Споделена история от На работното място

Само аз ли съм така
Обичам си работата, но не ми се работи понякога. Даже ми се иска да напусна и да не работя 2/3 месеца.
Само аз ли съм така?
А, като се сетя трябва до пенсия, а и след това.
То и на мъжа не мога да разчитам да ме издържа изцяло един месец.

Коментари

1.   Не си само ти. Проблема е, че трябва да се яде и няма на къде, стягаш се и действаш.

2.   Според теб дали си единствения човек, на когото не му се работи..?

3.   Вероятно не осъзнаваш, но точно описаното определя каква ще бъдеш занапред. Искало ти се и това е повод за притеснение?
Замисли се колко неща изискват същите усилия. Адски много. И ти трябва някак да ди настроиш вътрешната машинка даже да не мисли върху това. Животът макар твърденията да са други е предимно комплексен и не до там лесен и трябва да се направи това, което трябва да се направи. Мъжа ти дори да те издържа и да решиш че това ще е начин за теб занапред, няма да те направи по-щастлива, даже напротив. Така ще започнеш да разсъждаваш за всичко друго, че ще има някой друг, който да ти решава проблемите. И всъщност това е един от големите проблеми в днешно време. Ако ти не поемаш отговорност, то за да бъдат нещата, значи някой друг трябва да го направи вместо теб. И ако такива са много, кой поема отговорност за тези хора?

4.   Н 3, не може да разчита на мъжът си защото той разчита на ЦЯЛАТА нейна заплата. Тоест... без този мъж тя щеше да може да спестява за поне дин месец без работа.
Не и при качвай веднага проблеми с нея си, не е с/в нея проблема.
Един мъж ако не може поне един месец да поеме издръжка на семейството си, баси льохмана.

5.   Номер 4, семейството освен от мъжа, се състои и от жената. А по твоята логика ти как разбра, че мъжът й чака на нейната заплата? Понякога изобщо не се усещате какви глупости дрънкате. Никой не е длъжен на никого с нищо в този живот, проумейте го най-сетне!

6.   Да, знаех си аз, че след последното изречение ще последват веднага нападки от мъже.. Като че ли жената вече е спряла работа, или поначало е искала да я издържат.

Спокойно, по тези географски ширини на мъжете това не им налага.

Българките винаги сме работили много и това няма да се промени. Болни, бременни, с малки деца, с възрастни родители - на плантацията сме.

И сметките вкъщи винаги ще ги плащаме 50: 50.

Нормално състояние, в което изпадаме почти всички. Преуморена си, може би си се изчерпала на работа и трябва ново начало. Помисли дали можеш да вземеш поне 3-4 дни отпуск. Или, ако ти се рискува, да потърсиш нова работа.