Споделена история от На работното място

Как оставате мотивирани на работа
Здравейте! Напоследък се чувствам демотивирана на работното си място. Причината е, че в сферата, в която работя простотията е толкова голяма, че чак главата ми не го побира - елементарен изказ, дребнавост, егоизъм, интриги, шуробаджанащина. Опитвам се да не обръщам внимание, но не мога. Работата е интересна, но в стремежа си само да работя се претоварвам, а имам и деца, за които да се грижа вкъщи. Демотивацията ми се засили още повече откакто един свестен колега също напусна, тъй като не получи бонус, който смята, че му се полага, а пък беше човек на място и колегиален. Голяма част от мъжете колеги гледат на мен като жена за секс и сякаш в сферата това е масова практика, всеки да спи със всеки, пък аз не желая. Ако сменя работното място, не е много сигурно, че ще попадна по-свястно такова, тъй като опита ми показва, че винаги има нещо, което в един момент страшно ме разочарова. Нямам полезни ходове, а трябва да се работи. Та как вие поддържате мотивацията си, знаейки че сте стойностни хора, които трябва да работят в такава среда?

Коментари

1.   Като комуникирам с колеги само на професионално ниво. Не ме интересуват интриги, не ме интересува чуждия живот и битовизми, не ми пука кой какво казал или направил. Извън работния процес пълен игнор на всички. Не ми пука за нищо.

2.   Чрез техники те държат най-Много. Има различни техники, които те мотивират и предпазват до колкото може повече. Виж за чистене на аурата на човека; думи пароли превключватели, хунбао, Амулети за пари. Сам да настроим организма за ставане чрез медитация. Най-силната. 1111. Методът 369 - има три начина: изписвам числото и желанието; или 1 сутрин, 1 през деня, 1 вечер. Не обръщай внимание на заядливците, прави се на ударен или се самоиронизирай. Не се претоварва извън работа. Не стой във фб. Вода със сол за лицето и ръцете преди и след излизане. Знам много методи за подобряване на живота. Даже записахме цяла.

3.   Ако това те успокоява по някакъв начин и аз се демотивирам, но разликата е, че мотивират финансово некадърните и с връзки, а аз съм от хората без връзки. Иначе почти във всяка фирма има простотии и хора, които правят интриги, но при мен поне това е в приемливо.
Не съм от хората, които се хвалят, но аз съм втория човек след прекия ръководител, които разбира нещата и които може да реагира при спешни ситуации и да я замести поне над 80% при нужда, но за съжаление не ми оценяват труда, тъй като съм без връзки, в прав текст ми е казано това. И сега си търся нова фирма поне с 30-40% процента по-високо възнаграждение, тъй като в сегашната от 5 години не ми е вдигана заплатата.

4.   Имам един добър познат с голяма фирма, пари, удобства и т. н. Той често обича да казва, че на никого не му плащат хубава заплата. за да си прекарва приятно работният ден! Според мен е достатъчно за мотивация! Твоят свят не е на работнот място. Не се кахъри и не очаквай нищо хубаво там. Хубавото е навън! В къщи и извън службата!

5.   Като оставаш заплатата за приятни неща, всичко друго взимаш евтино или безплатно.

6.   Работя на компютър.

Поддържам мотивацията по следните начини:

1. Много добре знам, че това е лека и приятна работа, и това ме радва! - работил съм и тежки физически работи - и в студ и в жега, и мога да направя сравнение...

2. Като се старая да върша мои неща в "свободното" си време и да работя по свои проекти

Спрямо колегите(и колежките) си - държа ги на дистанция, но без да се държа грубо! - напротив държа се много добре към всички, но дистанцирано.

7.   Според мен ако ни даваха достатъчно много пари на никого нямаше да му пука за интриги и всичките ей тея твои кахъри на работа. То даже повечето нямаше да ги има, защото хората щяха да се чувстват по-удовлетворени или поне щяха да се държат по-добре защото не искат да изгубят работата си и доброто заплащане. Макар че то парите са много относително понятие за всеки, на някои никога няма да им стигнат и ще са жадни за още.
Другото което е, шефовете нямат интерес да цари хармония между колегите защото тогава всички могат да се обърнат срещу него, могат да имат претенции и т. н.
Такова е просто, навсякъде. Просто всеки трябва да си прецени дали си заслужава да търпи или не, това е. Понякога и всичките пари на света не си заслужават здравето и нервите ти. Въпреки всичко аз предпочитам да работя с хора, колкото и да ме дразнят на моменти, сама ще изперкам в пъти повече. Ако го погледнеш от тази страна може да ти е по-лесно. Макар че съм интроверт, пак не мога да понасям да съм дълго време сама, не че не мога, но не го предпочитам.

8.   А, сега се зачетох във коментарите и повечето казвате да стоим на дистанция от колегите, което ми се струва на теория много добре но на практика е невъзможно. Ние не сме роботи забога, човеци сме. Дори и лични неща може да се споделят в свободното време, какво лошо има. Клюкари и интриганти винаги ще има, но само заради тях ли да се държим дръпнато? Колкото повече бягаш от едно нещо, то толкова повече ще те настига и преследва, както бившите гаджета хахаха, шегувка. А това вашето да стоим на дистанция си е точно бягане от проблемите, но проблемите няма да избягат. Трябва да се сблъскате с тях, очи в очи. Дори да смените работата пак е бягане, трябва да имате наистина повече основания от това че има интриги и тем подобни глупости.

9.   8 повечето от хората работещи в офиси са противняци и не искам такива хора в моя личен живот, това достатъчен ли аргумент е?

10.   Номер 9 стой си у вас като са ти противни, без пари яж дърво и толкос :DD. То да седим и да се оплакваме най-лесно. Ми отвори един бизнес като си толкова отворен, тогава съвсем няма кой да те дразни пък ще ти кажа. Ти ще си света и светия, ама то и за това се иска пипе. Само с мрънкане ако мислите да я карате по-добре си трайте. Айде много здраве, че друго така като ви гледам надали..

11.   10 абе като че ли само това са опциите - да работиш в офис за някой друг или да отвориш бизнес. На света му трябват повече певци, музиканти, актьори, творци, архитекти и доктори и доста по-малко офис труженици.