Споделена история от На работното място

Koя работа да избера ? Спешно съвет моля
Здравейте, работя в кол център за една много известна фирма свързана с комунална услуга. Вече от почти 3 години съм на тази работа, приемам обаждания от клиенти, консултирам ги, предимно са недоволни клиенти от сметките си и т. н. Казано накратко негативна работа.
Заплатата е 550-600 лв + 80-100 лв ваучери за храна, близо е до нас.
Предлагат ми да започна нова работа в малка частна фирма, в друга сфера, моята задача ще е със служебна кола да обикалям по обекти да разнасям поръчките (малки кашончета, не искам да пояснявам). Ще се срещам с много нови хора, всеки ден е различно. Заплатата е 600 лв, като ми казаха че след 3 месец може да се увеличи.

Все още се колебая и не мога да реша, хем искам много да се махна от старата ми работа, хем новата незнам какво ще се случи, мъчно ми е за колегите от старата работа малко... специално за едно момиче там с което сме близки... Знам че човек трябва да се развива. На 25 години съм, мъж. Моля за съветите ви.

Коментари

1.   Проучи си добре къде имаш повече шанс за развитие. Старата работа все пак е в голяма фирма, не че е гаранция, но при дребните частници шанса да се задържиш дълго не е голям... От друга страна разбирам стреса в сегашната ти работа, но каква е гаранцията, че в новата няма да има такъв. Едно е да работиш при строго определени правила в голяма фирма, съвсем друго е при дребен частник, който в края на месеца ако е нямал оборот и работа, може да те отреже от заплата, да те забави и др. подобни... Помисли си хубаво!!

2.   Ако смяташ, че от настоящата работа си взел всичко, което можеш, и повече няма никакви ползи, които би могъл да получиш (повишение на заплатата, нови контакти, нови длъжности, нови знания), по-добре напусни, защото оттам нататък, за да се развиваш трябва да смениш работата. Вярно, че има и малко риск, но дори и да е по-зле, винаги можеш да се преместиш на трета работа. Пък и от неприятностите също може да се спечели (най-малкото опит), не се притеснявай толкова, дори и да сбъркаш.

ПС: относно момичето - това че ще си на друга работа, не означава, че трябва да прекратиш общуването с нея, дори това може да ви накара да се оцените повече и да ви сближи повече

Каквото и да избереш, успех!

vova4ka

3.   Според мен, приеми предложението. Ще се запознаеш с много хора, млад човек си, не е казано да се пенсионираш на първата си работа. Сега ти е времето да трупаш опит, запознанства, връзки. Момичето винаги можеш да поканиш, не е нужно все да сте в работна обстановка. Е, някакъв дискомфорт не може да няма, все пак, човек свиква. Но това е бял кахър! Има в живота ситуации, когато, както и да постъпиш, все може да съжаляваш. Тогава просто избираш едното и... гледаш само напред. Успех!

4.   В днешните времена на криза кой бяга от сигурното? Стой си там и чакай по-добра възможност! Малка частна фирма ще взема да фалира след някой друг месец или да ви режат от заплатите, защото няма достатъчно пари и си оставаш на сухо! По-добре чакай по-добра оферта, която да е както издигане за теб професионално, така и да е по-стабилна от някаква малка частна фирмичка.

5.   Не напускай. Няма хубава работа и човек работи заради парите, не защото му е кеф. Не виждам какво развитие може да получиш като снабдител във фирма. Ако си учил за нещо и смяташ да се развиваш в подобна сфера - да, но май не е такава работата. На сегашната се занимаваш с недоволни клиенти, а на другата с напрежение по пътищата при всякакви атмосферни условия. Сигурен съм, че в кол центъра се срещаш и комуникираш с много повече нови хора, отколкото ще бъде на другата работа, така че не го брой за плюс. Заплатата на сегашното място е по-добра и сигурна (600 100 за храна, около 50 лв. спестени за транспорт, срещу 600 "може да се увеличи", но може и да не се увеличи). Освен това имаш отговорност за стоката, за превозното средство и за поведението си на пътя, което според мен е по-голям стрес от обслужване на недоволни клиенти. Но пък може и да ти е от ползва в бъдеще стаж като куриер, прецени си добре нагласите и приоритетите.
М46

6.   Аз съм автора: Не се доуточних, в сегашната работа няма никакви контакти освен с 10 човека които са си там от 10 години повечето и са над 35-40 год. Фирмата е монопол така наречен. РАзвитието е минимално около 10 процента. нСтреса е огромен, поне по 4-5 и нагоре ядосвания на ден.... говорим за сериозно ядосване да ти трепери крака чак ;)

А новата фирма е в сферара в която искам да се развивам, wellness i fitness. Абе от тръ н на глок ама както казвате поне опит различен..
А колкото до момичето ние бяхме заедно разделихме се после пак се събрахме сложна работа, но не играе роля важна според мен вече.

7.   В днешните времена на криза кой бяга от сигурното? Стой си там и чакай по-добра възможност! Малка частна фирма ще взема да фалира след някой друг месец или да ви режат от заплатите, защото няма достатъчно пари и си оставаш на сухо

отговор от автора:
Някой хора чакат с години шанса си и така и не го дочакват и са устарели вече, не съм ли прав. Освен това сектора е доста развит и ще се развива тепърва - healt, wellness, fitnss.

8.   Бате, хващай някъде за хамал и това ще да е! Какви са тези КОЛ-МОЛ центъри и простотии?? В завод ако си намериш най-добре! Успех батенце!

9.   Според мен си стой там, където си. Заплатата ти е по-висока от това, което ти предлагат, по цял ден си на закрито - лятото на хладно, зимата на топло - какъв ти е проблема?
Няма ли да се ядосваш, където и да си?