Споделена история от На работното място

Работа на морето
Мисля да поработя на морето това лято, но тъй като сега завършвам училище не знам какво да правя.на 18 години съм, момче.Та ще задам няколко въпроса, и ако някой може да ми отговори...
1.От къде си намирате работа за морето?
2.Ако отида да търся направо на място, как става работата? Отивам в някой хотел при работодателя и какво се пита? И направо с багажа ли да отида там...?
3.Какви документи трябват за постъпване на работа и кога се дават те на работодателя (или който е там)?
Извинете за глупавите въпроси, но ми е доста объркано и си нямам представа как стават работите...И знам за рисковете да попадна на измамници, но мисля да се опитам.
Ще съм много благодарен ако някой обясни.

Коментари

1.   Аз ще се пробвам това лято да търся работа на място. Дано да се получи. Приготвих си здравна книжка, медицинско, копие на дипломите и свидетелство за съдимост. Успех

2.   Работа на морето се намира по-лесно от интернет. Аз работих 3 лета в Китен като администраторка. Ако отидеш на място да търсиш, пак ще намериш, но се иска много обикаляне и те съветвам да отидеш преди 1. 06. Документите са стандартните.

3.   Здравей, пиша само защото аз самия съм от морето, тук съм роден и израснал. Почти всяко лято си работя на морето - Сл. Бряг, Созопол, Св. Влас... Нямам някаква по-специална професия и за това работя неща които почти всеки може да работи, миналото лято бях портиер (пиколо) в хотел. Можеш и да тръгнеш да обикаляш и да търсиш работа така, но така ще ти се разкаже играта - в парещо слънце при темп. 36 градуса и повече ще обикаляш потейки се като прасе по алеите между хотелите и заведенията и ще влизаш да питаш търсят ли персонал. Само след 3-4 неуспеха вече ще си достатъчно изпотен и омърлушен и няма да имаш много приятен вид или "свежо" настроение което няма да изгл. добре пред работодателите... Другото е, че отиваш на сляпо и само ако си адски голям късметлия ще си намериш някаква работа. Има си Джобс Бг там има много обяви за лятото. Би било хубаво да имаш някакви познати които да бачкат на морето и да ти дадат едно рамо. Иначе работа по морето лятото не липсва но трудно се намира ей така без координация.