Споделена история от На работното място

Кауфланд! Спешно!
Здравейте! Утре ме поканиха на интервю в Кауфланд за касиерка! Много ще бъда благодарна, ако отговорите на въпросите ми, защото това, което ме интересува едва ли ще ми го кажат там. Искам да знам, дали това, че смените са по 6 часа, както пишеше на обявата е истина? Остава ли се извън работно време и по-колко сте оставали? Какво е заплащането? И дали ще правя и други неща освен да бъда на касата? Но най-вече ме интересуват смените. Благодаря предварително на тези, които се отзоват на помощ! Приятен ден!

Коментари

1.   Стига с паника! Просто не си забравяй вкъщи документите, спретнатото облекло и прическа и най-важното - не си забравяй самочувствието у дома.
Ако условията не те удоволетворяват, никой не те кара да почваш там работа. Иначе, мога да си представя, че заплащането в Столицата и в провинцията е различно. Първо получи положителен отговор, после мисли дали ще искаш тази работа или не.
Успех утре и спокойно - няма да ставаш президент, сигурна съм, че ще се представиш добре на интервюто, ако вярваш в себе си и се успокоиш. Няма какво да губиш, ако си безработна - ако не ти харесва, винаги можеш да напуснеш. Не го забравяй - винаги имаш избор! Те имат по-голяма нужда от теб, отколкото ти от тях!
Успех!

2.   Нямам познати, които да са работили на подобна позиция в България, но познавах една жена, която като студентка беше касиерка в Кауфланд в Германия. Аз ще ти разкажа за условията там, а ти си смятай че в БГ ще бъде още по-зле, защото при масовата безработица и отсъствието на социална държава като немската има хиляди преглътнали достойнството си хора, които като прегладнели кучета се кланят и въртят опашки за къшей хляб. Та значи, собствениците на всички големи вериги в Германия ги тресе някаква мания за контрол. Стигат дотам, че да наемат и частни детективи да следят работниците им в личния им живот. В конкретния филиал на Кауфланд за който ти говоря непрекъснато организират някакви вътрешни съревнования и този който има най-малко точки му обявяват името на едно табло пред целия персонал и го уволняват. Редовно текат проверки от фалшиви клиенти, които те изпитват дали действаш според вътрешния правилник, но ти никога не знаеш дали това е проверка или не.
Ако си изпуснеш нервите, могат да те уволнят и за неучтивост към клиента. С две думи, непрекъснато си подложен на стрес.
Единствената информация която имам за българската организация на Кауфланд е от мой роднина, който разнася рекламните им брошури по пощенските кутии. И там си имат контрольори, които чрез раздаване анкети на клиентите в магазина или обикаляне по къщите питат хората дали получават брошури. А то винаги се случва от зона с 3000 кутии, 2-3 бабички от захлупени къщурки до циганската махала да се оплачат, че не са получили вестник или пък някой нарочно да пусне оплакване, за да може да сменят разносвача с негов човек. Най-гадното е когато за надзирател изберат някой раболепен педант, който хем няма какво по-добро да намери, хем изпитва удоволствие, че има и хора които са още по-зле и чиято служба зависи от него. Такива направо ти спукват гьона.

3.   :) Е, и аз бях на интервю за работа в Кауфланд.... Бяха се интересували за мен и при предишни работодатели и откъде ли не бяха взели информация... Пропуснали бяха само годините, които бях прекарала в забавачницата, едва се сдържах да им дам името на ОДЗ-то и детската ми учителка....Към края на интервюто очаквах вече да ми връчат шестолъчна звезда и да ми отворят вратата към газовата камера :(((... Сама им казах, че предпочитам работата във фирмата, която все още работя и че е било грешка, че съм им изпратила СV...