Споделена история от Секс и интимност

Проблемите, които ме спират да правя секс
На 17 години съм, по ред причини все още съм девствена. Напоследък започнах да се замислям дали не съм асексуална, защото не чувствам физическо привличане към момчетата. Хетеросексуална съм без съмнения. Не изпитвам нужда и желание да правя секс, което ми е доста странно, предвид факта, че на тази възраст хормоните бушуват, а моите сякаш изобщо ги няма. Излизала съм с не малко момчета, но не изпитвам почти никакво, да не кажа наистина никакво удоволствие от контакт с тях. Това ме навежда на мисълта, че съм асексуална, а не искам да е така. Въпреки това мисля да правя секс, но нещо сякаш ме спира. Сякаш това е някаква емоционална бариера. Осъзнавам, че проблема е в мен, а не в момчетата и навярно е доста по-дълбок, отколкото си мислех. Моля ви за съвети какво да правя, как да разбера така ли е. Наистина ще съм ви много благодарна.

Коментари

1.   Разбивали ли са ти чувствата преди?

2.   Миналия ден четох в един сайт за новини за сексуално проучване, не знам колко е достоверно, и една от статистиките беше, че едва около 28 процента от жените в проучването са изпитвали удоволствие от секса. Така, че няма място за притеснение.

3.   Спокойно. Аз пък съм девствена на 20. Аз не искам просто да отида на дискотека, да се напия и да правя секс. Искам да съм трезвена както и мъжът. Хем ще помня, хем ще сме с презерватив и няма как да забременея. Като се слушам мисля, че мъжете ще кажат, че много неща искам, но това е.

6.   Аз съм момче на 22 и съм девствен не искам просто да го направя с някоя....

7.   Според мен просто не си срещнала правилният човек. И мен в гимназията момчетата на моята възраст не ме привличаха, изобщо, сексуално. Може да си падаш по по-зрели. Изпитваш ли женалие да астурбираш? Ако го правиш, значи не си асексуална.

8.   Оф номер 3 изобщо не ти трябва да помниш първият път. Хич не е приказка като на филм, а голям резил и ще ви е срам и теб и приятелят ти.

9.   Ако мислиш, че проблема е в теб, по-добре иди на психолог

10.   Не се напрягай. Женската сексуалност се развива постепенно. Аз също никога не съм се чувствала привлечена сексуално от "момчета". Какво да правя, харесвам мъже. Като срещнеш някой, който те привлича, ще го разбереш. Не се вживявай и не си измисляй "диагнози".

Alpha, ж. 27

13.   Не те познавам, не знам що за човек си, но мисля, че просто трябва да срещнеш някой на твоето интелектуално ниво, някой който да те заинтригува, да ти е интересен да имаш желание да излезеш с него... а от там нататък всичко ще се получи от само себе си.