Споделена история от Секс и интимност

Не мога да се отпусна по време на секс
Здравейте, аз съм момиче на 20 години. Моят проблем е в това, че не мога да се отпусна по време на секс. Имала съм 3-ма партньори досега, единият от които ми беше сериозен приятел, имахме връзка 2 години. Никога не съм можела да се отпусна с него, винаги чаках той да поеме инициативата, дори адски много да ми се прави секс. Просто изпитвам срам може би? И аз не мога да си отговоря. С втория ми партньор се виждахме само за секс. Нищо сериозно, нито сме били приятели, а по-скоро познати. Той е единственият, с когото съм се отпускала когато го правим. Винаги правихме груб, страхотен секс. Не сме имали никакви задръжки. Виждахме се в продължение на половин година, но от известно време не се виждаме, дори нямаме никакъв контакт. С третия ми партньор беше същото положение както с първия - негова инициатива, той "води", каквото каже той, това правим. Искам да променя това. Също така се притеснявам от това да съм отгоре. Винаги си мисля: "ами сега какво ли си мисли той за мен, дали му харесвам, сигурно съм ужасна" и т. н. Мисля, че имам някакви комплекси. Не съм дебела, по-скоро съм "закръглена", имам си дупе, гърди. Висока съм 1. 70 и съм 62 кг, ако изобщо е от значение. Говорила съм с много момичета, които са доста по-пълни от мен и те нямат такъв проблем. В момента има едно момче, което е с 4 години по-голямо от мен и бих казала, че доста ме иска и това си личи. Познаваме се от 2 години, а от почти 1 година не спира да ме ухажва. Излизаме заедно почти всеки ден, виждал ме е с грим, без грим, по пижама дори... Общо взето мога да дам много примери, по които си личи, че наистина ме харесва. Аз го харесвам също, но нещо ме спира да си легна с него, а именно това, че се притеснявам относно това, че няма да му харесам. Като цяло съм по-стеснителна и срамежлива, излизам в тяхната компания, която е само от момчета, гледам да се "вмъкна" в тяхната среда, но като излезем почти не говоря, а ако говоря, то е само с въпросното момче. Дори той самият наскоро ме беше попитал, защо когато ме докосне все едно "ток ме удря"... Е, и аз не мога да му отговоря. След около 2 седмици съм канена на рожден ден на едно момче от неговата компания, ще си го празнува на вила за 1 вечер, което означава, че ще се наложи да спя в една стая с момчето, за което пиша. Но ума не ми го побира как ще се държа с този мой срам, или както искате го наречете. Опитвам се да си обясня, че той ако не ме харесваше, нямаше да иска да е с мен. Също така, както споменах по-горе ме е виждал в най-лошото ми състояние и пак не се е отказал, което по моята логика означава, че ме харесва такава, каквато съм. Да, ама аз така и не мога да се отпусна. Не съм правила секс от 5 месеца поради тази причина. Имала съм възможност да спя с доста мъже, но пустото ми притеснение и комплекси ми пречат. Знам, че тук ще намеря момичета, които имат като моя проблем или такива, които са го имали, но са го преодолели. Моля ви, дайте ми съвет. Как да премахна притеснението и комплексите? Как да се отпусна, а не да стоя като "дърво"? Благодаря предварително..

Коментари

1.   Пишеш, че си срамежлива, но изобщо не си поплюваш. Имала си познати само за секс, с този дори те е срам да общуваш, но вече мислиш как ще изглеждаш, когато му пуснеш след 2 седмици. Защо не се поопознаеш малко с партньорите си? Без да те познавам, не ми правиш добро впечатление, а ако в средите ти се разчуе, че пускаш толкова лесно, не ми се мисли... Давай го по-полека с този безразборен секс.

2.   Те такива срамежливи като теб, боже опази ни от тях...

3.   Този твой срам е радост за мъжките ръчички и очички. Мисля, че партито на вилата вече си го проиграла в съзнанието си. Не прекалявай с алкохола да не станеш "атракцията" на вечерта!

4.   Като една от бившите ми си - скрита лимонка. Харесах я отначало, щото изглеждаше срамежлива и неопитна, после се оказа, че само така изглежда! И тя имаше бая комплекси, ама се справяше доста добре в леглото. За съжаление сега е на 29, сама и без изгледи за нещо сериозно, но за сметка на това е ощастливила доста мъже. Може да звучи грубо, но факт. Та, в твоя случай моят искрен съвет е следния - ако нямаш връзка с въпросния човек, защо вече мислиш как сте щели да си лягате? А ако имаш връзка пък няма да има от какво да се срамуваш.

Та, първо връзката, после секса. Може да сте от една компания, но това не значи, че имате интимна връзка като между мъж и жена.