Споделена история от Секс и интимност

Секс след 50-те
Аз съм жена на 25. Въпреки това смятам да живея и след 50, и то да живея добре.

Много ми е странно, че в нашето общество се взима за даденост, че човек след 50-те няма секс. Това не е вярно. Човекът е в средата на живота си според мен тогава и ако иска може и трябва да има секс - право на избор.
Нека говорим на тази тема и да не караме хората над 50 да се срамуват от нормалното изживяване на сексуалността си.

Има доста жени, които едва тогава изживяват първия си оргазъм. На младини се срамували или са се страхували от нежелана бременност. Сега имат достъп до информация, до лубриканти, не се страхуват и от нежелана бременност.
Господата пък също имат достъп до медицински продукти, но и до информация и могат да експериментират повече от всякога. Посредством масаж на простатата мъжът (на всяка възраст) е в състояние да изживее страхотни оргазми. Защо да се отказваме от това, нали живеем веднъж.

Много хора над 50 пък са вдовци и се срамуват от новата си любов, от сексуалността си с новата половинка. Съпрузите пък се чувстват длъжни едва ли не да спят на отделни легла и да се крият, да отричат сексуалните си потребности. Много се отказват от секса, не защото нямат потребност, а от срам или защото така е прието.
А всичко зависи от вас, госпожи и господа! Вие сте живи! Живейте!

Мой съсед имаше доста болен 85-годишен баща-вдовец и си влизаше и излизаше от къщата на баща си без да чука и без да се обажда. Е, грешка - „хвана„ баща си с млада 65-годишна госпожица и се научи да се обажда предварително.

Лошо няма.
Господинът почина над 90-годишна възраст, но евала - не остана длъжен на съседките и изживя добре живота си и в старини.

В тази възраст сте отгледали децата си, работили сте и сте пенсионери. Обърнете внимание и на себе си и не се отказвайте от сексуалността си, заради глупави обществени порядки.

Сексът е и здравословен и полезен за всяка възраст. Не е нужно да има пенетрация - достатачно е да полудувате заедно, да се докосвате и да се галите. Това никой не може и не бива да ви го взима, не си го взимайте и сами! Веднъж живеете, обичайте се!

Коментари

51-71 от 71

55.   И тук - къде на пръсти, къде брутално - простотията (да не река простащината) прониква най-нахално. Хората говорят за любов, за удоволствието от секса, а те - хотели, кафенца, чаша вино... И ако се питате защо животът ни в злочестата ни Татковина е толкова объркан, защо сме толкоз бедни и нещастни, то съвсем не е малка ролята на подобен манталитет. Дали е наследство от вековете безпросветна тъмнина, дали е някакъв извънземен ген, това не знам. Но нека поне в интимния си живот не се приравняваме с проститутките - мъжки или женски, духовни или бездуховни, културни или политически. Не че имам нещо против проститутките - те с това се прехранват. Някои може би ще разберат какво искам да кажа.
А пък за секса 50 .... има го, хора. И пак е въпрос на манталитет. Казвам ви го от опит, че съм на 70 и не се предавам като мъж. Вярно, не е като на 40 или 45, но си има начини да доставиш удоволствие дори когато не си във форма. И - разбира се - да изпиташ удоволствие.
Това е.

56.   да де, стоя си пред чашата, защото мъжът ми отдавна е абдикирал от мен, или прави жалки опити, а сега и го няма, работи навън.Изглеждам си нормално, секси съм, годините не ми личат, но ухажорите ми са женени, отвращавам се.А и за мен сексът би трябвало да е естественото продължение на духовната близост, а това не ми се е случило, знам че е малко вероятно да ми се случи.Иначе ,доколкото прочетох, някои жени имат сухота, либидото им спада.Боже , точно обратно!Сексът наистина е здраве, искам го, ама при толкова лицемерие, лъжи, и то нескопосани, липса на дискретност, как да се престраша? Блазе им на двойки, които са имали късмет, ум и желание да поддържат желанието.Явно са си били един за друг.

57.   Значи, хората са 2 вида - жени и мъже.
Мъжът може да прави секс независимо на колко години е.
И не е толкова трудно да намери с кого :)
Иван Вазов например така е починал, докато правел секс с гимназистка.
Но една жена... след 50-те....
Може и да иска секс, но кой би поискал да е с нея....

Да, животът не е справедлив, нали, жени? :)
Тичаме след вас, докато сте млади.
А после тичаме след дъщерите ви.
И дори след внучките ви :)

Y D, за щастие мъж :)

58.   56, ти сама поставяш спирачки пред секса, който уж желаеш. Ухажори имаш, а и не можеш да си представиш колко още са ти навити, но не са го показали. Просто е:който иска нещо-търси начини да го направи, който не иска-търси причини/английска поговорка/. Женени били, духовна близост да имало, лъжели, недискретни били. Не може всичко да е по мед имасло. Всичката ви женска работа е такава. Търси начин да го направиш, а не причини за да не го направиш!

59.   Абе, кой каквото ще да си пише, но с годините определено сексът се влошава и при двата пола. В крайна сметка ако са чак толкова хубави 50 годините, защо тогава всеки се стреми към вечна младост, и постоянно копнее да се върнат тези му години? Защо съществува изразът "старост-нерадост", макар че по мое мнение на 50-60 години не си чак стар, но вече около и над 65 години си си дядо/баба, няма какво да се лъжем...
Жените им намалява желанието, а и по-трудно се овлажняват, докато на мъжете им остава желанието, ама то само с него не става, понеже пък вече им липсва моженето...
Да, сигурно сексът на тези години е хубав по свой си начин, но надали може да се сравни със секса в 30-те и 40-те години, особено пък що се отнася до бурния и изтощителен секс. Най-малкото хората на тези години не са издръжливи, и особено ако са активни пушачи и консумират много алкохол съм сигурен, че няма да могат да успеят и 10 минутно активно и здраво физическо усилие да извършват, а да не говорим за нещо повече.
Е, винаги има такива изключения като Роко Сифреди, ама те са в порното, където актьорите буквално се друсат със стимуланти за полова мощ и издръжливост, а освен това са посветили живота си на секса, тъй като с него си изкарват прехраната. Самият Роко Сифреди е на 51 години и определено ги къса 20 годишните, но колко 51 годишни мъже са като него в реалния живот, могат да издържат на неговото темпо, и успяват да имат такова желание за постоянен секс (доколкото знам, без да съм се интересувал кой знае колко много снима поне по 1 сцена на ден, но това на него му отнема часове)?

60.   Ха 57, разсмя ме. Вие тичате след тях, а те дали ви виждат изобщо :)

61.   Че какво друго да гледат :)
Но посмей се, разбира се, животът е забавен, нали :)

Y D

62.   След 50-те при жените става пълна трагедия, наближава менопаузата, тотален хормонален дисбаланс, експоненциално намаляващ естроген, вагинална сухота, рецепторите на вагината започват да отслабват и няма почти никакво удоволствие. Е, има и изключения...
П. С. Давайте дами, опровергайте ме!

63.   И пак да пусна моя любим цитат от Молиер:

За старата жена
това е тъжен край.
Не иска тя света,
що сам не я желай.

Молиер е имал пред вид точно 50 годишна жена....

Y D

65.   Боже, боже, № 62!!! Има си лубриканти, макар че нямам нужда още. Ама проблемът ви с еректалната дисфункция е доста напреднал. Затова много незадоволени жени, ако не страдат предразсъдъци, си намират по- млади любовници. Или отиват в секс шопа.

66.   До 65 от 62:
Нямам никакви проблеми с ерекцията за Ваше сведение. Вярно, има лубриканти, но те няма да увеличат удоволствието на жената, поради простата причина, че чувствителността на рецепторите на вагината е драстично намаляла. Моля Ви да не спорим за очевидни истини. Причината една жена да не е задоволена почти никога не е "еректалната дисфункция". Както и да е.

67.   О, виждам че споменавате моя приятел Роко Сифреди :)
Той не взема симуланти, лично ми го е казвал.
Също така ми е казвал:
- Ти го правиш за удоволствие, а аз за камерата. И за пари разбира се :)

А ако се питате от де се знаем с него... правил съм компютърна обработка на някои порно клипчета :) Но това е друга тема.

Y D

68.   Ами на 48 г. съм и като видя гола 40 год. си съпруга, получавам веднага ерекция!

70.   Аз съм на 50 доста, вдовица съм от много години.... мислех си че никога повече няма да изживея най-хубавото чувство на света-любовта и секса като последствие от нея... много съм грешила, имам приятел от 1година на 60 , когото обичам много и с когото правим невероятен секс-всеки ден, по различен начин... има толкова много нежност, и възбуда, и желание, че си поглеждам понякога личната карта, да не би да не си спомням рождените дати.... хаха... момичета на 50 , годините са само едно число, важна е възрастта на душата-влюбвайте се и правете секс, секс и секс... имате още цял един живот пред себе си

71.   Вдъхвате ми надежда, явно говорим за чувства, тогава се получават нещата и в секса. Аман от курвари в интернет, аз и за това тъй и не се регистрирах никъде. Ако е писано, ще си срещна половинката, ако не ми е писано, голяма работа. Ще си умра самотна, но спокойна, в мир със себе си. Та нали това е най - важно. Плътта е толкова тленна. Щастието не се съизмерва винаги с желанието на мъжете.

74.   На 56 сьм -все още активна в секса и то доста до голяма степен,на мен менопаузата не ми се отразинапротив искам секс-но няма кои да ми го даде. Понапьлнях с годините,но имам едно все още красиво и младо лице,висока сьм и не изглеждам тантуреста. Мьжьт ми е на 60 и от 1,2 години вьобще не му се иска секс. Като го попитам,казва че може,но не е сега момента. Ако започнем секс ,вижда се че има ерекция,но в сюблимния момент ерекцията спада И така всеки пьт. Това е мьчение,каквото и да му казвам гледа да отлага акта и т н. А аз си лягам самотна и се чувствам неразбрана. Все едно и сьщо сякаш го е страх от акта и не го иска.Плачи ми се за туи че се чувствам изоставена и самотна в чувствата си....

76.   До 47 разбирам те напълно, като не те чука мъжа ти направи така дискретно и се чукай с друг. Щом имаш въглен и огъня ти ще е добър. Бих ти разпалил с удоволствие огъня но къде да те срещна.

77.   Номер 74, проблемът на мъжа ти не е само от възрастта. Първият ми приятел беше на 30 г. и имаше одобен проблем. Мъжът ми е на 52 г. и няма такъв проблем, а правим ежедневно много качествен секс.
Съвет - стимулирай съпруга си орално, за да се освободи от стреса и страха, че ще се провали. Малко разнообразие под формата на секси бельо и порно също не е за подценяване. Научи го да те задоволява с пръсти, с играчки (задължително с лубрикант), но преди това разговаряй спокойно в неутрална атмосфера по темата - че имаш желание за секс и ГО желаеш, но е редно на вашите години да промените малко правилата на играта.
Ако не може да свърши при орална стимулация и при гледане на любимото си порно, задължително потърсете лекар-уролог, защото може би има проблем с простатата - много мъже си отиват ненужно от рак на простатата, който е много агресивен и не става дума само за секс вече, а за загуба на партньора и приятеля в живота ти!
Иначе да имаш секс на „старини“ изобщо не е ненормално, а просто табу в нашето общество. Моите родители също имат секс, но майка ми се срамува и се крие сякаш от това, което е глупаво и смешно. Мои съсед хвана баща си с 30 г. по-млада жена от него :))), а човекът беше на 93 г. и въпросната госпожа беше неговата „мед. сестра“, влиза 60 годишният му син, защото чул стонове и се притеснил за баща си и попада на интересна сценка, а после ходил в аптеката да взима успокоителни и питал аптекарката как да осмири баща си! Спука се цялата махала от смях, а дядкото умря на 97 години и е бил до последно с „мед. сестра“ да се грижи за него. Братът на моя прадядо живя със снаха си до 103 годишна възраст като тя е станала вдовица още през 1943 г., а мъжът ? умрял на фронта - цялото село знаеше, че двамата са повече от свекър и свекърва от поне 40-50 години и подозираше, че „внукът“ му е син!.
С две думи - това са нормални неща, всички знаем, че хората над 50-80-90 години дори имат секс, време е и самите те да го разберат и да не се отказват при всеки проблем, защото един живот живеем и винаги който се откаже от секс, сам си е виновен!

78.   "... сам си е виновен".
Ами не мога да се съглася. Факт, че някои доживяват преклонна възраст, при това в завидно здраве, но все пак са твърде малко като брой. Т. е. нещата са твърде индивидуални.
От друга страна секса е между двама. Трябва и двамата и да го искат, да го могат и да правят максималното за предлазполагане на отсрещната страна. Неможенето при мъжа може да е следствие от какво ли не. При жената нещата опират почти само психическа нагласа и въпреки това съвсем не са рядко случаите, когато секса не се случва точно заради нея.

79.   На доста глупости се начетох тука. Основно от някакви лелки, които все са незадоволени, неразбрани, тъжни и неоценени (да не говорим, че едва ли са ходили на фитнес и 1 път, за да покажат старание, че да бъдат пожелани). Някакви тъпи кокошки пък решават, че годините имат значение за каквото и да било.
Аз съм на 37 години, женен съм, имам и странична партньорка. Мога да кажа, че правя секс от 16-годишен и почти от 17-18 до момента си го правя по един и същи начин. Имал съм много партньорки, защото просто се връщат при мене. Както го правех на 20, така го правя и сега – и на 20 като бях все едно имах опит 100 години.
Няколко неща ми правят впечатление – българките, особено по-старото поколение, само искат, но никога не дават. Те са израснали с разбирането, че мъжете са гадове, които не им дават това, което заслужават. А да не говорим, че не се стараят. А и да се стараят, го правят 3-4 пъти и после рутината ги пипва.
Преди много се натъжавах, защото аз винаги се раздавам на 100 % процента и очаквам да получа същото, но българката смята, че като си е отворила краката и е направила нещо велико. Съжалявам за грубия израз, само едно нещо ще кажа: вижте поведението на рускините и ще разберете как да се държите с мъжете, ако наистина държите на тях.

82.   Аз съм жена на 62 години, с дългогодишен брак. От опит мога за Ви кажа, че сексът след 55 гждини е много по-хубав и качествен отколкото бяхме по. млади. Защото тогава бяхме по-натоварени със житейски проблеми, отглеждане на деца, гледане на родители и т. н. Съпругът ми след 57 години стана много активен. Е.... вече е 64 години и нещата малко се поуталожиха - но ако всичко е нормално в семейството изживяването е невероятно. Така че "Старите" не сме още за изхвърляне.

51-71 от 71