Споделена история от На работното място

Използвана
Здравейте слагам това в категория "на работното място", защото ми се струва най-подходящата категория, но искам да уточня, че случващото не е само на работното място а е като цяло в живота ми. Става въпрос именно за това че винаги ме използват. Никога не са ме обичали истински винаги някой е бил с мен заради някаква полза, в училище всички са ми били приятели, за да мога да им помагам сега след като завърших нямам нито един приятел от старите училищни приятели. И като цяло в живота всеки ме търси само когато му потрябват. Смятам че съм човек като всички останали и искам и аз да бъда обичана и да имам човек до себе си който няма да ме използва, но как да го постигна това не знам. Както и приятели които са истински и не ме използват... Може ли някой да ме посъветва как бих могла да бъда заобиколена от стойностни хора около себе си, как бих могла да спечеля любовта на живота си и да си намеря най-добрите приятели. Как да не позволявам на хората да ме използват, а да бъда женена и уважавана? Благодаря ви за отделеното време и ще се радвам на вашите искрени съвети!

Коментари

1.   Престани да правиш услуги, така няма да те използват, защото ще знаят, че нищо няма да им дадеш.

2.   Всеки някои използва, свикваи с тези неща, масово просто не го коментират, защото е станало част от ежедневието им, да не ти пука, това е животът, принцеси никои не търси и по - добре.

3.   Лични граници, огромно инфо в нета про въпроса. Четеш и си водиш записки, след 3 месеца, четене и препрочитане на записките ще дойде и резултата.

4.   До номер 3 може ли да препоръчаш от къде да се чете и какви записки бих могла да си водя? Благодаря!

5.   И аз съм така - свиква се.
Никой не си избира приятелите по каталог, но един съвет, който дават много психолози - ако искаш някой да те хареса, помоли го за услуга - нещо, което той лесно може да направи.

6.   Авторке, ти си още млада, затова се учудваш на всичко това. Но знай, че приятелството и въобще взаимоотношенията се зараждат и поддържат от взаимни интереси.
И в любовта и семейството също е така!

Да тези интереси могат да бъдат и духовни, но все пак си остават интереси.

Замисли се по-дълбоко и ще видиш, че е така!

Затова не се дразни от това! Погледни го от друга гледна точка - че помагаш на хората и вършиш нещо полезно и добро, а това вече е добродетел, нещо много хубаво!

Ако искаш да се оградиш от стойностни хора - препоръчвам ти да се обърнеш към Бога и да се въцърковиш в Православната църква! Там такива хора се срещат в изобилие!
Там вероятно ще намериш искрени и истински приятели, и е възможно да срещнеш любовта си.
Но това зависи и от теб самата!

За това, че искаш да бъдеш обичана - всеки иска да бъде обичан! Но, за да стане това - трябва първо ти да се научиш да обичаш хората. С други думи - да обичаш ближните като себе си.
Ако го направиш - тогава с радост ще помагаш на хората, и няма да мислиш, че си използвана!

И още един съвет по въпроса за любовта, (ако искаш да срещнеш стойностен мъж): не гледай основно външния вид на човека(достатъчно е само леко да ти допада), а гледай душата му: да е добър човек! Да е честен, искрен, скромен, трудолюбив, отговорен, жертвоготовен и да не е материалист! И най-важното да се отнася с любов и благоговение към Бога!

Гледай също да имате сходни и близки разсъждения за важните неща в живота, да имате общи интереси, цели, приоритети, ценности и възгледи!

Бъди разумна и целомъдрена, и не си позволявай такива разпътни отношения, които са станали "норма" за днешно време!

И последно: имай търпение! Не очаквай, че нещата ще се случат от дне за утре! Може да минат години, докато се получи всичко, но ти не се отчайвай и не се отказвай!

7.   Стъпка първа:
Научи се да казваш НЕ