Съмнителна промяна - струва ли си - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132640)
 Любов и изневяра (32468)
 Секс и интимност (15397)
 Тинейджърски (22376)
 Семейство (7423)
 Здраве (10260)
 Спорт и красота (4922)
 На работното място (4063)
 Образование (7826)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21965)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от На работното място

Съмнителна промяна - струва ли си
преди: 1 месец, 3 дни, прочетена 511 пъти
Всяка година работя лятото в хотел на морето, давам нощни смени 2 по 12 ч и 2 дена почивам. Тази година предлагат да мина на 5 ч от 7 вечерта до 12 ч вечерта, всеки ден, без почивка, другите двама ще продължат да карат стандартно по 12. Причината има един наемател на бара край басейна на хотела, който работеше до късно почти до рецепция. Тази година той го няма и затова собствениците са решили да наемат собствен барман, който ще работи до 12 ч, колкото ще бъде и рецепцията. След това до 7 ч сутринта хотела ще се охранява от фирма. Много странно лятото хората се движат през нощта, а ние затваряме. Освен това осигуряването и заплащането как ще става, няма да мога да издържа без почивка Много съмнително ми се струва. Принуждават ме да напусна май. Казаха че ще помислят и за други варианти, ако не се съглася. Харесвам много работодателите си, винаги са се отнасяли с мен добре, но тая година май прекалиха.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 1 месец, 2 дни
hash: 2a19544a67
гласове:
1 2 3 4 5
  (346345 гласа)

1.   Законът е ясен, прочети го. Какхбез почивка. Ясни и законови условия.

 
  ...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 9e08708ba9
гласове:
1 2 3 4 5
  (289916 гласа)

2.   Кофти. Според мен не се съгласявай, изтощаващо е и ще си прецакаш съня, денем ще спиш, нощем: работиш. Надали си струва толкова много и парите...

 
  ...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 2b9d3d9a3c
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

3.   От Автора:
Оказа се че през нощта няма да затваряме, а охраната ще изпълнява функциите на рецепцията което е още по-абсурдно

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 9e08708ba9
гласове:
1 2 3 4 5
  (229202 гласа)

4.   При нас графика е ден за ден. Също незаконно и страшно неудобно, но колегите или търпят, или търпят до намиране на нова работа.

 
  ...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: fce0965420
гласове:
1 2 3 4 5
  (208025 гласа)

5.   Автора:
Те ме уверяват че осигуровките и заплащането ще бъде като на дневната смяна, как ли пък не. Ако беше така нямаше да правят такива гимнастики. Те режат разходи точно от мен. Ако имам нужда ден почивка някой можел да поеме смяната ми. Всеки ден от 19 ч до 00 ч. След това охраната застъпва. Ами ако има пристигащи гости, ако някой си забрави картата в стаята Ще обучават охраната ли или ще ме събуждат посред нощ?
Уважавам ги хората, ама това вече ми идва в повече.

 
  ...


...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 6663b8e1b9
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

6.   Автора:
Отделно от това пък извикаха ме с месец по-рано да помагам в строително ремонтните работи на хотела, за да може докрая на май месец да приключим ремонта и да отворим. Работих от началото на месеца в продължение на 9 дни без почивка. Едва когато се обадих че имам нужда от почивка, тогава ме пуснаха за 1 ден, ако не бях се обадил, сигурно още щяха да ме експлоатират.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 846cf4b1f5
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

7.   Абе махай се и ги оставяй сами да се оправят! Явно бизнесът не им върви, както и на стотици други недомислени и недоклатени хотели по морето... Защо трябва да е за твоя сметка и ти да компенсираш луфтовете им и абсурдните им хрумвания?

Като осерат охранителите рецепцията 3-4 пъти, и после да трябва ти да оправяш нещата, или да стоиш до сутринта, за да не правят бели, и ще ти стане ясна схемата, която са на(недо)мислили...

 
  ...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 7b1fd0de7c
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

8.   Ако парите те устройват, не виждам какво те плаши. Реално ти почиваш през целия работен ден и половината нощ. Работиш само 5 часа, а ще ти плащат като за 8.

За 5 часа работа, колко пък точно ще се измориш зад бара и рецепцията, че да имаш нужда от допълнително дни почивка? Каквата и работа да имаш през деня, ще можеш да си я вършиш, защото в работното време на всички други от 8 до 18 ти си свободен. Ако искаш да си останеш в леглото и да спиш до обяд, защото си се уморил предишната вечер - никой не те спира.

 
  ...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 793c284d2f
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

9.   Само глупав човек ще се съгласи на подобно предложение. Ще започна да мисля единсъвено, ако работата без почивка цяло лято ми носи от 5000 евро чисто нагоре на месец. За да знам, че през останалите девет месеца от годината ще почивам. Или, ако целогодишно ми плащат нормалната заплата и ми внасят осигуровките, нищо че работя само през лятото. Всичко друго е компромис за твоя сметка...

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net