Споделена история от Секс и интимност

Заслужава ли си да чакам?
Здравейте,
Момиче на 19 съм, девствена, в момента следвам първа година в чужбина и започнах да мисля дали не ми е време да го направя. Винаги съм смятала че първия път трябва да е с някого специален, реалността обаче е че особено момчетата на моята възраст не искат връзка и донякъде ги разбирам и си мисля че може би не е най-лошото нещо просто да го направя с някого, който ме привлича, макар и да знам че нищо няма да излезе от това. Смятам че съм достатъчно голяма, но все пак не знам дали просто не е от атмосферата и един вид се чувствам “изостанала” понеже още не съм го правила. Това което искам да питам е дали има някой, на когото първия му път не е бил със специален човек, но въпреки това не съжалява?

Коментари

1.   Ако направиш грешката... ще съжаляваш цял живот. Това е дар бох казал от Бог, но не знам дали вярваш. А пък съм мъж и ужастно много съжалявам за тазо грешка. Това е само веднъж в живота ти и трябва да е с правилен човек в правилни обстоятелства (брак) всичко извън това... ще съжаляваш и дано не се сетиш за думите ми от лошата страна... Дар от Бог, който ти можеш да подариш на брачния ти парньпр и да му кажеш аз се запазих за теб - следователно и той така.

2.   Изостанали са другите щото те никога няма да могат да си върнат първия път и девствеността, докато ти я имаш... и във всяко едно време може да я загубиш а тре да я върнат нилога. кой ли е изостанал...

3.   Определено е от това че другите вече са го направили, разбирам го, като социална личност ти просто анализираш едно от нещата в теб, които малко или много се различават, за някои това не е достатъчно да нарушат принципите си, за други явно е достатъчно, даже да бъдат променени. Не че едните са по-лоши или по-добри, просто са различни. M19

4.   Аз съм момче на 23г. също девствен

И аз като теб, силно си мечтая и чакам специалното момиче... казах си рано или късно ще се появи, и уви в интерес на истината началото на тоя месец мисля че я открих, толкова е добра и мила, всичко за което съм си мечтал. Още сме в процес на запознаване :D

Така че моя съвет е чакай, поне още няколко години. Ако го желаеш достатъчно, ще се случи

5.   Не, не си заслужава да чакаш.

Black Sabbath

6.   Не само първия път трябва да е специален ами и трябва да си само на един човек.

7.   Няма по хубаво от това да се опазиш до сватбата

8.   Бабини деветини! Първия път никога не е специално, напротив - ужасно е! И ако го направиш с човек, когото обичаш ще бъде пълен провал и ще бъдете принудени да се разделите. Помни ми думата. По- добре направи първия си път не със специален, а с внимателен мъж, който ще те уважи, ще подходи нежно и няма да те пришпорва, ако не стане нищо ( а вероятността от това е голяма). Голяма си вече, излез от приказките за принца на бял кон и влез в реалния живот, защото нищо не е такова каквото си го представяте...

9.   Първият ми път беше с един приятел, попитах го дали иска да спи с мен и той се нави, не съжалявам за това. С него сме само приятели, прецених че трябва да е той понеже знам че преди си бройкаше момичета и като цяло има опит. Няма нищо специално в целия акт, секса си е най- обикновенно нещо като да ядеш или да дишаш, няма какво да му мислиш опитай ще ти хареса

10.   Да моя първи път не беше със специален човек. Не беше и със случаен. Имахме 6 м връзка и го харесвах и толкова. А преди това чрез мастурбиране се бях отворила сама. Няма нищо специално в девствеността. Да си девствена и смотана е едно и също. А някои жени, които са намерили така наречения специален и той им е бил първия, се вкопчват в него и не смеят да погледнат друг, колкото и този да не е подходящ за тях.

11.   Кажи в коя държава и в кой град учиш. Бъди спокойна, няма да дойдем да те търсим, пък и не виждам защо трябва да е тайна. Дори допущам, че историята ти е измислена, но ако не е тогава отговори на ми на въпроса.

12.   Да се пазиш за кого? За специалния. А как ще разбереш дали не се е възползвал само от теб? Това с девственоста е от 18 век. Искаш да си на 65 девствена и да чакаш дон кихот с белия кон? Забила поглед в земята. Срамежлива. И да се чудиш дали ще ти се обади за втора среща. Ако си паснете на характер, дали ще си паснете в леглото. Секса и връзки проваля. Научиш ли се да оолзваш "жебчето" м-у краката си, удоволствието ще е неповторимо. Изобщо не губи време да мухлясваш.

14.   да, и моят първи път беше с неспециален човек и не съжалявам. Напротив, почувствах се все едно един проблем е вече решен. Ако нещо се обърка, не страдаш, а просто продължаваш, ако пък много ти хареса, може и да продължиш.
Гледай човекът да ти харесва, да те привлича, а специалния продължавай да го търсиш за сериозна връзка.

15.   Имай предвид и нещо друго. Започнеш ли да водиш полов живот, а то е въпрос на време веднъж започнала , то настъпват в организма хормонални промени, които се отразяват като цяло и на личностните.

16.   Аз го направих със специален за мен човек и аз бях много специална за него, защото и той беше девствен и твърди, че никой не е обичал така както мен. Няма нищо по-хубаво от това двамата да сте си били само с един човек и при това да спомена, че сме с няколко години по-големи от теб. В момента също съм с този човек, но ако се появи друг човек по-добър от него бих го оставила защо не. Просто не съжалявам, че той ми и първият.

17.   Няма смисъл да се пазиш. Първия път не е готин, после става по-пубаво, ако се притесняваш дали ще боли или тече кръв може да отидеш на генеколог и той ще махне бипата.
Да се пазиш до брака е отживелица.

Ж32

18.   Във всяко нещо трябва да има баланс. Първия път е специален, но не е свещен или нещо такова - просто секс за първи път. Но не си струва да го правиш със случаен човек. Не си струва да го правиш и само един път. Струва си да го направиш с някой, който ти е симпатичен, имаш му доверие и си струва да го направиш 10-на пъти поне, за да разбереш всъщност какво му е хубавото :)

19.   Заслужава си да изчакаш на сто процента.
Аз съжалявам за моят първи път, въпреки че имах връзка от една година с този човек. Разбрах, че направих грешка веднага след като се случи.
Това е специален момент, който се помни цял живот и си заслужава чакането на подходящ партньор.

20.   За първи път го направих на 16 с мъж с когото имах връзка, разделихме се много грозно заради негови изневери. Моя приятелка пък го направи на 17, в момента е на 22 и още е с момчето си. Така, че.. няма как да знаеш. Моят съвет е да не се хвърляш на първия срещнат само защото ''всички го правят'', а това скъпа... е най-лошия порок. По-добре изчакай някое свестно и добро момче : )

21.   Проблема ти е че и момичетата на твоята възраст не искате сериозна връзка и когато намерите този който мислите за правилен прекарвате известно време с него и когато осъзнаете че не искате сериозна връзка накрая момчето остава с пръст в уста.. Това го казвам от личен и болезнен опит..
М24