Споделена история от На работното място

Проблем с рутер
Здравейте. Преди няколко седмици преминах към безжичен интернет VIVACOM с рутер (TP-LINK). Работеше си идеално. През нощта го изключвах, през деня си беше включен. Вчера когато го включих уж ми изписва че е свързан към интернет а всъщност не мога да влизам в никакви сайтове. Нито през таблет, нито през лаптоп. Може ли някой да обясни защо така се получава?

Коментари

1.   Обади се на Виваком - 123, те ще ти кажат какъв е проблема и ще го решат!

2.   И защо реши, че точно в рутера е причината? Може да е всякаква, включително и в това да не сте си платили сметката за нета и да са ви го резнали (то става автоматично - не е необходима човешка намеса дори).
Освен това, всяка техника и най-вече тази, която работи постоянно си има експлоатационен живот. Изсъхнали кондензатори, твърдотелна дифузия... известни ли са ти подобни понятия?

4.   Номер 1 от рутера е проблема със сигурност! Аз използвам точно Виваком с рутер но съм на тв, нет и телефон и мога да ти кажа, че е доста ненадежден. Използвам го от година сигурно и постоянно спира сигнала, а последните няколко седмици очевидно се развали и дойде сигнала за пет минути и после спира за по трийсет. Моят съвет е- недей да го изключваш нощно време, защото колкото повече го спираш толкова по-бързо ще се развали. Тази техника очевидно не е направена за спиране, а за постоянна работа. Пробвай така пък ако няма ефект се обади на оператора или отиди в някой техен офис, надявам се да ти помогнат.

Успех :)

5.   До номер 2,
Ти прочете ли, че от няколко дена е на VIVACOM следователно рутера най-вероятно е нов.
За проблема - влез в настройките на рутера и погледни дали получава IP

6.   Провери и (със)жично дали имаш интернет и после пробвай безжично. Виж паролите!

7.   Авторе щом на компютъра ти показва, че сигнал има (нова с чертичките) а нямаш нет означава, че рутера излъчва празен сигнал, което ме навежда на мисълта, че до него не достига интернет. Обади се на Виваком и им кажи, че нямаш интернет. Те ще се погрижат.