Споделена история от На работното място

Колежката ме мрази
Здравейте!

Искам да разкажа моята история съвсем накратко.

Работя на това място от 3 години нощна смяна с една и съща жена. Тя знае, че имам още една работа, но досега не е било проблем. Изведнъж започна да говори разни неща на колеги и на директорката. Директорката започна да ми се обажда и да ме обвинява за неверни неща, а също и да ми крещи. Последно ми каза да попълня декларация с номера на трудовия ми договор от второто място. 3 години за нищо не ме е потърсила, а сега през ден или всеки ден. Заради колежката почти цяла година се натоварвах повече, стоях на нейното място повече и най - накрая аз виновна за всичко. Аз бях обидена и овикана без причина, а тя само присъстваше като зрител. Дори се наслаждаваше. Пред мен говореше едно, а пред другите различно. Мисля, че ме мрази и завижда.

Коментари

1.   Изглежда те е натопила пред шефката, а шефката й е повярвала. Може да се наложи да се простиш с работата си. Все пак се опитай да разбереш твоята колежка дали няма някакви "грехове". Дали се справя, допуска ли грешки. Ако няма пък се опитай да й измислиш някакви. Не е неморално, твоята колежка кой знае как те е наковала горе. Пробвай с нейните камъни по нейната глава. Това е игра, в която се иска хитрост.

2.   На всякъде го има това. Аз съм на 22 и от 5 месеца работя в хранителен магазин. Преди това никога не бях чувала за 15% които се слагат на стоките, не знаех какво е приспадане. Колежката ми е от 6 години в този магазин, а там рядко някой се задържа повече от година. Именно заради колежката ми, ако забравиш нещо дори малко да е оная харпия ще го каже на шефката и ще се изтъкне, че тя го е видяла а не ти. Пълно е на всякъде със застарели или недо*бани лелки, които искат да си го изкарат на по-добрите от тях.

3.   Ами и в моята работа имаше една дърта овца, която само ме клюкареше и донасяше на шефовете. Тя не може да пише, прави елементарни правописни грешки, но се оказа, че шефовете повече ценят такива доносници и накрая видях, че най-добрият изход е да напусна, въпреки, че ми беше неприятно, че е под натиск.

4.   Пише се колега без значение, че е се отнася за жена.

А по темата - кажи на колегата си, да си гледа работата, а на шефа ти да се осъзнае или напускни.

5.   Я ми обясни че не го знаех това с тия 15% какво е това и аз не знам? :-)

6.   Не и се потдавай покажи, че си силна и поставяй работата на първо място, после нея

7.   За злобата и алчността няма почивка. Щом и правиш впечатление значи ти си повече от нея. Що се отнася до шефката ти тя нямали си собствено мнение, че ще слуша другите. Това говори лошо за нея. Само едно да знаеш, че всичко се връща на тоя свят. Няма да и се даваш.

9.   Работещите по два тр. договори при различни работодатели са длъжни да декларират втория си тр. договор при основния работодател. Това има значение за данъчното облагане. Вероятно ти не си декларирала това и си навлякла проблеми на счетоводството на фирмата. Затова и шефът ти е бил бесен. Не е лично, не се възприемай за толкова значима.