Споделена история от На работното място

Проблем с работодателя
Държанието към работодателя се промени. От известно време насам иска всеки ден да присъстваме, независимо дали сме живи, здрави, болни. Ние му казахме, че не можем да ходим болни хора, той каза че няма да признае болничния или ако го признае, щял да ни отреже заплатата. Ние затова сме подписали договор, трябва всеки ден да работим, дори и болни от грип. Казахме че ще напуснем и той каза хубаво, индийците само това чакат.

Коментари

1.   Напускайте, а той да си наема индийци.

2.   Наистина доста лоша се държи този шеф. Така се държат, за съжаление, 80% от частниците.

3.   Нали имаше теми за темите провокации. Ей я на темата. Не вярвам да съществува чак такъв олигофрен като тоя шеф. А ако да, да чака индийците...

4.   Халал да са му индийците. Да си вземе мерака и от тях.

5.   Напускайте всички накуп, да си чака индийците :D
Много нагло, даже не ми се коментира повече по темата.

6.   Махай се. Аз имах много хубава работа, но се смени ръководството и за да покаже промяна новия шеф започна да ни тормози. Постоянни забележки за всичко, в общата група постоянно нареждаше и сипваше на колеги (това е ужасно, да ти ронят авторитета), докато сме на работа пише - искам доклад до 9часа сутринта днес примерно, това означава да си оставя работата и да седна да пиша. Събота, неделя звъни, пише иска да му пращам документи, глупости. Ако закъснееш 1 минута почвя лекцията... 8 часа по договор, 15 минути по-рано и 15 минути след работа да сме там. Стана така, че от един прекрасен колектив не можехме да се погледнем в очите, него също. Махнах се и сега съм доволна на новата работа. Всички са свестни и разбрани, но на мен това от предишния шеф ми е останало травма. Постоянно следя телефона дали няма да ми се обади някой да ми се скара...

7.   Братле с 200 от там, да си наема колкото ще пакистанци

8.   В кой град е фирмата? Малък или голям?

Работодателя ви е луд, да се държи с вас по тоя начин.

9.   Донякъде е прав, но само донякъде. Много се тарикатят с фейк болнични и са вечното отсъствие. Затова явно му е писнало на човекът от скатавки и шмекерии. Колеги са се чупили от работа, защото ги боли главата, цикъл и прочие.
Грипът стана страшно опасно нещо покрай ковидът. Преди 10-20 години да не би всеки да се скатаваше заради текнал нос и гърло? Толкова хапове има на пазара, че само хипохондрик би го изживял трагично.
Против съм да се работи, ако си със нещо счупено, ако си опериран скоро, или нещо наистина трагично. Тогава наистина е жестоко. Ама това, че караш седмица грип не е края на света.
Донякъде е прав.

10.   Напускайте веднага, оставяйте го да видим как ще се оправя. Аман от такива Ганчовци бизнесмени дето мислят, че работниците са им роби.. Нямало да ми признаеш болничния ли? А ше ти и...

11.   До 9: нали ще зарази клиентите, ако работи, докато е с грип.

12.   11, не всяка работа включва пряк контакт с клиенти.

13.   Тази история е абсурда на абсурдите и не мога да повярвам, че има хора в тази тема, които да оправдават подобно поведение. За мен това е покъртително, гнусно, просташко и не човешко. За пръв път в живота си чувам някой да е кум, да си има приятелка, която също да е на сватбата също, да не е кума и да стои на друга маса, а нейният мъж да кумува с друга жена. Олеле майко какъв абсурд. Че това е буквално интимен момент бе.

Ако има мъже, които оправдават подобно поведение, нека си представят как тяхната приятелка или жена е кума и кумува с друг мъж на сватба, на която теб не те отразява никой цялата вечер. Булката и младоженеца, кума и кумата стоят на масата за 4 човека и наблюдават празничната програма. После кума и кумата и младоженците стават и там танцуват заедно и си разменят партньорите. Ми това са интимни моменти. Буквално това е интимност. Няма секс, но е много интимен момент. И някакви шушлеци горе ми викат "обикновено" се канили двойки за кумове. Ма то е задължително бе хора. За пръв път чувам подобна история. А сега жените, които оправдават тази случка, нека си представят това, което описах, но върху себе си и техния мъж да е така с друга жена цяла вечер. И особено да си оставиш приятелката цяла вечер на друга маса и да не я поканиш на танц.

Може да съм мъж, може да съм бил унищожителен в някои коментари срещу жените и да съм бил водещ в спортовете срещу тях последните месеци с темите между мъже и жени, но това минава всякакви граници.

Авторке, това според мен е една от най-абсурдните ситуации в живота ти. Буквално след тази тема щ късаш с твоя по възможно най-безразличния начин. Това не е човек. Никой от роднините не те харесва. Нямаш място там и ако ти е мил живота за напред, се раздели с него. След бебе и задомяване, живота ти с твоя мъж ще е ад. Повярвай, такива моменти никога не свършват добре.

14.   Номер 9, добре, че повечето не разсъждават като теб. По принцип няма право. Като напуснеш, му прати НАП и Инспекцията по труда за поздрав. Индийците ще ги чака 6 месеца, а те междувременно ще си намерят друг работодател по на Запад.

15.   14, българинът само работи, ама на думи. Отиди на Запад и виж какво значи работа. Виж в съседна Турция как бачкат по курортите. Няма цъкане на телефони, няма псуване на клиенти, няма мрънкане. Няма пафкане пред магазините.

16.   14, всъщност може и да дойдат тук, да вземат български паспорт и после да отидат в Германия.

17.   Пусни жалба до Инспекцията на труда!
Незаконно е да се работи всеки ден, без почивка.
А, през това време си потърси друга работа с нормирано работно време