Споделена история от Образование

Реализация в Япония
Здравейте, възможно ли е след завършването на бакалавър Японистика в София или Японски и втори чужд език във Велико Търново да си намериш работа в Япония? Ако да как?

Коментари

1.   Е как. Къде завърши японистика? Във факултета по източни езици и култури към СУ има стажове в съответната държава. Също може да говориш с преподателите в институт Конфуций.

2.   Не си губи времето с японците.

Икономиката им издъхва, населението им е състаряващо и обществото им е ксенофобско. Ако не си с японски йероглифи по лична карта и паспорт и с дръпнати очи за тях си втора ръка човек.

За какво ти е да ходиш в тази безмислена държава?

3.   Да, абсолютно съгласен с №2!!
Стой си в ИТ-"хъба", който си унищожи образование и кадри за всички необходими професии, необходими за да функционира нормално държавата. Изкуствения интелект и криптовалутите са предостатъчни - обитателите ѝ да не са прости, я? !
Прав е, че няма за какво да биеш път до Япония за да си втора ръка човек, като имаш възможност да си такъв и в собствената си държава! Спазваш закони, блъскаш се с учене и честен труд да пробиеш през институционалната корупция и връзкарство за намиране на псевдо-нормална работа и преди да се осетиш си се озовал там. Е да, София не е Токио, Пловдив не е Киото и т. н., но за баце от с. Долно Говедино - направо си е.
Прав е също, че България е къде напред с раждаемостта спраямо Япония - там нямат толкова мургави индивиди с по 20 чавета да точат социални, да не плащат данъци, да насуваркат някой възрастен на село за остатъка от Великденската добавка, ама това са пак някакви дребнави детайли... Огледай се как от Тойота копират дизайна на Грейт Уол и бъди сигурен, че само заради това реализират такива продажби на автомобили! Ние пък сме много благородни и не сме ги осъдили поради тази причина за авторски права - какво да се прави...
Тук всеки иска да ти дръпне очите - я шефа, я партньора, я роднини, я приятели... Направо си е съревнование кой ще успее пръв. Ама то няма лош -, трябва да изпиташ пълния спектър от емоции, за да оцениш живота! Пък там никой не им ги дърпа - голяма скука, какво да ти кажа.
Пълна безсмислица е тази Япония, ей!!!