Споделена история от На работното място

Странични доходи?
Здравейте. Завърших 12ти клас и скоро започвам лятна работа, за да мога да си спестя пари за университета. Само че заплащането ми се струва малко и се интересувам от някаква странична работа за изкарване на допълнителни доходи, дори да са 100-200 лв на месец. Пробвала съм с онлайн анкети, но се изкарват стотинки на анкета и според мен не е вариант. Не се интересувам от дистрибуторство на ТианДе и Орифлейм, такива предложения има доста и не ми се струват добри за вадене на пари. Всякакви пирамидални схеми ми се струват опасни и не бих искала да се замесвам. Някой от вас знае ли нещо, което да изключва тези варианти и да е добър доход? Чувала съм за писане на онлайн статии или тестване на продукти от вкъщи, но никъде в не намирам конкретна информация как трябва да се случи. Моите умения са добър английски и комуникативност. В гимназията бях с профил биология, но не мисля, че ще бъде от полза на този етап. Ще съм благодарна за малко помощ.

Коментари

1.   Направи си един onlyfans профил и събирай абонати. Хората ще си плащат да гледат твоето съдържание което качваш.

2.   Може да пуснеш обява, че гледаш деца.

3.   Моята заплата също е ниска и търся допълнителен доход, но трудно се намира нещо, което може да се съчетава с основната работа.
Разбира се, зависи и от умения та, с какво свободно време разполагаше, в кой град си...
Понякога магазини и заведения предлагат почасова работа. Раздаване на листовки, гледане на деца, почистване на домове и офиси, развеждане на туристи, преводи също са вариант.

4.   Не прави глупости, а отиди някъде да чиракуваш. Дори да е без заплащане. Летните работи не са за пълнолетни хора, а за ученици.

5.   Авторке, може да опиташ в някой склад, обикновено се взимат добри пари. Също и предлагат почасово, но малко фирми. Може да пробваш за основна работа. Освен пари, ще получиш знания, опит със складов софтуер (евентуално) и стаж. Сервитьори също се търсят на 4 часа, ама тая работа не ти я препоръчвам, била съм сервитьорка на различни места общо около година. Става само ако много спешно ти трябват пари. Друг вариант, за който се сещам е рецепционист, навсякъде търсят и е целогодишно. Пробвай да научиш поне средно още един език и ще ти се отворят много повече възможности. Бих ти препоръчала Руски. :)

И един съвет: Ако ще работиш на морето, много внимавай, защото лъжат. За някои неща премълчават, а за други направо лъжат. Аз бях рецепционистка миналата година в Приморско и едвам изкарах лятото.

6.   Може на ксмера да заработваш. В моя град половината студентки са така, доста добре си живеят.

7.   Хендмейд пазара е пълен с ултра скъпо стоки, четох и форумите им, за нещата не се учат безкрайно дълго време, а печелят яките пари, купуват им и от чужбина.