Споделена история от На работното място

Работа
Според вас трябва ли да се работи 40 часа седмично?
Бихте ли работили, ако имахте възможност да не го правите?
А заплатите са толкова ниски, че не се знае дали ще изкараш месеца?
А, за пенсия трябва да се работи много и най-често не се дочаква такава.

Коментари

1.   Работа според възрастта, умерено е добре да е, почасова, няколко дни в седмицата, това е решението, за да му е добре на човек, свободна професия е перфектен избор.

2.   Не по 40, а по 80 трябва да ми бачкате, мързеливци, само претенции, трябва да сте благодарни, че и толкова ви давам

3.   То според мен всеки трябва да получи по един милион в сметката, и да има световен мир, ама реалността на живота е друга...

4.   В почти никоя европейска държава вече не се работи по 40 ч. Мсово се работи 35-38 ч и то за в пъти повече пари от тук. Това е някакво бг изращение.

5.   Какво значи бихте ли работили, какво си представяш да правиш ако не работиш и това което ще правиш не е ли вид действие, тоест работа?
Заплатите са реципрочни на усилието което си вложил в учене и сегашните ти усилия които влагаш в работене. Нормално е ако не си вложил усилия в учене и сега да не влагаш кой знае колко в работене да получаваш ниска заплата която да не ти достига за добър стандарт на живот.
За пенсия въобще няма защо да се говори, защото няма да има кой да ти я изработва когато достигнеш възрастта, вече се появиха хора които да обсъждат възрасттта за пенсия да се вдигнела до 67г възраст, така че докато ти стигнеш до тям кой знае още какви промени ще има, може и да приемат закон да няма пенсии.

6.   С идващите отдолу мързеливци хич не се и надявай на пенсия. Като съм говорила с 19-20 годишни лапета току-що завършили училище и без никакъв опит казват "да не съм луд да работя за 1300лв", а това е стартово заплащане. По-добре им е да дремят вкъщи и тати да носи, а мама да меси. Радвай се на 40 часовата седмица че с липсата на персонал може и повече да е. Аз не спирам да уча с надеждата белким от вкъщи да работя като мина 60-те. Ама поживьом увидим.
ж35

7.   През по голямата си част от живота съм работила много повече от 40ч седмично. Много мои познати също. Не, не съм забогатяла.

8.   В развитите държави тенденцията е намаляване на работното време и преминаване на четиридневна работна седмица. Но родните ни "работодатели", които много обичат дават за пример чужбина, по този въпрос запазват оглушително мълчание. Пенсионната възраст ще се вдига, защото няма да има кой изработва пенсиите. Някъде след 2030 г. населението в трудоспособна възраст ще намалее още повече. Тогава дилемата ще бъде - пенсии за българи или социални за индоевропейци. Отговорът на въпроса е повече от ясен.

9.   6, не знам дали са мързеливи, ама и нашето поколение научихме работодателите да ни плащат жълти стотинки. Не че нещо, ама 650 евро в Европа дори и половин минимална заплата не е, а цените са същите.

10.   5 къде ги видя високи заплати на хора с високо образование, няма такива в България?