Споделена история от На работното място

Струва ли си работа в МВР?
Здравейте! На 27 съм, завършил съм счетоводство във ИУ-Варна. Вече трета година го работя, обичам си работата, но понеже баща ми беше полицай (полицейски инспектор), почина преди 11 години, та покрай неговата дейност се бях запалил по тази професия, ама в последния момент се отказах да кандидатствам в академията на МВР и продължих с икономика. Сега обаче съм решил да кандидатствам за работа в МВР като разузнавач VI степен в Икономическа полиция, понеже има обявен конкурс. Мисля че имам нужните физически данни, ходя редовно на фитнес от 4 години, а и самата материя е свързана с моята специалност, икономическата престъпност не ми е непозната, особено тези с корпоративна насоченост. За медицинските изследвания и психотестовете и интервюто-според мен е на късмет там. Но въпросът е дали ако успее човек да влезне в тази система, си струва да остане примерно до пенсиониране? Вие какво мислите? Знам, че много полицаи се оплакват, че заплатите им са ниски, но аз си мисля, че водещото не трябва да бъде заплащането, особено в тази сфера. Някои полицаи не блестят и с интелект, но според мен това са единици. А и в днешно време полицаят яде доста хейт отвсякъде и е вечно оплюван от гражданите, а според мен не трябва да е така, защото все пак те се борят за благото на обществото и сигурността. Споделете вашето мнение! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Работата - не, привилегиите - да

2.   На заключителното интервю не е чак толкова до късмет. Ако не успееш да им докажеш, че си наистина мотивиран, защо и кое те мотивира, ако ще 5 завършени счетоводства да имаш на тях ще им е все тая. Колкото до Икономическа полиция, не я хвалят много много със успеваемост в разкритията на икономически престъпления. Моят съвет е да се пробваш някъде другаде, но не и там.

Гаро

3.   Влизай смело в МВР. Парите и привилегиите са супер за БГ. Едва ли ще ти се наложи да работиш повече, в истинският смисъл на думата. С фитнеса си ОК, иначе там се охранва човек. Само един малък минус - може да ти се налага да лижеш задници от време на време

4.   Мисля че ако наистина учиш в университет може да си твърде квалифициран, освен ако не си плащаш изпитите за да минаваш. Проблеми с връзването на обувките имаш ли?

5.   Полицаите се оплакват, че заплатите са им ниски, но истината е, че получават достатъчно за работата, която вършат (в голямата си част не е тежка и изнурителни работа), предвид също огромният им брой спрямо населението в България(по този показател сме на първите места)

Според мен си струва, ако ти се работи такова нещо и ще обясня защо. Пенсионират се сравнително рано и ако не са го отменили този бонус се взимат 20 заплати накуп плюс отгоре за всяка доработена година

Тоест ако си бил 27 години в системата взимаш 20 7 заплати накуп, което никак не е зле! Разбира се отделно си имаш пенсия.

Повечето, които знам се пенсионираха сравнително млади(между 50 - 60 години) и после пак си работят нещо лекичко и отделно пенсията.

Другото, което е, че това е държавна работа и влезеш ли в 'системата' като цяло е доста сигурно, почти няма случаи на уволнени и изгонени полицаи(трябва някаква голяма простотия да направиш, за да те изритат от системата)

Ползват и разни други привилегии като полицейски болници и почивни станции(знам такава станция в Китен и цените са поне 2 пъти по-ниски, отколкото в нормален хотел/ресторант)

Та, ти си решаваш, ако ти харесва, но все пак това е държавна работа, милионер предполагам знаеш, че няма как да станеш.

Т. Т.

6.   Имам познат, който е в Икономическа. През уикенд работи, нещо, което като счентоводител никога няма да ти се случи. Прецени си.

7.   Няма "късмет" там, всичко е с връзки! Ако няма връзкарчета, които да набутат може и да имаш шанс. А най-големите шашми и резачки стават на психото, не толкова на теста или физическият, а интервюто сигурно е изцяло субективно! Офицерите взимат сигурно 2, 5 на месец и привилегиите отделно, така че ти си преценяй.
До 5, никога не са взимали 20 7, вземаха макс 20 заплати за всяка една година стаж. В момента мисля, че го промениха на макс 12 заплати за новопостъпили, заварените си остават на 20 макс независимо от стажът над тези години!

8.   Здравей,

На един приятел съседа е циганин, чийто вуйчо се знае с Пеевски.

Сега ще го уреждат в МВР-София, и ще може да прикрива разни дребни престъпления (кражби и т. н. ) и да гепи по нещо. Далаверка си е.

Нема да взима голяма заплата, ама покрай далаверите токувиж печели повече от много хора.

Едно ченге в плевенско май, така си уреждаше и имоти с връзки с ЧСИ и заплахи, че и с ресторант се уреди.

Давай брат - има хляб в държавните службички, за амбициозните.

Поздрави!