Споделена история от Секс и интимност

Всичко, което знаете за ХИВ
Здравейте имам няколко въпроса... Правих секс с лека жена преди точно 4 седмици. Имам някво притеснение (хваща ме параноята лесно ). 1во имах рана на пръста ( раната стана след като отстраних една кожичка... беше супер малка ) като правих секс с тая жена раната имаше коричка та въпроса ми е дали възможно да влезне вируса пт там. Другото което ме притеснява е че по време на секса едното око ме засърбя и аз го потърках. Дали от там може да влезне? Не ме е щипело окото след това и нямам спомен да съм имал вагиналната течност по тази ръката щото не беше влажно... минаха 4 седмици и нямам синтомите но все пак ми е притеснено...

Коментари

1.   Спинът ти е най най-малкия проблем, има още куп болести с които можеш да се заразиш, но ако живеем с паранията да не хванем спин и да не се разболеем, утре ще ни блъсне някой на пешаходната пътека и ще ни размаже като кучета! Живей си живота, каквото стане това. И аз имам добрият навик да мисля за инсулт и за болести, когато ме заболи глава от претоварен ден на компютър или от трафикът в София и автоматично вдигам кръвно до ктм 140. 150, което не е чак фрапантно високо, но имам чувството, че ще умра всеки момент, а до сега не съм умрял! Няма ти нищо, стегни се! шансът да хванеш спин е по-малко вероятен от това, да умреш от СТУД през лятото, няма смисъл от излизшно напрежение!

2.   Виж, потърси услугите на психолог, защото дейстивтелно имаш параноя или вид хипохондрия.
ХИВ иначе не може да те хване толкова лесно, колкото описваш ти. Не се предава с очен контакт (гледане, търкане на очи) и освен това ако си ползвал кондом е изключено. Женският вагинален секрет има много ниска концентрация на ХИВ и то при действително заразени и болни жени. Вирусът не циркулира в слюнка, в очен секрет и така нататък и не можеш да се заразиш от малка раничка... на пръста особено с коричка.
И още да знаеш - у нас ХИВ не е много разпространен. Да, сред проститутките от малцинствен произход има някакви случаи, но над 70-80% са в гей-обществото и чрез анален секс без кондом е най-лесният начин за заразяване, но при вагинален секс с жена специално за мъжа риска е много нисък, но за жената е висок, защото ХИВ има много в семенната течност на херопозитивен мъж, - тоест при вагинален секс се предпазва преди всичко жената чрез кондом, не ти - за теб рискът е нисък
И още да знаеш, че у нас всички болни от СПИН хора имат достъп до безплатни медикаменти -коктейл, които до такава степен намалят концентрацията на вируса в тялото, че те спират да са заразни. Така примерно ХИВ-позитивни майки могат да родят здраво дете и ХИВ-позитивен съпруг може да има необезопасен секс с жена си без да я зарази, но това са подробности.

Също не могат да се заразят и двата пола при орална любов, НО стига с този ХИВ, а мисли за Хепатит С, за венерическите болести, защото у нас от Хепатит С умират стотици хора годишно, а от ХИВ под 3-4 и то, защото не са се лекували.
Просто прави секс с кондом и дори френска с кондом, за да се предпазиш и най-важното - не прави ти френска на жена, защото можеш да се заразиш с ЧПВ, което причинява рак на трахеята! (виж Майкъл Дъглас).

3.   Благодаря ви за отговорите не съм я лизъл бях с презарватив докато бях в нея ( не беше циганка ) само ми направи френска без но от там риска е за нея... Тя каза че не страда от кървящи венци. Иначе ще изчакам да минат тези 6 седмици и ще отида да се изследвам защото само го мисля не мога да тренирам нормално.

4.   Знаеш ли, наблюденията ми показват, че в живота тези, които най-много се плашат от нещо - тях най- ги хваща! Така зет ми ужасно се страхуваше, да не би да го хване хепатит (някаква негова приятелка - докторка го беше наплашила ужасно - "болестта на мръсните ръце", че можеш отвсякъде да я хванеш и т. н. даваше му безплатно ваксини срещо някои видове хепатит... ). Та точно него го хвана и никой друг от родата! 6 месеца беше на лечение и диети. За щастие се отърва без особено тежки последствия.
Евреите са казали: "Внимавай много какво си пожелаваш, че може да ти се сбъдне! " :)
Недей да параноясваш, щото...

5.   Здравейте, аз искам да питам имах сходен проблем. Имах рана на показалеца пак от кожичка (предния ден я махнах тази кожичка). С тази ръка я галих по клитора не съм бъркал във вагината и понеже ми беше за първи път и сигурно затова съм се филмирал толкова. Тази вагинална течност само вътре във вагината ли е и само преди оргазъм ли излиза от там? Като я галих тя беше суха отвън. Нямам спомен да съм имал нещо по-пръста.

6.   бе ти гледай да не си лепнал нещо друго... което ще ти създаде не по-малко главоболия

8.   Ситуацията при мен е такава. Бях с проститутка с едната ръка и пипах клитора след 2-3 минути масажиране на клитора и си облизах дланта не знам защо го направих... Само с пръстите съм я докосвал като си облизах дланта пръстите ми бяха на носа. По дланта нямах спомен да съм имал такава течност защото пръстите докато ми бяха на носа и след това си дигнах ръката не беше мокър. За да ми стане нещо трябва да е някво количество? Като си облизах дланта нямаше разни капки и тн. Никога не съм лизъл жена затова не знам какъв е вкуса на течността и дали ако ми беше попаднала няква течност в устата щях да усетя? Жените само по-време на оргазъм ли изпускат течност. Също тогава нямах рани в устата. Моля за отговорите защото много се притесних след като ми се поду дясната сливица (не е видимо подута и леко ме боли гърлото ) трябва да изчакам още 14 дена за да си направя изследване. Моля за отговори Благодаря предварително