Споделена история от На работното място

Професия учителка ?
здравейте.момиче на 17 години съм 11 клас но започнах да се замислям какво да правя като завърша. искам да стана или учителка в детска градина или начален учител. въпросът ми е с какво се кандидацва какъв предмет университети където може да учи колко години каква заплата получават ? всичко свързано с това . ще ми бъдат полезни всякакви мнения . съжалявам че е така неформирано но пиша от телефон .:)

Коментари

1.   Аа, не, само не учителка! Иначе току-виж думата "кандидацвам" придобила гражданственост сред бъдещите поколения, ужасссс

2.   За да си учителка, първо трябва да се научиш да пишеш !

3.   Ами, като за начало се научи да пишеш правилно!

5.   Моят съвет е с тази езикова култура никъде да не кандидаЦваш.

6.   Здравей,

Аз съм учител в професионална гимназия от близо 3 години и там е много натоварено. По принцип съм инженер. За начална учителка е най-добре да завършиш "Педагогика". Аз почнах на 380лв. нетно, в момента взимам 520лв.

7.   Ще повторя горните коментари, но е по-добре да не кандидаЦваш за учителка. Освен ако не се научиш на правопис.
А иначе, заплатите са ниски, по цял ден ще се занимаваш с недорасли идиотчета, които не могат да напишат и една дума без правописна грешка и се мислят за голяма работа.
За да получиш такава "мечтана" работа трябва да завършиш педагогика някакъв профил (по каквото там искаш да преподаваш)

8.   Ужас...!!!! Не си го причинявай! Аз съм Предучилищен и Начален педагог(хибридна специалност). Напуснах щастливо системата, защото не желаех вече да съсипвам здравето и нервите си-заради невъзпитани деца и неблагодарни, претенциозни родители. Да не говорим за жалкото заплащане.

9.   Най-мразената професия, след катаджиите и политиците разбира се :D :D. Радвам се, че има хора, които се жертват за благото на всички :D :D :D хахах Успех! :)

10.   Кандидатствай каквото искаш, като сбъркаш една дума и вече "капацитетите" от наса са готови с радост да те поправят. :D :DНо иначе са преуспяли в живота - станали са УЧИТЕЛИ :)

11.   N10, не е въпросът до сбърканата дума, макар че ние, в училище, се зачитахме по правописен и правоговорен речник около трети-четвърти клас (на 24 години съм), а пунктуация на сложни изречения се учи в пети клас (спомням си го блестящо, защото много ме мъчеха тези подчинени изречения).

Отбелязах просто, че не е твърде удачно човек, на когото очевидно липсват първите пет училищни години, да се цани за преподавател. Учител е не просто професия, а призвание, но изисква сериозна доза езикова и обща култура.

Добре е все пак, че девойчето хирург не напира да става, че то ще е страшно...

12.   Чисто формално, за да практикуваш професията провери в Гигъл фразата "педагогическа правоспособност".

Иначе, моято съвет е, да се ориентираш да работиш това на частна практика, т. е. като частен възпитател на някое дете или с времето да си направиш собствен частен център за обучения.

Наблегни на приложната психология - общуване с хора, детска психология, има си и дисциплина "педагогическа психология". Потърси в нета по тези теми, чети книги, после кандидатствай психология. В университета преподават безполезни неща по тази специалност, но пак си по-близо до истината (ако искаш да станеш инстински добра учителка), отколкото разни педагогики - това са най-кухите специалности, там се влиза след n-то класиране :))

Ако се занимаваш с психотерапия сигурно пак много повече полезни умения на учител ще научиш отколкото в разните педагогически курсове.

13.   По - добре да не кандидацваш за учителка. Първо си научи правописа, пък после....