Споделена история от На работното място

Искам да си назнача служител
Здравейте, интересува ме ако да кажем плащам на служителя си чиста заплата от 1000 лева колко пари ще ми струва на месец за да го осигурявам на пълните пари, които взема?

благодаря!

Коментари

1.   1289лв. Бруто са 1000лв. Нето.

2.   1, да, но това е само с осигуровките за сметка на работника. Отделно има и за сметка на работодателя. При 1000 лв нето за работника, на работодателя му струва 1532, 50 лв.

Общо взето се умножава по 1, 5. Т. е. ако заплатата е 1000 лв, на работодателя му излиза 1500. Ако нетната заплата е 2000, на работодателя му излиза 3 000 и т. н. Стига да не е над максималния праг или под минималния, се умножава по 1, 5.

В интернет си има калкулатор. Няма да публикувам линк, понеже няма да го одобрят, но с два клика в гугъл се намира в kik-info.

3.   До 1 бруто в договора се пише 1288, 69 лева, но въпросът е колко е разходът на работодателя, а той е 1532, 50лв
Като това са:
нетна заплата: 1000. 00 лв.
данък ФЛ: 111. 11 лв.
осигуровки взети от служителя: 177. 58 лв.
осигуровки взети от работодателя: 243. 81 лв.
Отделно има и малко други разходи като вноска към фонд ГВРСНР се плаща от всички работодатели и не е включео в горната сметка

4.   1289лв. ако никога не си давал заплата или не си се интересувал! Това са данъците за работника, а работодателя плаща още данъци ВЪРХУ тези пари... Крайната цифра за 1000 лв. нето заплата е 1532. 50лв.

5.   Има калкулатори в интернет, счетоводител нямаш ли да читаш? Егати бизнесмена...
А за 1000 лева освен ако не си във Видин ще. се хване само пенсионер.

6.   Номер 5, в 80% от малките областни градове 1000 лв. е прилична заплата. То в Пловдив средната е 1200 лв. , а ти си тръгнал да обясняваш, че само във Видин биха се наели да работят за такава сума.

7.   Основната заплата по трудов договор е 1288, 69 лева, ако няма клас прослужено време. Брутното възнаграждение съвпада с основната заплата, ако няма клас прослужено време или друго допълнително възнаграждение (като бонус). Общи разходи за работодателя са 1532, 50 лева, като от тях 532, 50 лева са за общите вноски включващи осигуровките и данъка по ЗДДФЛ, 1000 е нетното възнаграждение на служителя.

8.   6, цяла година търсим работници за 1400 чисто с изряден договор и работно време и никакви изисквания и нито един не се обажда да пита дори. Какви 1200 лв била средната заплата? Може и да е толкова официално, ама под масата масово се плаща.

9.   аз разсъждавам така 780 лева е минималната заплата. 300 лева отгоре да дам да ги кажем 1100 с осигуровки на пълната заплата. искам да отворя магазинче за лепене на протектори на телефони и продажба на силиконови гърбове. работата не е трудна. защо да не кандидатства някой? разбира се след изпитателния срок ще се опитам да добавя нещо. Имам човек, на който съм споделил за идеята ми и чакам отговор. Че да делим разходите че не са малки а моите пари са поспестено от заплата и определено са ограничени. Фирма имам, в момента е паузирана и просто трябва да я отпаузирам.

8 за каква работа иде реч при вас?

10.   8, точно това е обяснението - сивата икономика. 1200 е по документи, реално е доста повече заради парите на ръка.

11.   9, работата може да не е трудна, но на тия цени днес 780 лв са джобни пари. Аз ти казвам, че от догина-две имам обява на 1400 лв нето без никакви изисквания и дори не се обаждат. Ами този човек, ако трябва да даде 3 лв в двете посоки за градски транспорт, за да отиде на работа и поне още 5-6 лв за някакво хранене на обяд и още 1-2 лв за вода, ми тя половината му заплата вече е отишла и реално ще ти бачка за 500 лв макс. Освен да се хване някой пенсионер от съседния блок или студент почасово за някой допълнителен лев, не виждам кой друг. Просто с тия пари човек не може да оцелее. С такава заплата може да оцелее единствено някой стар ерген, живеещ при техните и не плащащ сметки и храна и е решил да се хване на такава айляшка работа, колкото да има за цигари и от време на време да излиза на кафе. То даже и за кафе за всеки ден няма да му стигат. В барче да отидеш, една бира ти почва от 3, 50 лв. Ми ти на барче днес да удариш 2 бири с порция картофи, ти е 12 лв в евтините барчета. Така че за тия пари дори и стар ерген, живеещ при техните не знам дали би се навил. А представи си този човек, ако трябва да плаща наем и/или да храни семейство.

12.   Здравейте пак аз съм авторът. В момента работя към една фирма, в която ме осигуряват. предполагам че ако си отпаузирам фирмата ще трябва освен осигуровките на новия служител да плащам осигуровки и за мен. Колко най-малко могат да бъдат те?

// счетоводител към момента нямам и затова питам тук.

13.   Извинявам се за вметката, ама положението е "big biznis here"... :D