Споделена история от На работното място

Как да си взема безпроблемно парите за отпуската, но РЕАЛНОТО, както и документа за детските?
Здравейте! Бях 2 години в отпуск по майчинство и се оказа че платената отпуска от 40дни, за двете години, не мога да си я взема цялата. Работодателя ме осигурява на 296лв, и ми плати за част от отпуската т. е. за 15дни от платената отпуска, сумата от 90лв, което ще рече че съм получила възнаграждение за 1 ден от сумата равна на 6лв. Питам това не е ли подсъдно? И когато се опитах да се разбера с него по този въпрос се оказа, че ще имам и проблем с взимането на документ, необходим ми и за детските. Навън стана адски студено, вали сняг, гледам си сама детето, а шефа ме вика в Люлин(аз живея в Обеля 2 на квартира), само за да пусна молба за детските, понеже счетоводителката се била обидила. Ако някой знае как да си взема безпроблемно парите за отпуската, но РЕАЛНОТО, както и документа за детските, да ми пише

Коментари

1.   Нещо си се объркала пак пресметни колко ти дължат, за колко време. По мой изчисления при брутна заплата 296лв ти се полагат по около 7, 70лв на ден при отпуск. Нямат право да ти отказват бележка за детски, но имат право да те накарат да пуснеш молба за нея и да те карат да изчакаш законовия 14 дневен срок, за да си я получиш.
Ако не си съгласна или недоволна от работодател можеш да се оплачеш в инспекцията по труда.

2.   И от инспекция по труда са свободни да си подрапат макарите и нищо да не направят.
Последните ми работодатели не само не ми платиха последната заплата, задържаха ми повече от месец трудовата книжка и ме ощетиха с обезщетението, отказаха да ми издадат УП, трудовата книжка също не искаха да ми дадат, отпуските за 2 години не ми дадоха, заплашваха ме, а от инспекция по труда нищо не направиха.
Керванът си върви, кучетата си лаят.