Споделена история от На работното място

Не се чувствам достатъчно добра в професионалния живот
Здравейте! На 23 години съм, работя в международен кол център и съответно изкарвам парите си с английски език, този език единственото нещо което ми с отдава и което обичам, но въпреки че го използвам по цял ден все не се чувствам достатъчно добра. Изкарвам сносни. Чувствам се глупава и без професионална ориентация. Искам да управлявам бизнес, да изкарвам по-добри пари, но никога не съм доволна от себе си и от резултатите си. Моля за съвети.

Коментари

1.   Ами виж какво те вълнува, интересува, какво ти се отдава и се насочи към него!

Още си млада - може и висше да караш, може и курсове или академии - ако е свързано примерно с направа на сайтове или с програмиране.

Щом си добра по английски - може да се явиш на изпит по правоспособност(ако е нужно) и да даваш частни уроци, да си направиш по-късно курс по английски или своя школа...

Възможности - много! Но всичко зависи от теб самата!
Ако положиш труд, усилия и имаш предприемачески дух -ще успееш!

2.   И аз съм така. Също съм момиче на 23. Правя грим и маникюр, работя в магазин за козметика паралелно в салон за красота. Искам да изкарвам хубави пари, да си купя апартамент и т. н. Уча психология, мислех паралелно да запиша логопедия, за да съм добър специалист, все пак те работят в тандем, обаче постоянно си напомням, че който иска да прави 10 неща, накрая не е добър в нито едното, а посредствен. И аз усещам, че не знам какво ми се прави. В нищо не мога да се развия и да стана най-добрата, защото сякаш нищо от нещата, които правя не е моето. Харесват ми много, но сякаш не са моето призвание, не знам. Постоянно се чудя в какво ще съм добра и с какво ново да се захвана. Не знам като стана по-възрастна какво ще работя, не се виждам като никаква. Спестявай пари и мисли каква професия можеш да работиш за в бъдеще, нещо което, ако не е призванието ти, поне да ти харесва и да не ходиш с отегчение на работа.

3.   Само на 23 си, сега правиш първите си стъпки в кариерата, нормално е, първата ти работа да не е нищо особено. Важното е да не останеш на това ниво с години, а да се развиваш. С английски би могла да станеш добър офис мениджър, например. А ако имаш и висше образование да си потърсиш и работа по специалността си. Важното е, след 10 години да не си още в кол центъра. Не спирай да опитваш нови неща и с времето ще намериш твоето място, където ще си струва да останеш дълго. Кол центровете са само място за старт на кариерата.

4.   От авторката.
Сякаш съм сложила кариерата в центъра на живота ми и почти не ме вълнуват типичните за годините ми неща. Мечтая да имам фирма свързана със строителство и имоти, но с тази заплата няма как да се случат нещата.

5.   За какъв професионален живот говориш, какъв бизнес ще управляваш, та ти нямаш професия и нужното образование. Реши какво искаш да правиш и учи, трябвало е досега да си се ориентирала, но не е твърде късно да си избереш професия и въобще да си поставиш цели в живота. Успех!

6.   Намери призванието си в живота, това което ти харесва да работиш, така ще си удовлетворена от себе си винаги, това е най - важното, на теб да ти харесва работата.

7.   Намери си мъж-бизнесмен, чукай се с него и ще управляваш бизнес. Останалото е наивни фантазии на 23 годишна.