Споделена история от На работното място

Как да се отърва от чести мисли за колега?
Здравейте, жена на 24г съм и работя в един и същи екип с един колега, remote от 2г, тоест от вкъщи. Той е с 8г по-голям от мен и сме от различни градове.
Виждали сме се веднъж при събиране на екипа, като той ми обърна внимание и ми направи комплимент за външния вид, опита се да ме включи в разговора между колегите, тъй като всички се познаваха и си имаха близки колеги и приятели.
След това събиране започнахме да комуникираме по-често, не само по работа, а и на различни теми почти всеки ден. Намирам го за привлекателен, харесва ми като имам с кого да си говоря от екипа и че ми обръща внимание. Но е женен и с дете. Често говори за семейството си, как те са най-важното нещо за него, какво прави за тях, колко е отдаден. Доколкото разбрах жена му учи и той я издържа.
Не съм казала на колежките за комуникацията ни, защото са много злобни, а шефката гледа да ме товари с работа, да нямам време да си обърна главата дет се вика. Опитвали сасе да ме подпитват дали говоря с някого от колектива и то не само по работа, но с всички колеги досега съм говорила само по работа, пълна скука е и само бачкане, стигнах и до депресия и нищо да не ме радва.
Обаче започнах доста често да си мисля за него извън работно време. Не че имаме толкова общи интереси, даже на моменти ми се струва странен. Приемах го като познат/колега, с когото да отбия време, когато ми е по-свободно. Искам да подчертая, че и двамата се справяме много добре с работата.
Та от известно време си мисля за него, привлича ме на външен вид, но както вече казах, ми е странен понякога и сякаш нямаме мн общо. Как да спра тези мисли, какво да направя?

Коментари

1.   В природата на вас жените като хлътнете по женен мъж да се опитвате да му влезете под кожата. Мистерията ви привлича. Странен бил, ами има си семейство човека и ти го е казал, че семейството е най-важното за него. Щом пишеш тук, значи че положението става сериозно. Какво очакваш да се случи???? Пишеш му само по служебни въпроси, като се видите се държиш с него както с останалите.

2.   Оф аман от офис планктон истории.

3.   Само аз ли съм някаква тотална НЕегоистка.
Човекът разказва за жена си и детето, колко ги обича и т. н.
А ти си мислиш, че нямате много общо и едва ли не се чудиш дали да не опиташ.
Проблемите са ти, че е странен и нямате общо.

Нямам думи! Честно

4.   Смени работата. Хем ще се избавиш и от кофти колектива, барабар с шефката.

5.   Ще спреш мислите, като започнеш да си падаш по друг, задължително необвързан.

6.   Според мен, си го наумяваш. Когато няма реален контакт, човек може много лесно да започне да си въобразява, че другият е нещо различно или по-скоро, че е идеалният човек, когото искаш. Мисля, че ще бъде по-добре да премислиш общуването ви. Може и да е привлекателен, но все пак е женен. И аз срещам красиви жени, но очевидно в двойка. Какво да се направи, късмет.

7.   Какво намирате в женените мъже не мога да разбера. Сама казваш, че човека споделил колко е важно семейството му за него, може би просто те вижда като една нормална колежка/приятелка. За да спреш да мислиш за него просто продължавай да живееш, има хиляди мъже по света, които не са обвързани, интелигенти и уважаващи първо себе си след това човека до тях все ще намериш някого. Ако имаш хобита наблягай на тях излизай с приятели, даже си намери нови приятели

8.   Да, когато не го виждам си внушавам неща за него, които не са истина. Искам да сме си познати или приятели и да не разваляме тези отношения. Може би в такава среда, всеки, който ми обърне внимание, ми се струва привлекателен. И ако сменя работата ще съм по-добре и няма да го виждам.
Опитвам се да се самонавия, че всъщност нямаме общи интереси и е странен, и да спра мислите за него.

От авторката

9.   Нямам вина, че вече е женен, случва се, съдба, поне хубавото е, че не търся брак.

10.   Аман от нахални и несъобразителни жени-колежки. А за съпругата му помисли ли?
Ти да не си нещо по-специална, че да ти обръща внимание? Вероятно съпругата му е много по-стойностен човек и този мъж я обича.
Пълно е с хора като теб, които смятат, че всички трябва да им обръщат внимание. Стой настрана от хора със семейства. Твоето е егоизъм и напомпване на ниското ти самочувствие. Заради такива като теб чак ме е срам, че съм жена.

11.   Вече ти го казаха по-горе.
Проблемът е, че нямаш гадже и нямаш явно и много социални контакти с готини мъже през свободното си време.
Така човек става самотен и когато някой му обърне внимание, започва да си фантазира за него - нормално.
Аз съм мъж, но така бях като ученик - малко по-свит с жените, иначе изглеждам добре. Малко гаджета имах и като ми обърнеше някое момиче внимание си мислех дълго за него.
После отидох студент в друг град - там ми беше супер весело, излизах през вечер по дискотеки, имах стотици познати и приятели. Познавах много готини мацки и имах няколко гаджета много красиви и се промених - не интерпретирах всяко женско внимание като нещо повече.
Затова - решението на проблема ти е - през свободното си време излизай много, общувай с мъже, които смяташ за готини, така няма да се чувстваш самотна и да си фантазираш за някакъв от друг град. Запиши се на дейности - в който има мъже, които харесваш. Бъди социално много активна - така и ще попаднеш на мъж, който си харесваш.

12.   Привличат ви женени мъже, защото факта, че са женени и са създали семейство означава, че са валидирани вече. Ако вземеш същия човек само, че 2 версии една женена и една неженена версия, то неженената версия няма да ти е интересна понеже ще си кажеш "гледай го готин, мил нежен ама необвързан има му нещо", но в обратния случай пощурявате! Защо е така само вие може да кажете - жените! Ние мъжете не можем да разберем!