Споделена история от На работното място

Помощ за определена професия
Здравейте, та така, нека да започна, като малък винаги съм бил зле с математиката защото ми беше скучна, после ми дойде малко акъла като станах по-голям, но вече бях изпуснал доста, както и да е, аз съм бързо учащ се и доста наваксах последните години, но не достатъчно. Въпроса ми е такъв, как мога да изуча език за програмиране? Пробвал съм с онлайн курсове (клипове от youtube, обяснения на английски и примери от други сайтове), но информацията от Интернет е недостатъчна, наскоро търсих позиции за практикуване в един от нашите известни сайтове за работа, минаха се няколко дни от тези няколко сивита които пуснах за стажантски позиции, но от нито една от фирмите не ми се обади. Трябва ли да взема някакъв сертификат от някъде, как мога да се обуча без да плащам много пари? А за университет просто не ми се занимава, според мене 4 години в някакъв университет са си пълна загуба на време, а и мене няма да ме вземат заради математика.
Това е работа, за която съм почти сигурен, че не ти трябва диплома, а само знания и опит...
Въпросът ми може да е малко фрагментиран, надявам се това да не ви е проблем.

Коментари

1.   На сайта на ALISON има много безплатни курсове, а сертификатите се плащат, само ако са на хартиен носител, доколкото знам. Може би там ще намерите нещо, ако вече не сте ги прегледали. Успех.

2.   Аз съм същия случай математиката просто бяга от мене не аз от нея. И аз се бях канил да започна да гледам онлайн уроци и прочия но явно няма да е толкова лесно.Иначе ако не си пробвал в SoftUni пробвай аз като инвалид по математика там ми е надеждата.. Мисля да започна с онлайн курса и ако има надежда да отида в София.По друг начин не знам как мога да се развия в тази сфера а наистина искам защото нямам желание за нищо друго.Чакаме съвети от хора с опит дано да помогнат :)