Споделена история от На работното място

Да заменя ли работата в офис с работа в склад
Здравейте,
Аз съм мъж на 24 години. От една година вече работя в офис, като графичен дизайнер. Работата, за която преди година толкова мечтаех. Видях за тази година, че е работа като работа и не е толкова уау, нито толкова айляк и безгрижна, за колкото се представя в интернет и от модата и шума, който се формира около тази позиция. Има много плюсове за мен, понеже съм интровертен човек, нямам добри социални умения ( може някой ден да пусна и поредната тема за поредния 20 и кусур годишен самотник ) и работата ми не изисква аз да имам добри социални умения ( като например, ако вместо това бях търговски представител). Преди мислеж, че ще мога да работя от вкъщи за по-добри пари (като например за софийска заплата) и да си остана в родния град ( не съм от София, нямам намерение да живея в София).
За тази една година стаж като графичен дизайнер, стигнах до извод, че позицията има генерални минуси, които ще ги срещам на почти всички места. Единият от тях е, че дори и след работа в главата ти остава мисълта за задачите за другия ден, за крайния срок в който трябва да се пуснат към печатницата дадени файлове, за мултитаскинг между много задачи наведнъж, за това, че постоянно отгоре ще имаш шеф на главата, който ще ти задава въпроса "До къде стигна" ии куп други минуси, в куп с това, че всички тези задачи за масовката служители на тази позиция не са добре платени.... Знам, че във нашата фирма, склададжийте вземат същите пари като мен, а и като цяло поразгледах джобса дори и за София. Забелязах, че заплатите за графичен дизайнер и склададжия са горе-долу равни.
Забравих да спомена, че преди това съм имал няколко месеца стаж и като склададжия и наистина ми е харесвала работата. понеже се чувствах свободен и единствения минус е че работата е монотонна и физически изтощителна.. Но пък е далеч по-малко отговорна и няма мултитаскинг, смазващ психическата ти енергия.
Та... от известно време ми се върти в главата да сменя офис средата с такава в склад.. Вие какво мислите? Бихте ли го направили на мое място, има ли други които са го правили и струва ли си?

Коментари

1.   Много хора не биха сменили офис работа за работа в склад.
Всяка една работа си има предимства и недостатъци.
Ако имаш желание може да почнеш работа в склад.
Лично аз бих заменил работат със селски двор където да си засъдя домати, картофи, боб и др.

2.   Аз от офис в спедиторска фирма се махнах и станах продавачка в магазин за цигари, алкохол и кефе-фреш. Не съм се чувствала никога толкова добре в офиса, както в магазина. Да не говоря че в офиса визмах 1300 и ме осигуряваха на минималната, а ми даваха част от реалната заплата в плик. В магазина взимам 1700 и ме осигуряват на толкова. Не бих се върнала никога в офис на никаква длъжност. По-скоро ще уча и ще си работя от вкъщи един ден. Малко хора иаздържат на тоскичната обстановка в офисите. Млад си, нищо не ти пречи да опитваш и да търсиш къде си щастлив.

3.   Не, не бих го направил! И не си струва!

Защото склададжия е неквалифицирана и неперспективна работа, която може да я върши всеки...

А графичен дизайнер е прекрасна и перспективна професия!

Като се усъвършенстваш може да се профилираш примерно повече към уеб дизайн, което е още по перспективно!

Също така като задобряваш и се развиваш - ще расте и заплатата ти - и ще бъде много повече от на склададжията!

Освен това в бъдеще, ако станеш много добър, може да започнеш да работиш за себе си както фрийлансър и да нямаш шеф над главата си!

А това да мислиш за работата си след края на работното време - си е твой личен проблем, който трябва да го преодолееш!

И аз работя творческа работа но след 17ч. - вече не мисля за нея!

Като цяло - стой си на д-то и се стреми да се развиваш и усъвършенстваш!

4.   Он трън та на глог. Ти какво мечтаеше да работиш като пораснеш? Там се крие отговора! Сърцето ти знае най-добре!

5.   Ако искаш да си скапеш здравето действай! Аз известно време работех в ресторант и цял живот ще си нося следите от мъкненето на каси и кегове на бара под формата на плексит.

7.   Перспективна работа е графичен дизайнер, стой си в тази сфера, да работиш в склад, няма смисъл.

8.   Върви, поработи в някой склад според мен, ще ти дойде акъла...

Не знам какво си се объркал, че има такова нещо като "ахйляк" работа. Но явно ти липсва опит с работа която:
1) няма никаква переспектива за растеж
2) ще ти скапе здравето
3) хептен няма как да се покриеш и всяка минута ти е разчетена
4) работодателят може да те смени в рамките на един ден, ако така реши защото не се иска много за бачкатор в склад

9.   Като склададжия си в задънена улица. След 3-5г ще решиш да станеш пак дизайнер и като кажеш, че си бил склададжия ще кажат - давай следващия. Просто потърси по-доходна фирма.

10.   Няма развитие с тоя складов работник - и някой неграмотник може да го работи това.
Гр дизайнер е друга работа.
Но всичко зависи какво ти харесва на теб. Какво те кара да се чувстваш добре.

11.   Шегуваш се, нали? Част от негативите са ти го казали. Аз ще ти подскажа други. Сигурно искаш да създадеш семейство един ден. Как ти се струва да се представяш пред момичетата като склададжия. Коя ще те вземе? И касиерките в Лидъл имат по-високи изисквания. И въпросът не е до парите, а до престижа и професионалната реализация, която всеки уважаващ себе си мъж трябва да има. Помисли и за обкръжението си. Искаш да имаш приятелски кръг от неуки хора или какво? Но, ако си решил да си кукуваш сам в хижа в гората, действай, стани сллададжия

12.   До номер 11 : Не знам колко високи са изискванията на касиерките в Лидъл, обаче да ти кажа, че преди време работех няколко месеца като пазач и не съм имал никакъв проблем с жените, с които съм общувал. Явно просто съм попаднал на качествени, които не са материалистки и не ги вълнува само това каква заплата взимам. Сега вече работя това, което съм искал отпреди.

13.   Сега ти е времето да пробваш, когато имаш деца става по- сложно. Работи нещо, което ти допада. Заплатата колкото и висока да е, винаги се харчи. Жена, ако те харесва, ще те вземе, ако не ще търси причина. Успех

14.   Номер 12, сам си го казал - сега работиш, каквото винаги си искал. Всеки може да е пазач, склададжия за определено време, но това не е професионално развитие, към което е нормално човек да се стреми като цел. За мен подобни хора, които се оставят на такива позиции, са мързеливци и гледат да отбият номера. А един мързеливец винаги тежи на някой друг. От опит ти го казвам, много е гадно. Иначе добре, бъди склададжия или пазач, но помисли можеш ли така да изхранваш семейство. Защо трябва да обричаш партньорка, деца, на безперспективност и мизерия? Какво са ти виновни?

15.   Аз съм ужасен интроверт и работя в склад на 30 км от София
23г жена