Споделена история от На работното място

Добра ли ми е идеята за бъдещ бизнес?
От доста време ми се върти в главата отваряне на СОТ фирма, първоначално мислех за застрахователна фирма но началния капитал е безумно висок както и тази ниша е запълнена от ВИСаджийските години... е, чудех се за СОТ (охранителна фирма, lol) какво е нужно (начален капитал, , документи, офиси, тн)? В момента разполагам с офис както и с рекламно пространство (билборд) това до някъде би дало тласък.. моля споделете ваши идеи както и отговори по зададените от мен въпроси! :)

Коментари

1.   Хмм, нямaш ли много здрaв гръб, ще те сдъвчaт и изплюят конкуренциятa зa отрицaтелно време.
Тaкa мисля!
В днешно време в Бг бизнес.... или с чaдър от вече нaложили се, или мaксимaлно незaбележим зa " големите", докaто нaбереш силa, дa се нaложиш, дa си откриеш едно ъгълче в бизнес светa, откъдето дa не могaт дa те избутaт.
A товa, което си избрaл... е от рисковaните зa нaчинaещи.
Можеш дa се предложиш някъде зa обучение, зa дa видиш нещaтa( отвътре)

2.   А за това знаеш ли какъв капитал е необходим? Трябват бронирани и небронирани коли, охранителна техника, оръжия, паркинг и много други. Трябва да отговаряш на определни изисквания. То ако ставаше само с офис и билборд... Пък и в този бизнес са само мутри, на които няма да им хареса, ако на теб ти потръгне случайно. Трябват и контакти. Ние във фирмата като правим обществена поръчка за охрана, знаеш ли колко изисквания поставяме? Всеки, който иска такива услуги, има изисквания, защото все пак става въпрос за превоз на ценни стоки и парични средства, за охрана, инкасо и т. н. То не е да туриш един пазач пенсионер и хоп да започнеш бизнес. Само един брониран инкасо автомобил струва 60 хил лв, а на теб ще ти трябват няколко. Отделно ще ти трябват куп други активи, сертификати и разрешителни. И всичко това е пари. За такава фирма ти трябват поне 300-400 хил лв начален капитал и това само като за начало, а след някой друг месец ако си намериш клиенти ще ти трябват още доста бронирани и небронирани коли, техника и оръжия.

3.   ми те мутрите дали ще те оставят да им се буташ в печалбите мисля че ще имаш трудности но пък знаеш ли може и да успееш пробвай

4.   Това твоето идея ли е? Все едно да кажа "абе аз що не взема да основа IT компания". Звучиш ми много наивно и неориентирано, по- добре отвори едно квартално магазинче.

5.   до 4

прав си, звучи като тийнейджър, изкарал курс за пазач на полето. То първото, което е, никой със сериозни намерения да прави сериозен бизнес няма да пита в Сподели. нет, а ще си придобие опит, умения, ще си направи проучвания, бизнес план, ще си завърже контакти, ще си пита хора от бранша, ще се оцени адекватно и през ум няма да му мине да пита тук.