Споделена история от Секс и интимност

Секс след 50-те
Аз съм жена на 25. Въпреки това смятам да живея и след 50, и то да живея добре.

Много ми е странно, че в нашето общество се взима за даденост, че човек след 50-те няма секс. Това не е вярно. Човекът е в средата на живота си според мен тогава и ако иска може и трябва да има секс - право на избор.
Нека говорим на тази тема и да не караме хората над 50 да се срамуват от нормалното изживяване на сексуалността си.

Има доста жени, които едва тогава изживяват първия си оргазъм. На младини се срамували или са се страхували от нежелана бременност. Сега имат достъп до информация, до лубриканти, не се страхуват и от нежелана бременност.
Господата пък също имат достъп до медицински продукти, но и до информация и могат да експериментират повече от всякога. Посредством масаж на простатата мъжът (на всяка възраст) е в състояние да изживее страхотни оргазми. Защо да се отказваме от това, нали живеем веднъж.

Много хора над 50 пък са вдовци и се срамуват от новата си любов, от сексуалността си с новата половинка. Съпрузите пък се чувстват длъжни едва ли не да спят на отделни легла и да се крият, да отричат сексуалните си потребности. Много се отказват от секса, не защото нямат потребност, а от срам или защото така е прието.
А всичко зависи от вас, госпожи и господа! Вие сте живи! Живейте!

Мой съсед имаше доста болен 85-годишен баща-вдовец и си влизаше и излизаше от къщата на баща си без да чука и без да се обажда. Е, грешка - „хвана„ баща си с млада 65-годишна госпожица и се научи да се обажда предварително.

Лошо няма.
Господинът почина над 90-годишна възраст, но евала - не остана длъжен на съседките и изживя добре живота си и в старини.

В тази възраст сте отгледали децата си, работили сте и сте пенсионери. Обърнете внимание и на себе си и не се отказвайте от сексуалността си, заради глупави обществени порядки.

Сексът е и здравословен и полезен за всяка възраст. Не е нужно да има пенетрация - достатачно е да полудувате заедно, да се докосвате и да се галите. Това никой не може и не бива да ви го взима, не си го взимайте и сами! Веднъж живеете, обичайте се!

Коментари

1-50 от 71

1.   На 50 съм. Можещ и искащ. Мъж. Нека дамите да кажат, защото ми се струва, че проблемът е по-скоро в жените на тази и след тази възраст.

3.   На 26 си мислех, че тези на и над 40 не стават за нищо, камо ли за секс. След 40 се убедих, че има още доста какво да се учи, особено в секса. Приближавайки 50 си мисля, че няма да ми стигне времето да се насладя дори и на малка част от ограничените земни удоволствия - в това число и на секса. Навремето се чудехме на беловласите чужденци, държащи се за ръце и гледащи се с любов по нашите курорти - тук за балканския манталитет това си бше чиста лигавщина и лицемерие. Къде по-атрактивно и поучително изглеждаха селските каубои, прибиращи се пълзешком от хоремаците и играещи ролята на празноглави старшини вкъщи. На авторката ще пожелая да гребе с пълни шепи от житейските радости - нека е сигурна, че и след 50 животът не се ограничава. Донякъде е вярно, че младите могат, но не знаят как, но не е вярно, че старите знаят как, но не могат.
Мечо Пух

4.   Оооо,40 годишните правят много вълнуващ секс,доставят огромно удоволствие на партньора си и не прибързват от краката за главата като младоците!

5.   Има секс не само след 50, а и след 65. Казвам го от собствен опит. Аз съм на 49, а приятелят ми на 65. Разбрах какво е секс едва на 40, когато го срещнах. За сега медикаменти не са ни нужни, с изключение на интимен гел - изпитвам силна възбуда, оргазми и пр., но съм станала малко по-суха явно от възрастта. А при него се налага един задържащ спрей, защото освен, че е на определена възраст има някои заболявания. С малко медикаменти и много любов и страст правим секс поне веднъж седмично по час и половина и повече. Така, че ако си по принцип сексуален и имаш подходящия човек до себе си - няма проблеми. Е, не е толкова често колкото на младини, обикновено трябва да мине известно време, за да се повтори акта, но секс има и може да е достатъчно качествен.

6.   О, не съм казвала, че само на 50 има секс...Просто тази генерация се казва над 50 или 50+, макар че има голяма разлика, разбира се.
Не случайно дадох примера за над 80-годишния палавник. Защо не? Вярно, при мъжете е по-трудно и на възраст да имат добър секс, но не е невъзможно. Чувала съм, че ако се откажат, вече не им се искало... Не знам дали е така, но звочи логично. Ако не правиш секс, организмът се настройва на стенд бай и либидото пада...не знам.
Авторката

7.   Гаджето ми е на 51, аз на 46 и повярвайте, не съм имала по-страстен мъж от него. Едва ли дори 30-40 годишните могат да се сравняват с него. Невероятен секс но и общуване. Мисля, че с възрастта сексът дори става по-хубав, стига да имаш точния човек до себе си :)

8.   На 55години съм. Вчера правих тройка с едно семейство на 40години. Представих се добре, щом направихме и поза сандвич. За час и половина два пъти го вдигнах.
Е, за кураж изпих едно синьо хапче 25милиграма... Но беше върховно преживяване!

10.   Е браво номер 8. Аз съм на 61 , и ми се иска да си намеря някое семейство за взаимни удоволствия !!!

11.   С приятелка, преди дни, направихме чуден секс.
И двамата сме 50 +

12.   Авторката - ей, радвам се, че най-после се престрашихте да пишете, господа на 50+.
Но не бъдете толкова пестеливи с думите си, моля ви. Кажете ни поне каква е разликата сега и преди, ние няма как да знаем - вие сте минали през нашето, ние не през вашето.
Какво мисли номер 11 - промени ли се усещането му, изживяването му с годините и как.
Не питам от болно любопитство, а по-скоро, за да се говори по темата и да спрем с предрасъдаците - на 30 даже жените ги наричат „стари чанти“ има и тема по темата, а мъжете 40+ вече едва ли не не са способни да го вдигнат. Разрушете някои илюзии, моля...

13.   11 съм!
Разлика ли?
Да Ви кажем?
И как ще го разберете?
Много ми е странно що нЕкоИ си мислят, че теА, над 50, не им стават пиш–ите, или п$тките им са някак си... нефункционални???
Ще има да вземате.
Приятелка си го каза в прав текст "ако някой ми/ни каже, че сме стари направо ще го застрелям"
Че ние за 24 часа правихме по 2 пъти любов, и то пълноценна.
Няма кво да се прикриваме, да нервничим, да се правим на велики, или слаби, или неразбрали.
Сексът е велик и на 55!!!

14.   Пак съм 11
Не разбирайте, че само 24 часа е било, и че сме правили два пъти любов.
Няма такова нещо.
Бяха 4 дни и 3 нощи, в цялост, в които имаме към 8 или 9 пъти любов.
Да не разбираме кво правим ли?
хи-хи-хи!
Много добре разбираме, и двамата, с приятелка!

15.   11, споко - никого не искам да обидя, напротив. Ами разкажете сега повечко за качеството, не за количеството. Нека разбием табутата за секса след 50-те и кажем на повече хора на тази възраст да не се отказват от сексуалността си - не заради Олимпийски игри някакви - колко пъти и т. н., а заради това, че си е човешко и нормално.
Понеже не съм на 50+, а вие сте бил на 25 да кажем и можете да направите сравнение - светнете ни. Каква е за Вас лично разликата (не в количеството), а в качеството. Променил ли ви се е вкусът да кажем, какво ви харесва при жените 50+ в сравнение с по-младите, какво са ви споделяли жени 50+ за своята сексуалност и т. н.
Просто кажете - честно, отворено, не в стил „отбрана“, а в стил - имам да кажа нещо на всички, които искат да имат хубав секс и след 50-те, който го имат и искат един ден да го имат

Благодаря

Авторката

16.   №8 съм Предпочитам жени навършили поне 33години! До като имат цикъл, такива жени са върха! Жените от менопаузата, също са добри, но не толкова вкусни от долу.. Те обаче са по-старателни в секса! Иначе страстната жена си остава страстна за цял живот!

17.   хора 50+, много странно покоелние/поколения сте!
Отпуснете се, за Бога - става дума за най-естественото нещо на света, анонимни сте - помогнете малко на другит, на наборите ви например, които се отказват от сексуалността си заради глупави предрасъдаци, на хората 40+, които се притесняват, че едва ли не за тях след 50 животът свършва!

Ето, номер8/16 ни открехна малко, само така. Ако ни каже и в какво се изразява това „вкусно“, много ще ни помогне. Също, вярно ли е, че жените точно в менопаузата не искали секс.

интересува ме темата, защото родителите ми и много от хората, с които съм израстла са 50+. Майка май още на 30 се отказа от сексуалността си, защото била дебела, после викаше, че била стара... до кога?
Нима на 40 или 50 животът свършва?
Аз съм на 25 и усещам как годините си летят, чувствам се все по-готино, включително и в секса, И НЕ ИСКАМ това да свършва след 10-тина години.
Има и теми, че жените над 30 едва ли не са стари чанти, направо УЖАС - и това в една от най-бързо застаряващите нации в света! Ние сами се бракуваме на 30, 40, на 50! Ужас!

Авторката

18.   До авторката. Все още не съм на 50+, но лека полека вървя натам. Всички знаем, че секса е първо в главата. Извода се налага сам. Ако се мислиш за бракуван, значи си бракуван. Ако мислиш, че ставаш, значи ставаш. Независимо на колко си - 40+, 50+, 60+. Според мен зависи от гените, начина на живот и собственото светоусещане. Особено от последното.
мъж 48

19.   Точно така, 18.
Всичко е в кратуната= главата.
Здрав ДУХ прави здравото тяло, а не обратно.
Авторката: „……съм на 25 ………….. И НЕ ИСКАМ това да свършва след 10-тина години………”
Алоо..?
Аз за чий обяснявах, че с приятелка сме по на 55. А ти питаш: дай подробности. Казвам ти, че го правим за „Х” време „ У” пъти.. ти казваш – не ни интересува бройката/количеството, а емоцията.
Е може ли да има бройка без емоция, и то на 55?
АмЪ как било?
Е как да е? Абсолютно нормално.
Обич, думи, ласки, секс.
Мъ кое било вкусно?
Да доставиш тръпка на обичния всякога е вкусно.
Стара чанта ли? Казах ти, цитирам приятелка : „Ако някой каже че сме стари –направо ще го застрелям”.
Как ти се струва, а?
От къв тя ще го казва това?
11 съм!!!

20.   благодаря 11. - спокойно, аз по-скоро за публиката питам - самата аз съм се занимавала с темата много обстойно, имам намерение до края на живота си да не се отказвам от сексуалност в една или друга форма.
Иначе - не ви мислим за извънземни, спокойно - ясно ни е, че е нормален секс, но светнете ни поне малко - има ли разлика с чувството преди 10 години да кажем, какво открихте с годините, какво се промени (предпочитания, чувство и т. н. )

Авторката

П. П. - целта ми е не младите да четат това, а хората над 50+, 60+ и нагоре, просто за да си сверят часовника и да си кажат - ей, можело още, защо да се изхвърлям! Нормално е това и т. н.

21.   Авторке, не лъжи, на 28 си, а не на 25.

22.   Авторке,
В чувствата няма и не може да има разлика.
Каквито са чувствата на 18 – такива са и на 55
А за вас/ „младите” / може би най-странно би било да научите, че на 55 сексът е много, амЪ много/ не ми е ясно дали разбирате колко много е това много/ по-пълноценен.
И двамата знаем как да удържим вътрешните си бесове да не се проявят, и как да зачетем/уважим другия ; как е безсмислено да проявим егоизъм и.. тогава всеки прави нещо за… другия, а не за себе си.
Няма място и за никакви цупения, хленчене, номера или други екзотики=всички тия много добре известни на млади години.
Аз да я надмогна –или тя мене?
Това е на 20
Ето, сега в тези два почивни дни, отново бяхме заедно и се обичахме прекрасно, на 55.
И аз хубаво я наблизах и я любих дълго единият път и тя хубаво беше върху мен другия път. И после двамата доволни и щастливи, хванати за ръце се разходихме в хубаво място.

23.   Аз съм 8/16. Вкусно е буквално казано. Жена в менопаузата, задължително трябва да се измие преди секс, дори вагинална промивка ще подобри вкуса и, а младото си е сочно и ароматично.. А, жените в менопаузата, са като опълченки в последен бой... :)))

24.   21, бъркаш се - не съм (още) на 28, но вече съм на 26... , но и на 50 + да бях, защо не?
Аз се радвам на това, че хората все пак се престрашиха, но за съжаление очаквах повече 60+ хора, очаквах и жени да напишат нещо... знам ли.
Някак си в нашето общество още темата е табу и след 40, хората се правят на асексуални, надявам се само да се правят и да не са!!!
Жалко, жалко - аз искам до края на живота си да бъда жена.... но това е моята нагласа - нека всеки си живее както иска, аз просто исках да се разбере, че има хора, които избират сексуалността и след 50-те, и след 60-те ако щете и са готови да ни разкажат за това... да не мълчат и да не табуйзират тази толкова човешка тема

Авторката

25.   Хората на 50+ е напълно нормално да правят секс, но не като на млади години. Просто няма какво да спорим с времето потентността и желанията намалява Друг е въпроса, че главно на мъжете мерака им остава и на 86, но възможностите хич ги няма вече!

26.   Добре казано 25, но това за възможностите (виж други истории тук) се отнася и за доста мъже под 30 даже.
Питам се само, защо толкова много хора се отказват или се правят, че са се отказали, от сексуалността си, само защото са на 50+? Защо темата е табу в обществото ни.. и нима сексът, сексуалността са само една ерекция, едно ч.. не? Нима не е сексуално и красиво просто да лежиш гол един до друг, да се докосваш... да се любиш? Нима на 50+ това е толкова невъзможно, отблъскващо и грозно, че не искаме да говорим за това?
И да, това е повече женски проблем, защото мъжете до края на живота си искат секс под една или друга форма и това за тях е върховен израз на любовта, а ние като станем на 30 вече сме „стари“, на 40 „стари чанти“ на 50 хич не искаме и дума да стане...

27.   Ало, 25:) кой ти каза това нещо? Разликата е че на 25 се празниш 3 пъти за един час, а на 55 издържаш един час. На млади години ти става от всичко, от жени, от птички, от животни, а на 50+, когато си видял всичко, ти трябва нещо по-специално...
Ако си със съпругата си, е нормално, да ти намалеят възможностите.. Но ако си с някое 35-40 годишно не може да се познае човек!! В последно време имах късмета, да правя тройка с 5 различни семейства на възраст от 34 до 40 години.. Почти всички мъже свършваха по няколко пъти, но тихо и безмълвно като зайци.. 8/16/23

28.   Е, Аз съм на 40 и с жена ми, не повече от веднъж дневно е добре. К'ат облажня с " агнешко" ( около 20-те ), жената след това я " мандръсам " още 2х1 час.???
Апетита идва с яденето!

29.   Номер 8-какви са тия 3-ки-аз мисля, че секса е интинмо преживяване и там място за 3-ти няма. Намерете си една приятелка и правете с нея секс колкото пъти искате. Извинявайте... но 3-ки не мога да го разбера. А относно въпроса на авторката-да сексът винаги е прекрасен и на 20 и на 50. Аз нямам още 50-но натам съм се запътила. Друг е въпросът, че повечето неща зависят от партниора-т. е. той трябва да е достатъчно знаещ-за да знае какво и как да прави. Така, че сексът на 40+ може да бъде много по-вълнуващ отколкото на 20+. Зависи от мъжа-т. е. какво той разбира под секс и да е достатъчно наясно какво иска партниорката ти. А за моженето-на тая възраст повечето го могат. Някои хора на тази възраст имат проблем с ерекцията-но при помощ от приятелката-секса после става безкраен. Друг е въпросът ако някой има проблем с бързото свършване-той трябва да се научи да се владее и да забавя аекулацията. Имам такъв проблем с моя мъж прави секс все едно, че е на 20-т. е. по бързата процедура.

30.   29, много мерси за коментара, найстина по същество.

Разбрах, че си жена към 50-те. Това е много трудна, но и някак си много важна възраст за една жена. Много се намират в критическата и съвсем се отказват от секс.
Можеш ли да кажеш, ти имаш ли проблеми и ако - как си ги преодоляла?
Авторката

31.   М 50 на мен пък отдавна ми писна да правя секс. Наздраве!

32.   31, недей така!
На 50 си в най-добрата си възраст, ако сега престанеш да водиш полов живот, тестостеронът ти ще спадне и се готви и за сърдечно-съдови болести, повече бръчки, повишаване на теглото и по-кратък живот.
Направи удоволствие на себе си и на партньорката си и няма да съжаляваш!

33.   Аз съм на 24, а той на 56г. Секса с него е 6-ица. Знае как да те предразположи, как да те накара да се чувстваш истинска жена, знае как да си поиска и естествено за мъж на 56 знае как да го направи, че той докато свърши аз два пъти съм потекла... Рекорда ни е 7 пъти, без хапчета- само 1 бутилка червено джони, бадемчета и содичка...

Евала на този мъж, вече близо година ме кара да се чувствам задоволена напълно, докато мойте набори много бързат, нямат подход ,стиснати са-за тях е скъпо да те заведе на хубав ресорант, готино хотелче, хубаво уиски... той ти вика ела в мойта стая в общежитието-романтика нема що и бъдещите мъже...

34.   Жените 50+са страхотни в секса. Бях на 40г. когато започнах връзка с дама на 50г. и вече пет години правим всичко което е възможно да се прави в секса. Няма задръжки и предрасъдъци. Този секс небих го заменил с никоя 20 или 30 годишна, просто защото тези младите имат още много да се учат. Бил съм и с 60 годишна и няма разлика в страста и желанието за секс. А м/у краката даже са по-вкусни и чисти от младите.

35.   34, мерси, че сподели опита си, но ти можеш ли да споделиш, от твоя гледна точка като човек на 40+ - какво се промени в секса? Какво научи през годините?

Авторката

36.   Преди доста години баща ми (тогава беше около 40-те) беше забил някакво младо гадже, и понеже се задържаха доста, по някое време взело да го хваща шубето как ще се представи на старини. Та отишъл при баща си (моя дядо), който по това време беше на 70, и срам, не срам, го питал - абе, така и така... вие с майка до кое време правихте работата? Отговорът бил - "Ама тебе кой ти каза, че вече не я правим? ! Правим си я бе... по веднъж на две, на три седмици, ама си я правим... "

Аз за този разговор разбрах доста след като се е състоял, и по чиста случайност, но се радвам, че разбрах... Никога преди това не ми беше минавало през ум, че дядо ми чука баба ми, но като се замислиш - защо не, евала!

Между другото въпросният дядо скоро ще навърши 80, да е жив и здрав!

37.   36, разсмя ме направо!

Хора, няма да разберем, кога ще мине времето, кога телата ни ще се сбръчкат, децата ще имат свои деца.
Дали ще се промени отношението към любимия?
Мисля, че не.
Защо да не го правим и на 80, ако ни е хубаво заедно.
Отворих темата, защото у нас много се табуизира секса след 50-те, а това е глупаво. Сякаш след 50 човек не е човек.

Авторката

38.   Има, имааа...
Е, не е като на твоите 25, ама бива.
Стани на моите и пак напиши.
Да съм жив да то отговоря ;-)
М60

39.   Авторке, аз съм N34, секса след 40+ вече не е чукане както е намладини а има много повече ласки и нежност. Мъжа вече знае много повече за женското тяло и колко необятно, безкрайно и пълно с неоткрити кътчета доставящи удоволствия на жената. Аз изпитвам удоволствие да откривам тези места и усещам удоволствието което изпитва жената с мен. Жените са дарени от природата да изпитват удоволствие по много и разнични начини удоволствие. Жените са много по-силни в секса от мъжете. Мъжете трябва да разберат, че секса е много повече от едно изморително лашкане.

40.   Мерси за отговорите на всички.

Пишете, защото от вас зависи, дали обществото най-после ще разбере, че да си на 50+ не е болест, че животът продължава и може да предложи много повече.

Авторката

41.   Жена съм - на 46. Приятелят ми е на 58. Правим НЕВЕРОЯТЕН секс. Понякога с малки почивки по 4-5 часа. Е не е всеки ден, но иннетзивността на контакта и прочистващата сила на моите и неговите оргазми ни сближава по невероятен начин и ни помага да се поддържаме в добро здравословно състояние. На жените на тази възраст препорачвам да се опитват да постигат многобройни и породължителни оргазми, а на мъжете - да се научат да получават сухи оргазми. И двете неща са свързани с контрол на мозъка и с умение да освобождаваш сексуалната енергия по най-пълноценния и сладостен начин.

42.   Мило момиче, на 43 съм, в изкуствено предизвикана менопауза съм(след операция) и съм намразила мъжете смертелно, а мисля, че вече и безвъзвратно! Една година след въпросната операция имах бурна 4 месечна връзка с 32 г мъж, чувствах се жива. Заедно с лъжите и криенето му душата ми се смрази. Не че е бил първият лъжец, но този като че ли ми дойде в повечко. Мразя мъжете и евтините им номера да се стискат едно кафе или едно вино да почерпят, да канят в офиси и коли жените, за да правят секс с тях, защото не им се дават или нямат пари за хотел, често пъти грозното, почти пренебрежително отношение и често пъти пълната мъка в секса, каквато представляват... е не ми трябва такъв, по-добре без! Вече 2 е така при мен, само с вибратора... и ми е по-добре, поне не се налага да търпя разни лигави, превзети, подли гевезета, заради единия им гол.. й със съмнително качество! знам, че с прекалено много горчивина са пропити думите ми, но факт, така го усещам!

43.   42, ами да ти кажа често пъти и с жените усещането е подобно, защо си мислиш, че само мъжете са лигави превзети гевезета?

А и впрочем като искаш да е в хотел, защо не вземеш един път ти да го платиш? Нали уж искате равнопоставеност - тя носи и негативи, не само позитиви. После се чудиш, защо се отнасят с тебе пренебрежително и като с предмет - еми ти сама гледаш на себе си така! Искаш той да не е глезен, а ти не искаш ли точно да те глезят, като те разкарват по кафенца и хотелчета напред-назад? Като ти се свидят 30-те лв. за една вечер в един по-скромен хотел, стой си на вибратор, никой не ти е крив.

Кубрат

44.   42, поздравления! Аз мисля също така, на 43 съм, писна ми от мъжки номера от всякакъв род и калибър и сега съм си сама с децата и котките. Като ми се прище, си пускам порно...
Имах гадже доскоро, около 7-8 месеца, в края на 50-те. Изключително запазен и жизнен. Всеки ден му се чука. За 5 -10 мин. свършва. Не ми трябват 2 часа креватни гимнастики, но от километри личеше, че мисли само за своето си удоволствие. Ласките припряни, нежността примесена с лека грубост и бързане... Човек мине ли 50-те, че дори и 40-те, започва да става малко или много егоист и трудно дава нещо в повече на партньорката-било секс, било кафе, било вино. При мен пък друг проблем... явно влизам в менопауза, почнах да губя желание, сексът взе да става насила почти, я ми се прииска веднъж в седмицата, я не... И понеже ми е бил в голяма помощ в къщи/не финансова/, взе и да ме изнудва. Седеше в къщи до нощите, а детето ми, късно родило се, на 4 и нещо, не ще да легне, върти се наоколо, като го види, че си тръгва, скокне в леглото веднага при мен...
А той на водка и 2 кутии цигари... Винаги съм била против постоянното влачене на алкохол в количества. Чат-пат добре, ама всеки ден? ! Аз си позволявам само евтино бяло вино от 2. 30...
Добре че дъщеря ми така и не го заобича от самото начало и винаги странеше по своя детски начин от него.
Опитах в секса 3-4 пъти да му посоча по-нежния вариант... не става... следващият път си е същото, пък си свикнах и тъй, тъкмо по-бързо ще свърши и да се маха...
Никакво съобразяване с мен или децата, тупане по задника ми пред тях, псувни, на които правех забележка постоянно-файда никаква. Взе и в собствения ми дом да се разпорежда и раздава акъл, правосъдие и мнения с висшето си образование. Добре че съм само със средно-по-добре 5 средни, отколкото 1 висше като неговото.
Жени, пазете се от стари егоисти с високо его. В секса може и да са върха/знаем, всичко е индивидуално/, но в човешки план-егоисти и самовлюбени. Повечето ми връзки са били с мъже над 50-те.

45.   N42 та този на 32г. си е направо дете. Аз съм N34 и 39. Аз защо се отказах от младите и неопитни жени. Намери си нещо зряло и кипяло и после нека говорим. Пожелавам ти успех и не се отчайвай.

46.   Истината е, че след 50 секса за жените е гаден - тъкмо ти спре неприятния цикъл и почват другите проблеми- сухота, нежелание за секс, без лубриканти не може, но изобщо не е същото - овлажняването трябва да е естествето, а за съжаление в тази възраст няма такова - просто е отвратително -жените във всяка възраст имат проблеми

47.   Моите поздравления. Пише ти една жена на 54 години и все още имам страхотно желание за правя секс с мъж, който поне ми харесва (вдовица съм). Да - определено животът не спира след 50, при мен той "дава" с пълна пара по коловоза на живота. Хей, бъди жива и здрава и БЛАГОДАРЯ ЗА НАПИСАНОТО!!! Патриция.

48.   Кубрате, не ми давай акъл какво да правя! Аз съм се смятала за предмет и за това те така се отнасяли-дрън-дрън! Те така сеотнасят, защото не знаят, не могат и не им пука дали ще направят жената щастлива! Само един си е заслужавал да си деля разноските с него, и съм го правила-този 32 г, закогото споменах! Всички останали са средна работа в секса, някои и много зле! За такъв мъж няма да платя хотел! Искала съм била да ме глезят.... много ясно, че ще искам, жените се нуждаят от предразполагане! А ти като раздаваш акъл, от висотата на колко преживени години гоправиш? Колко жени си направил щастливи? А теб колко те направиха щастлив? Отговори си на тези въпроси първо, сам пред себе си, тогава ми давай акъл!

51.   Браво, това найстина ми хареса. Много точно и вярно е написано.

52.   Защо изобщо пускате тази тема! Истината е че повечето мъже издават багажа. Не си ли давате сметка колко енергия се изразходва от мъжете при полов контакт. Ами болестите които една по една започват да ни спохождат след 50-те. Кой мъж според Вас та дори и анонимно ще каже че не е полов атлет? И друго-толкова ли си нямате друга работа та да мислите само за секс.

53.   Аз съм мъж на 32 години и да си призная прявя страхотен секс с една жена на 52 и мога да ви кажа че е страхотно тя е невероятна страстна и мила казва ми че винаги когато е с мен и е мого хубаво и се чуства супер добре аз се старая винаги да и е хубаво мил съм и нежен с нея когато сме заедно и мога да ви кажа че тази жена е невероятна

54.   52 ти като не мислиш за секс какво правиш в този сайт. Заставай в кухнята и прави туршия за зимата. А на останалите ще кажа, че много зависи на кой как е преминал живота до 50те и гените на отделния индивит. Зависи също и партньора му ако и двамата са ексуални и не им липсва фантазия и глад за секс всичко е ОК. На 50 съм и съпругата ми е на 50 правим страхотен секс когато и където можем. Той ни дава сила здраве и любовта един към друг е неуписуема. А на хленчльовците стойте пред бутилката или пред печката много ви здраве.

1-50 от 71