Споделена история от На работното място

Добре платени професии в Бг
Здравейте. Кои според вас са добре платените професии в България извън ИТ?
Питам повече за сферите на хуманитарните науки, но може и други предложения?

Коментари

1.   Бизнесмен, лекар, зъболекар, някакъв бизнес с деца - торти, партита-ще си запълни графика месеци напред. В София ако е бих направила частна занималня или детски кът, агенция за партита. Да не е професия, обаче вечно ще е пълно.

2.   Зъболекар

3.   За медицина е платено, другите специалности са с по- ниски заплати, но лесно се намира работа.

4.   Лекари (не всички), Зъболекари, и най-вече, както ти си посочил - IT, добавям - строителни работници, ама от всякакъв вид - фаянсаджии, плочкаджии, бояджии, всички!

5.   Фризьорки, маникюристки, но ако са добри и е пълен графика.
Майстори, ремонти и т. н.
Компаньонки.
Лекари и зъболекари, които са добри специалисти и имат частна практика.

6.   Фотография.

7.   Няма такива. Ако искаш кинти - ИТ, тираджия, фаянсаджия.

8.   Ако владееш два-три езика спокойно можеш да си работиш от вкъщи и да взимаш 5-6 хиляди.

9.   Искам да разбуля мита за зъболекарите и колко добре платени са - не е вярно. Това важи за тези с кабинети и с редовен лист от пациенти. Повечето работят на заплата/процент за някого, който не е задължително да е в бранша или да е с диплома изобщо (справка Ванко 1) като процентът обикновено е 30% от оборота. Отделно трябва да се работи на обидно ниски цени понеже българинът не си цени оралното здраве, а откъм достъп до дентални услуги е разглезен - пазарът в градовете в България е пренаситен от зъболекари и конкуренцията е голяма съответно и цените са обидно ниски.
Накратко - ако мама и тате са зъболекари с кабинет или са готови да се бръкнат дълбоко да ти отворят такъв - давай. Ако не - обречен си да работиш дълги години за някой чорбаджия колега или в някоя намазана и модерна клиника, където ще те изцедят като лимон с обещанията да те направят голям специалист, а кабинетът-бизнес ще ти е мокра мечта. Ще търсиш реализация навънка в крайна сметка.

10.   Интериорните дизайнери, а имат и доста свободно време.

11.   5, е колко да взима една фризьорка? 800-900 до 1000 лв.? ! Компаньонките се продават на безценица, а и до тях винаги има някое мъжле да им яде парите, не са много добре платени и те.

12.   IT приключва, скоро изкуствения интелект ще ги замени. Остават работниците с ръчен труд.

13.   12 - Meчтата на татуирания патреот с макетното ножче. За твое съжаление в близките 10-15 - 20години няма да се случи.

14.   До 11.
Ами колко взема една фризьорка. Едно мъжко обикновено подстригване е 15лв и се прави за 15 минути. Това са 60лв на час. Женските услуги са значително по-скъпи. Не издават бележки и т. н. Ако е поне малко умна и не харчи, както се харчат подарени пари, една фризьорка може да изкарва доста, доста над средното.
Е, има си и недостатъци. Например разни хронични болежки след време...

15.   Фаянсаджия - за 50 кв. м - 2500 лв - в провинцията. Налепи ги за 3 дни с работа по около 6 часа на ден, но го чакахме 3 месеца. Дори и ИТ специалист не изкарва толкова.
С висше образование и престижна работа получавам около 2000 на месец.
Ж 45

16.   Номер 8, как? Владея 4 езика освен български, но са ми от полза само защото имам повече избор при поредното кандидатстване в някой кол център. Може би аз не умея да се възползвам от знанията си.

17.   12, много смело и неразумно изказване. Кой ще го поддържа този изкуствен интелект?

18.   8 до 16. Трябва да търсиш постоянно. Една приятелка владее немски и английски. Работи от дома за две компании. В едната въвежда някякви данни. В другата - американска фирма е спедитор. Работният й ден е по-дълъг но си е вкъщи и казва че й е спокойно. Ако нямаш профил си направи в Линкедин Щом си. с 4 езика трябва да имаш още повече възможности.

19.   Отваряне на закусвалня с фермерски продукти в закуската, много подходяща идея и сигурна печалба.