Въпрос за работещите майки - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (129670)
 Любов и изневяра (31839)
 Секс и интимност (15136)
 Тинейджърски (22277)
 Семейство (7139)
 Здраве (10111)
 Спорт и красота (4875)
 На работното място (3759)
 Образование (7713)
 В чужбина (1793)
 Наркотици и алкохол (1161)
 Измислени истории (811)
 Проза, литература (1905)
 Други (20992)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от На работното място

Въпрос за работещите майки
преди: 9 дни, 23 часа, прочетена 590 пъти
Здравейте, имам дете на 2 и започвам работа на 8 часа, то на ясла, как когато вземете детето в 5 от яслата имате сили да играете с него и да му обръщате внимание, и отделно кога готвите чистите гладите му дрехите? Питам майки които също работят, а време за съпруга кога, как става логистично?

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 9 дни, 13 часа
hash: 8736608d14
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

1.   Трябва много добра организация. Основно чистене, пране, пазаруване и готвене предимно в почивните дни.
Разпределение на задачите между двамата съпрузи.
Ако единия приготвя вечерята, ние чиниите или гладиш, другият се занимава с детето.

 
  ...
преди: 9 дни, 11 часа
hash: ac65ece43f
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

2.   Ами как, сринах се, емоционално, физически всякак. Нямах помощ. Не е най-важното са го изглади, винаги гледай да има домашна храна вкъщи, супа задължително беше. Второ минимум вещи за бързо чистене, трето много рядко гладене при това когато няма начин, в смисъл чаршафи, бельо, дънки... не гладя. Готвене бързи рецепти, добра организация и приоритети.

 
  ...
преди: 9 дни, 9 часа
hash: 74e87f2cfe
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

3.   Основно чистене и гладене става през уикенда, когато детето има свободни за внимание баща или баба, а готвенето става ежедневно заедно с детето. Дете на 2г с удоволствие ще носи зеленчук по зеленчук до масата само срещу едно "браво", чувствайки задоволство от това че помага, а през това време майката спокойно нарязва зеленчуци, докато му говори. Колко му е да обелиш три картофа. Дете на 2г с уоволствие би възприело че играете ако му намисляш работа и на него докато готвите и шетате.
Ако детето мисли че помага с удоволствие ще вади прането от пералнята в коша цели 10 минути докато майката върши нещо полезно за домакинството наоколо, а като му дадеш прахосмукачката да я движи напред назад, мислейки си че помага с метенето, бършеш рафтове и т. н.

 
  ... горе^
преди: 9 дни, 6 часа
hash: b1bc0bb3f6
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

4.   Нямам дете, но зависи от работата... Зависи от всичко. Ако ти е по-физическа работата, естествено няма да имаш сили, но ако е психическа, ще имаш енергия в тялото и няма да ти е проблем. Дори ще те разтовари.

 
  ...
преди: 9 дни, 3 часа
hash: 0e1d32dc03
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Еми не сме съвсем способни на всичко, детето да се занимава и самичко с разни неща. Готвене набързо нещо. Аз съм на смени и имам време през деня понякога. Дрехите ги гладя само преди обличане.

 
  ...


...
преди: 9 дни, 2 часа
hash: 8f29db88dc
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

6.   Как? Както са го правили векове наред.
Време за всичко има, трябва желание.

 
  ... горе^
преди: 8 дни, 22 часа
hash: 456761c560
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

7.   Като иска съпругът да има време за него да не се тръшва пред телевизора и да чака манджата, ами да помага, може да напазарува, да изчисти, да пусне пералня, да занимава детето докато ти готвиш.

 
  ...
преди: 8 дни, 21 часа
hash: f2167c5bfe
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

8.   3, не става така. Дете на 2 години си играе със зеленчуците и влачи прането по земята. И докато готвите "заедно" на игра, минават 2 часа, без да сготвиш нищо. Минала съм по тоя път. Това, което описваш, се получава с дете на 5-6 години, не на 2.

 
  ...
преди: 8 дни, 21 часа
hash: 3b7b464d08
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

9.   Аз съм мъж.
Когато сина ми беше на 2 години, аз го водех и вземах от яслата, общо взето гледах да правя колкото се може повече от домакинската работа, така че на жена ми да и остава повече време.
На мен ми беше много приятно да се занимавам с малкия, така че не го приемах като някакво задължение или усилие, а като забавление.
Общо взето това е рецептата - трябва таткото да участва максимално. Всичките усилия разделени на 2 стават значително по-малко.

 
  ... горе^
преди: 8 дни, 15 часа
hash: 798c64a002
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

10.   С две думи нямаме сили. Който има сили, то той има много подкрепа отстрани, като под много имам предвид неща, на които някои казват малко: примерно бащата води или взима или и двете детето, децата от ясла или градина. За някои е малко, аз го правя сама. За някои е ритуал бащата само да къпе детето: който го прави сам знае, че не е малко и подобни неща. Имам позната, майка й помага, вика жена да чисти, майчинство е, майка й готви и пак казва, че е супер уморена. Мъжът се връща, къпе детето. Другото както казва 1 е организация и пестене на време с лесни манджи, организация чистене, съм на детето, къпане и всичко следва своя ред.

 
  ...

...
преди: 8 дни, 15 часа
hash: 74e87f2cfe
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

11.   До 8 не е вярно! Детето познава само това което ти си го научила! Има видеа в интернет от преди някоко години русначе на 2години и половина приготвя "храна" за родителите си, качено на столче реже салата, знае какви зеленчуци да избере за дадената салата, ползва котлон. На 5г нормално дете би трябвало само да си спържи яйца, гледай филма "куче в чекмедже"! Това е нормално да знае дете, вашето е разглезване, сама сте се превърнала в слугиня на детето си, така децата оглупяват.
Моето дете на 7-8 месеца когато му кажа пълзеше до другия край на стаята за да ми донесе от нисък шкаф чист памперс да му сменя. Отваряше вратичката бъркаше в пакета, вадеше един брой и ми носеше до дивана с пълзене. А на годинка и седем месеца вече не искаше памперси казваше че те са за бебетата той бил голям и ще казва кога му се ходи на гърне. Всичко което знае едно дете зависи само от хората около него и разговорите с детето.

 
  ...
преди: 8 дни, 7 часа
hash: 49d2de3345
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

12.   Ето как. Пиша по 15 поста на ден в бг-мамма как нямам време за нищо и никой не ми помага. В коментарите ме съветват да бягам с двеста, аз се успокоявам и нещата се нареждат.

 
  ... горе^
преди: 8 дни, 3 часа
hash: 2592fd850a
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

13.   Аз не гладя и готвя рядко. Всеки се оправя - маже филии и т. н. т. Човек има нужда да си почине след работа, да почете книга, да се види с приятели. Чистенето и прането са основно уикенда.

 
  ...
преди: 7 дни, 23 часа
hash: f2167c5bfe
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

14.   От 8: Мен ме оставете, моето дете отдавна е ученик - и не е оглупяло, между другото. Просто не създавайте комплекси на младите майки, чиито деца не режат салата на 2 и не пържат яйца на 5 години.

 
  ...
преди: 7 дни, 21 часа
hash: ac65ece43f
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

15.   11. Айде сега на 2. 5 приготвило на родителите си храна, под надзора на 3 ма човека вероятно и видео което вероятно доста е нагласено. И аз гледах такова дете голям фарс от родители слага продуктите и ти да видиш тестото изведнъж омесено, иначе "всичко" прави, на 5 г. няма място до печката да си пържи само яйца, до 7 г. децата нямат логика те правят нещата на база опит и видяно, хайде да сме реалисти. Реалността е, че на 4 г. са още с помперс и това става нещо все по-масово и нормално. Днешните деца нямат никакви социални умения, защото и родителите им са "гола вода", няма лошо майката да меси нещо и детето също да оформи нещо от тестото, но е факт, че масово се поръчва храна и масово младите жени не могат да готвят, както и куп други умения та детето да се научи от нея.

 
  ... горе^

...
преди: 7 дни, 18 часа
hash: 4f6c1d5643
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

16.   Значи чистенето като цяло е важно, може да е събота, може неделя за здравето на вас и децата да не живеете в прах е важно. Ако не се готви на детето, не всяка майка може да готви то да му се осигури готвена храна, с филии само няма как да си осигури нужните витамини. Моето дете е на 5 и не прави закуски. Проявява интерес в кухнята, но нож и подобни абсурд да му дам. Лекарствата у нас се заключват. Уморени сме, но ние не сме да викаме жена за чистене като някои и с по 5 почивки годишно, просто не можем да си го позволим. Гледаме си детето сами.

 
  ...
преди: 7 дни, 10 часа
hash: da0d709851
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

17.   До 15 виж видеа с 3 годишната Полина Симонова от русия, която прави руска салата и картофено пюре пред публика! Разбира се не се справя като професионален готвач, но сглоби детето някаква храна, като само наряза зеленчуците.
Въпросът не е вашето 2 годишно да ви готви, реалността е че може да представяте вечерното готвене като игра, да ви носи картоф по картоф докато вие белите вече донесения, после да донесе домат по домат за салата и т. н. Може да му сложите найлонова престилка да мие краставица или маруля, качено на столче пред мивката, с всеки изминал ден детето ще се справя все по-добре и по-добре. Да правите заедно баница или да месите бухтички за закуска.

Нямали децата логика, та кой иска от тях сложно логическо мислене, достатъчно е да ги научиш да си до тях, да им даваш да придобият опит и да представяш дейностите като игра.
Това че на 4г днешните са с памперс е по вина на родителите (и на двамата родители). Моят син на 4 изваждаше дрехите от пералня в коша и ми носеше коша на терасата да простирам (тогава претърпях операция и не трябваше да вдигам тежко), сутрин правеше кафе с мляко и ми го поднасяше, държеше той да пече пържолите на скарата докато нарежа салата. На малките деца им харесва да са полезни с нещо и за една майчина усмивка и "браво" биха се старали да помагат. С времето се научават да правят нещата правилно, разбира се в началото ще си плътно до детето, но колкото по рано го научиш, да помага, толкова по добре и за теб и за детето. А когато помагат свършвате работата в домакинството по бързо и остава повече време да се занимавате с образователни игри и да четете приказки.

 
  ...
преди: 6 дни, 1 час
hash: a355989102
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

18.   Прави ми впечатление, че всички тези коментари колко е тежко идват от разни "принцеси" с много претенции и никакво желание да се натоварват. Работех по 10-12 часа на ден, учех по още 4 в продължение на 3 години с огромно натоварване всеки ден, завърших висше образование в чужбина. И през това време и съм готвила, горе-долу съм поддържала някакво домакинство.

Някои хора правят деца и после се изненадват, че е ангажимент.

 
  ... горе^
преди: 5 дни, 20 часа
hash: ac65ece43f
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

19.   17. Ако за теб нещо е логично, за едно дете не и не говорим за сложно логическо мислене, а за действия от ежедневието. Детето тепърва развива инстинктите си и се учи. Детето на 2 г. готвело, редно ли е логично ли е или е родителска комплексарщина, та и шоу го заведоха.

 
  ...
преди: 3 дни, 22 часа
hash: d5a11732c8
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

20.   19, а да го кърми още ли на 2 години? На тази възраст говорят и ходят.
Това, че ти искаш да го държиш вечно до полата си, си е твоя грешка.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net