Споделена история от На работното място

Скована
Здравейте, на скоро започнах работа като сервитиорка на един летен бар. Искам да ви кажа, че никак не ми е лесно. Самата работа ми доставя огромно удоволствие, искарвам си добри пари, но немога да се сработя с колежките. Неискам да ги убиждам, но са едни злобни едни надменни, държат се грубо към новите сервитиори, сякаш искат да ги смачкат. Непрекъснато са недоволни и правят номера на новтите. Аз си седя отстрани и си мълча и те пак се занимават с мен. Не ги издържам психически тези атаки. Когато отивам на работа ги поздравявам, а те се обръщат на другата страна най демостративно, все едно кой знае какво е станало. Ние сме три нови сервитиорки и трите сме на мнение да напуснем. Събират се на групичка и започват да коментират, подиграват се, ужасни са. А управителката е луда, само крещи и се кара, а готвачката е толкова зле, че като стане вечер и започват да идват хора и си поръчват нещо от кухнята става страхотен хаус, неможе да ти издаде едни пържени картофи 40 мин. Въобще нямам думи, но заради парите стоя и търпя. Ако има някое момиче което е минало по тоя път нека да ми каже как да се оправя с колежките-надувки. Мерси

Коментари

1.   напускай... не мога ви разбера, подиграват се с вас и вие търпите заради някакви си пари...

3.   Опитай се да устоиш на атаките. Старите ти колежки това искат, да те изгонят. Ако те обиждат, запиши ги тайно с телефона си и ги издай на шефката. Гледай да поддържаш повече контакт с шефката, защото кой знае за какво те клеветят зад гърба ти. Научи им номерата и започни да се пазиш. И те са били нови, щом те са се научили и ти ще успееш.
Но ако пък толкова ти е неприятно се махни.

4.   Какви ли не неща съм виждала, като почнеш от психически тормоз, до сексуален... като цяло разбирам, че ти е непоносимо, била съм в подобна ситуация, но тъй като спешно ми трябваха пари и нямах друга алтернатива издържах за около 7 месеца. Това, което аз направих беше да си търся непрестанно нова работа с по-добри условия, но да не напускам, докато не съм намерила нещо сигурно. Все пак имаш предимство, че се разбираш с 3 от колежките ти, което пак трябва да те улеснява малко или много. Това ще те кали много психически, ще станеш по-силна, така че не се предавай! Знам, че не е лесно, но се дръж понеже реално няма от какво да ти пука, дръж се неутрално, безразлично... няма да ги видиш тези хора повече, ако напуснеш, следователно не трябва да ти пука толкова много. Ако парите са добри и като цяло друго не ти пречи освен тези 'колежки' те съветвам да останеш, да не се предаваш лесно а междувременно да си търсиш нова работа. Успех!

6.   Знам, че психически и психологически е трудно в такава ситуация. Но щом парите са хубави тогава ти предлагам следния подход да се справиш с тази ситуация. Просто почни на всичките им глупости да се смееш и всичко да ти изглежда като един цирк. Колкото повече се смееш на техните идиотщини, толкова по-леко би трябвало да ти мине денят. В края на краищата след 2-3 месеца няма да сте заедно.

7.   В днешно време има доста невъзпитани хора... всъщност, не в днешно време, винаги си е имало такива. Спри да ги поздравяваш, напусни работа, ако не можеш да ги понасяш.

8.   е 2 месеца ще издържиш... само дано не ти направят мръсотия пред шефовете. Така епо морето... който не е ходил мисли голям кеф работиш си, купон...

10.   Мерси за хубавите и смислени коментари досега. Благодаря ви!
от авторката

11.   Не се занимавай с тази работа. Сервитьорките са най - големите простакеси, които съм виждала. Нивото е много ниско там - на интелект, на морал( не винаги) - с една дума - много зле. Обстановката е деградираща. Освен това са кучки - в истинския смисъл - елементарни, брутални, надути - имат се за кукли барби, а всъщност са един обслужващ персонал със слугински функции. Клиентите - немалка част - са бруталяги, сигурно и името си не могат да напишат правилно и са прочели половин книга през живота си, но иначе могат да се гаврят със сервитьорките - и за какво? За двате лева, дето и няма да ти ги оставят? Не се занимавай, нивото е страшно ниско. Не се налага да търпиш. Пари се изкарват и с друга работа. Успех!