Споделена история от На работното място

Какво ще направите ако намерите пари?
Намирали ли сте пари на улицата ( образно казано ), ами портмоне? Бихте ли ги върнали? Честно казано, аз ако намеря пари не бих ги върнала. Ако намеря портмоне без документи също няма да го върна. " Но ако има документи, разбира се, ще го върна. " Кого заблуждавам? ! Не, няма да направя това! Вие как ще постъпите в такава ситуация? Нека да кажа, че никога не съм намирала пари. Единствените бяха 5 стотинки в метрото :D

Коментари

51-60 от 60

55.   Телефон абсолютно винаги бих върнал. Ще се радвам ако е на някоя симпатична мацка да й преровя голите снимки. Портфейл с пари над 1000лв. съм връщал до последната стотинка на собственика. Ако намеря голяма сума на пътя ще я задържа ако няма данни за собственика и естествено.

56.   С мъжа ми намерихме мъжки портфейл в магазина, предадохме го на охраната. На два пъти и телефони, звъняхме, върнахме ги.

57.   Хора да знаете всичко в живота се връща. Веднъж намерих един телефон в съблекалнята на мол и го върнах. Няма да повярвате, но буквално след 2 месеца ми се случи аз да загубя телефона си също в мол и ми го върнаха. Тогава веднага се сетих за случката преди два месеца. Друг път също ми се е случвало да открия телефон, пак в един магазин между дрехите, номбях в чужбина и го предадох на продавачката, беше последен модел айфон. На моя баща му се беше случило да изгуби 50лв., буквално на следващия ден си намери 50лв. на улицата

58.   Ще ги върна, и съм го правил, намерих портмоне с пари и дебитни карти, отидох в полицията, подписах приемно-предавателен протокол и го върнах!

59.   Преди няколко месеца намерих портфейл в парка. Подаваха се банкноти от него. Така разбрах, че е загубен, не захвърлен. Не съм го пипала дори. Стоях до него и чаках да се появи собственикът или служител на Общинска охрана. След около 20 мин. собственикът се появи и си взе портфейла.

60.   Миналата година си намерих 100лв, духаше доста силен вятър така че най вероятно някой ги е изпуснал и са дошли при мен. Нямаше на кого да ги върне, нямаше никой покрай мен. Преди няколко седмици си намерих 10лв един път 5 и така. Но портфейли, документи и телефони връщам. Намерихме преди година с приятели портфейл пред нон стоп питахме продавачката каза че не може да го оставим при нея, вътре имаше лична карта и дребни пари обиколихме половината град докато намерим адреса и отидохме до блока на момичето и върнахме всичко. Преди няколко месеца и айфон забравен на паркинг видях звъняхме на момчето и го изчакахме да дойде да си го вземе. На мен също са ми връщали портфейла забравен на нон стоп вътре нямаше мн пари но имаше ценни документи. Но виж сега ако намеря пачка 10-20 бона или куфарче с пари и не са предназначени за болен човек или дете или не са спестяванията на възрастни хора може бих не бих върнала.

61.   Ще си ги харча без капка угризение. Е, ако са в портфейл с лична карта или някакъв документ за самоличност - ще издиря човека.

62.   Намирала съм айфон Х и портфейл изпуснати (различни случки), както и породисти домашни любимци, всичко съм връщала лично.

63.   Ще ги върна на притежателя. 3 пъти съм намирала портфейли с пари и съм ги връщала.

64.   Първо мислете как си носите вещите. Отворени чанти, по джобове и после олеле. Намерих златна обеца в училищният двор, отивам при директорката, да я оставя просто. Казах, не. Това е номерът ми, оставете съобщение и като видя другата обеца ще я върна. На другия ден ми се обади една жена, детенето беше много щастлива, но ма ката една апатична, ако на мен ми се случи такова нещо, наистина ще се зарадвам от сърце. Въобще масово хората нямат елементарни умения да кажат Благодаря, много мило, радвам се, не очаквах.

51-60 от 60