ не ги купува!
Автора на поста-няма и смисъл да си губи времето с тия безплатни платформи, никой нищо не купува! Виждала съм обяви-художници дават частни уроци за рисуване на портрети, художници-не аматьори, и уроците им струват 10 мизерни лева. Това е действителността в тази скапана държава. После смотаните и безмозъчни националисти-нека пак си веят тъпите байряци и знамена, колко хубава страна била тази. Как ли пък не!
Виждала съм снимки на разни типове във фейса-сложил си някакъв снимка с българското знаме, страшен патриот уж, НО живее в чужбина, взема там високата заплата и туристическа групичка направил, българи само в групата, всички на луксозни пътешествия из цялата страна по няколко пъти годишно, почивки по няколко седмици на разни екзотични острови, в луксозни хотели и т. н., НО най-важната част-99 процента от членовете на групата-живеят в чужбина, обаче се правят на големите българи! Подиграват се с хората, които могат да си позволят почивка само тук в тази страна! Пародия просто!
До н. 5-Къде пък ще ги разхожда тези кучета... , всеки сам си разхожда кучетата, това не е Америка, че някой да ти плаща да му разходиш кучето!

8.   Гей жиголо. Определено ще изкараш много пари и то лесно.

9.   Аз правих портрети по поръчка, продавах мои стари пейзажи от практики, правих и някои фотошоп поръчки.
Но бях завършил художествена гимназия и учих същата специалност в университет.
Ако имаш някакъв талант- рисуване, фотография, музика, пеене, писане на текст и прочие, експлоатирай ги на макс.
Другото нещо, което правих беше да ходя по студентски бригади в Англия, но това бешв отдавна, преди Брекзит. Но мои приятели ходиха в САЩ. Но доколкото разбирам, ти искаш пари точно за лятото...
Ако имаш някакви стари неща у вас, можеш да се прежалиш и да се опиташ да ги продадеш.

10.   За събота и неделя нещо виж.

11.   Въпрос за 1 милион долара.

Промоутър, сервитьор, нещо дистанционно, ако си на ти с IT,

12.   Хвани си приятелка, направете си onlyfans и ще си решите проблема идвамата. Ще забравиш и за диплома и за работа, ще се сетиш едва тогава как валят парите

13.   Аз като студентка чистех къщи, входове, офиси и такива.
Не е красива работа, но взимах по някой лев.

14.   Стани драг кралица.

15.   7, само да ти кажа, че аз за 7-8 месеца продадох над 13 неща, отделно и книги, но всичките са запазени и в много добро състояние, някои маркови, за мен марката няма значение, но са купували.... Съжалявам за опита ти, но в момента е пика на продажбите, особено по групи във фейсбук. Като виждам какви боклуци успяват да си продадат се хващам за главата, моите неща винаги гледам да са изрядни, отделно си купих и пликове за пратките по-красиви... Вярвам ти, че опитът ти не е бил добър и може би просто лош късмет, но в момента толкова много хора продават и купуват, че е страхотия... Наистина го казах с най-добри чувства към автора и аз така си изкарах някой лев, само декември продадох едно яке за 80 лева, което не ползвам, но е хубаво и щом може да се изкара някой лев така, защо пък не?

16.   От автора- продавам си някои стари вещи, които не използвам, но едно нещо седи в интернет с месеци преди да го продам.
Имам опит с фотографията, но ще ми трябва да си закупя някакъв фотоапарт, защото имам само телефон :D. Иначе от продаването на стари вещи - не може да се изкарат добри пари, имам качени 4 обяви в момента в OLX, на обща стойност 180 лв, но докато ги продам ще мине половин - eдна година.
Жиголо, миголо :D интересни предложения, дано са само написани с хумористична нагласа.
Номер 7 - истинските националисти са тези, които живеят тук в страната, аз се определям като такъв и затова не искам да напускам държавата, наистина си я обичам и искам да живея само тук. :)

ВЪПРОС!!! - от мои познати знам, но преди доста време някой беше споменавал (мисля, че миналото лято) за разхождането на кучета. Та къде мога да намеря такива обяви? Мисля, че за час два на вечер ако отделям ще ми е много добре, но такива, , разхождачи" :D ги търсят само богаташите, а те тук са малко. Аз живея в града на тепетата - втори или трети по големина град, все ще има някой, който да иска.
Иначе от една счетоводна кантора ми бяха звъняла преди да запиша в университета, много исках да работя там, но искаха да работя от понеделник до петък по 8 часа и да уча редовно, просто нямаше как... Моята избрана специалност я има само редовно и сега ми е трудно :(
Имам икономическо образование 3 степен, яко това ще помогне за още съвети :)
Благодаря много, вдъхновихте ме да се занимавам с доста неща (но разбира се разумните предложения :D)

17.   Това с кучетата не сме Америка, само някои богаташи ще платят и то не всички, защото се привързват към кучетата и искат да си ги разхождат, отнасят се като с деца. Иначе е идейно, но не за бедна България. Някои пенсионери плащат да им се пазарува.

18.   Много излишни използвани неща се продават в Olx. Продавал съм абсолютно всичко и то сравнително бързо и на добри цени за мен. Всичко с безплатни обяви. За последните 2-3г съм продал десетки неща, всичко което ми е било излишно. Аз не мога да държа излишни неща, даже и дрехи съм продавал, ако не стават за продаване ги дарявам.

19.   До н. 18-личи си, че работиш за olx и им правиш реклама. Но истината е, че и olx и базар, отдавна замряха.

20.   Номер 19 от номер 18.

Майка ти работи за мен. Работил съм бил за OLX хахаха, като продавате надценени боклуци и не можете една снимка свястна и едно описание като хората да сложите и вече сайта им бил виновен.

21.   Не вярвам в лесните пари. Те обикновено се вадят от незаконни дейности и не водят до нищо хубаво.
По-добре положи необходимите усилия и изкарай някакви пари с труд, а не с далавери. Да, гадно е и е трудно да работиш докато учиш, но много хора го правят, . Аз също го правех докато бях студентка.