Споделена история от На работното място

Подаръци за рожден ден
Здравейте на всички,
прави ми впечатление, че във фирмите, в които работят хората за едни се събират пари за подаръци, когато някой има Рожден ден, а за други не. Много ми е чудно защо го правят? Защо са толкова гадни хората? Уж всички сме колеги, а когато дойде време за Рожден ден за едни се събират пари, за други не. Или да направят политика на фирмата за всеки да събират или да не събират за никой. Най-гадно е когато си нов и излизат с номера, че не знаят, но когато събират за някой искат и от теб да дадеш. Преди време започнах в една фирма седмица преди Рождения си ден и купих торта да почерпя и никой дори едно цвете не ми подари. След два месеца една колежка имаше Рожден ден и черпи само с бонбони и познайте и цвете и подарък и купиха. Толкова ми стана обидно, че няма накъде. Тази година мисля да изляа отпуска на рождения си ден за да не се ядосвам. И после реват шефовете, че намало свестни служители - е как ще има, когато ги делите и не ги уважавате еднакво.
Седмицата, в която ще излизам отпуска се очертава да има много работа, но не ми пука. Излизам отпуска за да не се дразня!

Коментари

1.   За какво са ти някакви боклуци. Цветя и сувенири. Аз пък хич не обичам. Боли ме шишарката че събрали/ не събрали пари. Тези хора не са фактор в живота ми. Днес съм с тях, утре не

2.   Да не ти пука, тези неща са нарочно, важното е да не обръщаш внимание, отиди на работа на празника си и ги почерпи доста, бонбони, соленки, мъфини, торта, сок, алкохол, украса за празника, балони, шапки със честит рожден ден, надпис честит рожден ден, покажи, че харесваш празника си, така и те ще са мотивирани да искат да празнуват техните празници, запомни зависи от теб, защото празника е твои, или този път или следващ, ще имаш подарък, щом толкова искаш да имаш такъв от колегите ти, когато се държиш добре със сигурност ще ти отвърнат по същия начин, бъди сигурна, деистваи.

3.   При нас събират, но по усмотрение на приятел на рожденика. И за мен събираха, но повечето ми приятели или напуснаха или са по майчинство и май ще си взема отпуск. Не го приемай лично, просто ако нямаш приятел/и затова не събират за теб.

4.   И на мен това ми прави впечатление. С ниската ми заплата се събираха подаръци за едни, за други не. Повече пари за подаръци изобщо не се глася да давам.

5.   Номер 3 какви приятели, какви 5 лева? В този свят няма приятели а на работа пък изобщо. Там всичко е интерс и злоба и в момента, който не работите вече заедно не се и сещате един за друг. Едва ли тези, които за теб са събирали пари са ти приятели? Явно са били общували с теб с цел интерес я да им помогнеш с нещо, я да ги покриеш. А да видим ако пропаднеш и изпаднеш в беда (не ти го пожелавам) ще видиш колко са ти приятели и никой няма дори да се сети за теб. Така, че като говориш кой има кой няма приятели помни, че ти също нямаш!

6.   Затова ясна политика и се говори с шефовете, тази практика да се прекрати. Живея в чужбина и такова нещо няма, който иска черпи, който иска не. Работим за пари, постоянно има празници и то в България се събира и за други поводи. Повдигни въпроса абсолютно открито, като не визираш себе си, а общо за едни така за други друго.

7.   При нас на работа всичко е справедливо!
Събират се пари за всеки рожденик(по малко от всеки човек), и му се дават, за да може да си купи някакъв малък подарък.

На мен тази традиция ми допадна! Единствено предложих от другата година да вдигнем малко сумата, че вече 20 години стои една и съща. (Няма да повярвате но събираме само по 1лв на човек. )