Споделена история от Други

Покупка на смартфон от интернет?
Здравейте, бих искала да ви попитам дали някой от вас е закупувал смартфон от интернет магазин и съответно, дали е останал доволен от покупката. Разгледала съм няколко сайта (novtelefon.com, shtepsel.bg, pazaruvajbg.com и aksesoari.net) и моля ако има някой доволен от някой тях (или от друг сайт) да сподели. Имам известни съмнения, че телефоните може да са дефектни, или че при евентуална повреда няма как да използвам гаранцията (ако въобще има такава). Питам приятели и близки за мнения, всички казват, че нямат вяра на на такива интернет магазини. Обмислям варианта за такава покупка, защото цените на смартфоните по големите вериги магазини и тези, които гледам в интернет имат доста голяма разлика.

Коментари

1.   emag.bg
smartphone.bg
pcstore.bg

Тези,които ти си изброила са долнопробни магазинчета-от тях НЕ!

2.   Аз лично си купих от гет. бг, че е най-евтино (говоря за разлика 30%). Останах доволен въпреки някои дребни недостатъци. Единият беше, че менюто беше на китайски и трябваше да гледам превю в ютюб, за да преброя от кой ред на менюто се сменя езика. Вторият беше, че щепсела на зарядното беше за китайски контакт и се наложи да ползваме едно и също зарядно с жена ми (нейното). Но тези недостатъци са нищо в сравнение с парите, които спестих.

3.   Винаги, дори и на място в магазина да си купиш има такъв риск, но не е задължително да ти пробутат нещо с дефекти, върнато от лизинг и ползвано преди теб. Хубаво е да си пазиш гаранцията, макар че ако се стига до използването и в сервиз към магазина, обикновено се правят на 2 и 1/2, че винаги ти си виновен, каквото и да стане с техниката. Половината свят пазарува по интернет магазините, не се притеснявай, само че ще имаш 15 минути на тест и преглед преди да платиш, ако те чака куриера пред вас, обикновено няма да можеш да разгледаш и да се запознаеш с менюто и функциите на смартфона, който си избрал.

4.   Аз преди 1 година си поръчах смартфон он щепсел. бг и съм доволна.

5.   Аз бих ти препоръчала elitmobil.bg , аз си поръчах от там и съм много доволна. Не ми се е налагало все още да ползвам гаранцията, но съм чела много добри отзиви за тях :))

6.   Аз купих 3 смарт телефона от гет.бг и съм много доволна,бих ти препоръчала от там да си купиш...а и е най-евтино.

7.   Трябва да бъдеш сигурна дали телефона не е краден..

8.   До №2

Прочетох няколко мнения за гет.бг и попаднах на статия за закупен телефон от въпросния магазин и пишеше, че е нямал меню на български, въпреки че изрично е казано при поръчката да има такова. Каква беше твоята ситуация? Имаше ли меню на български?

От авторката :)

9.   Редовно купувам нещо от нета. Цените са добри и стоките са качествени. Досега съм нямал проблеми.

10.   Миналата година си поръчах телефон 350лв и изобщо не се поколебах да ги дам, поръчах го от Emag, така реших защото ако бях си го взела от познатите глобул, м-тел с абонамент щеше да ми излезне двойно, двойно винаги ще е ако е на вноски! . За моя мога да кажа, че съм доволна, нямам проблеми с него. ;)

12.   Аз си закупих моя от emag. bg и съм много доволен! Куриерът беше много любезен, доставката е безплатна, поръчката става за секунди, а намаления има при всички празници (Black Friday, New Year, Valentine's day, 3 март)
П. С. Телефонът ми е Vonino EGO QS и ти го препоръчвам, няма засечка, игрите като ракета, само с Wi-Fi-я имах проблем, че се рестартираше телефона по едно време, но се оправи, така че няма да сгрешиш ако го вземеш :)

13.   Купи си телефон от магазин илина старо, че от нета само китайски боклуци може да намериш!

14.   Изобщо не се притеснявай! В последно време и аз всичко си пазаря онлайн, от дрехите и обувките, до техниката. Живея в малък град, където по магазините няма голям избор, а това което се продава в тях е с много надути цени. В къщи имаме 2 таблета закупени онлайн, лаптоп, плеър и др. Последно си закупих през нета пералня. И всичките работят добре. Единственият ми съвет към теб е, чети добре описанието и гледай в него непременно да пише, че продуктът се предлага с гаранция, че понякога по-евтините продукти, се предлагат без гаранция.

15.   Няма от какво да се тревожиш, пазарила съм и от аксесоарите и от елитмобил. Всичко беще точно и доставката беше много бърза. А ако си търсиш калъфчета попаднах на едно много готионо сайтче casebg. net имат страхотни аксесоари за gsm
Дано съм помогнала!

16.   Не пазарувайте от аксесоар. нет Взех си нов смартфон и се оказа че е реплика, а цената не е по евтина! Мой познат по късно каза че си е купил елегантен калъф за 53 лв, но се оказал че е реплика. В този сайт се предлагат единствено реплики. Не се лъжете.

17.   Преди около 3 години си купих, от bros. bg, нашумялата нокиа C7, много добър телефон, но за жалост след няколко месеца или след година след закупуването му ( не помня вече) целия touch screen спря да работи... просто си го извадих от джоба отключих го и не работеше. Преди това го бях изпускал 1/2, но нищо сериозно освен някоя друга малка драскотина по ъгълчетата на корпуса, но нямаше нищо свързано с изненадващото спиране на екрана. Бях се притеснил, че както повечето фирми, като например get. bg ще върнат телефона и ще кажат, че аз съм си виновен, което пак повтарям изобщо не беше така. Защото изпусканията бяха леки и преди сериозен период от време преди изненадващото спиране на работата на екрана.
Въпреки (около) 2 месечният ремонт ми бяха поправили телефона и много се зарадвах. Ползвам го и до днес и от тогава до сега не съм имал никакви проблеми. Ремонтът беше изцяло покрит от bros. bg като бяха сменили целият екран. За забавянето ми обясниха, че е било от изпращането му до техен сервиз в германия.
Все още следа сайта им и мисля отново д а си закупя телефон от тях, надявам се все още да са така коректни при нужда(дано да не се налага) както преди.
Затова бих ви ги препоръчал! (но ако случайно някой има по-обновлена информация за тях с радост бих се вслушал и в техния съвет) :))

19.   novtelefon.com и mobelenbutic.com (едно и също са) са места от, които можете да си купите по-евтино телефон - отварян, надраскан, със сменени части...вие избирате!