Споделена история от Секс и интимност

Възможен ли е брак без секс ?
Здравейте! За трети път пиша тук и е горе долу за един и същи проблем, който може да се каже, че е проблем в развитие... Ще се опитам да бъда максимално кратък. С жена ми сме заедно от 5 години ( общо гаджета и женени) и имаме дете на почти 3 годинки. Предния път бях писал, че всичко между нас в отношенията ни и в битов аспект върви добре, освен че правим секс изключително рядко. 2019 година сме правили секс 4 пъти, с най-дълго прекъсване от по 7 месеца. Не веднъж съм повдигал темата и винаги се стига до някакво заключение колко сме уморени, нямаме време, НО трябва да започнем да го правим по-често... и така до след няколко месеца. Сега тук някои от вас ще си помислят "Жената все пак гледа малко дете, грижи се за дома, да е сготвено, да е чисто, изпрано! "... Ами така е, грижи се за домакинството, но аз не съм от типа мъже, които оставят всичко да прави жената, аз се опитвам наравно с нея да готвя, да простирам, да пускам прахосмукачка, да гледам детето, т. е. помагам във всичко, разликата е там, че аз ходя и на работа, а тя не, но процентно изражение на разпределението на домакинските задължения е горе долу 60% за нея и 40% за мен. Също така, имаме баби и дядовци, които помагат за малката от време на време. Мисълта ми беше, че не е от горките жени робини, които цял ден чистят и готвят и гледат деца, а накрая мъжът им иска да яде и да ебе. В някои от разговорите ни за проблема стана дума, че тя след раждането е качила някой друг килограм и не се чувства добре в кожата си. Въпреки, че аз почти не виждам разлика и я намирам за все така привлекателна както и в началото на връзката ни, тя си е втълпила, че не изглежда добре. Не, че съм спирал да ѝ правя комплименти, но след като разбрах това, започнах още повече, да се опитам да ѝ вдигна самочувствието, но не се получаваше. Имам чувството, че тя вече се има стара леличка. Както и да е, не се получи, опитах се да я мотивирам да започнем диета и спорт, но тя и за това не намери сили и време. Е аз сам си карам диетата и спорта, защото тая енергия от безсексие трябва да я изхабявам някъде, а и за лично здраве не е лошо. Опитах се да я убедя да започне някаква работа, да оставяме по-често малката при някоя баба, но не се получи. Също така отказва да остави детето все още да спи само в другата стая, а то спи много леко. Както и да е, в началото на връзката ни сме правили секс къде ли не, но в един момент започнахме да правим само в спалнята, а след като се роди детето и там спряхме. Няма вече сексуални закачки, няма спонтаност, като се опитам да предизвикам спонтано нещо, се измъква я с някой шега, я с някой задължение или оправдание. Чувствам, че това много ни отдалечава емоционално. Физически не се чувствам много зле. За да не се стигне до изневяра 2019 година я изкарах на порно и чикии. Към края на 2019 ми хрумна, да не би пък на феромонно ниво, нещо да не я привличам вече, да не ми спада тестостерона от чикиите, че да я няма тази искра между нас и ВЗЕХ РЕШЕНИЕ. Спрях да гледам порно, да маструбирам и да свършвам. 1 месец и няколко дни не бях се докосвал, освен за да пикая и да се мия. Организирах да отидем само двамата, без детето, на един доста хубав хотел, на доста хубаво място за 3 дена. След това останах още по-разочарован... Ще ви кажа защо. След настаняването, хапване, СПА и всичко от което можеше да се разсейваме, дойде вечерта... Вече и двамата в голямата луксозна спалня, отпочинали, чисти, аз пристъпих към по-страстни целувки и вече нямаше какво да прецака хубавия и качествен секс, за който си мечтаех. Е да ама се прецака, секса го имаше, но тя намери някакво абсурдно оправдание, че брадата ми ѝ боцкала и отказа да се целуваме по време на секс ( аз никога през живота си не съм се бръснал до дъно и преди това не беше проблем). Както и да е... СЕКС МЕЖДУ СЪПРУЗИ БЕЗ ЦЕЛУВКИ... стана ми супер тъпо и успях да свърша само защото не бях свършвал от 1 месец, но преживяването беше по-скоро отрицателно. А тя имах чувството, че нямаше желание за секс, но по някакъв вид задължение го правеше и се усещаше как иска по-бързо да приключим. Е нищо не коментирах, надявах се на другия ден да се отпуснем и да е по хубаво. Да ама на другия ден и на по другия толкова се отпускаше тя, че преди аз да си легна вече беше заспала... :D А мен сега ми е смешно, но тогава заспивах със сълзи на очите, чудейки се къде сбъркахме и защо така се прецакаха нещата... След тази почивка, отново започнах с чекиите, защото прецених, че е безмислено, аз да се пазя за човек, който няма желание за секс с мен. Започнах да се отчайвам... Аз не искам секс само заради секса, аз искам секс, за да върнем онази интимност в отношенията които имахме помежду си. Сега след тази история, някои от вас може да си помислят, че тя има "тъпкач", любовник или поне един път ми е изневерила, за да има такова отношение. Надявам се да грешите, според мен няма такова нещо, защото в свободното време почти винаги сме заедно, или тя е с бабите и дядовците, а на телефоните си и двамата имаме пълен достъп ( да позволявал съм си да погледна чатовете, както и тя моите), но няма нищо подозрително, а в днешно време изневерите почват от там... Не го изключвам напълно като вариант, но според мен причината се крие в привързаността ѝ към майчинството... Имам чувството, че в грижите за дъщеря ни, някъде се е изгубило чувството на жена ми за това, че е ЖЕНА... Може би и аз да имам вина, не знам. Но моля ви посъветвайте ме какво друго да направя, защото аз вече се изчерпах... Благодаря ви предварително! Хубав ден!

Коментари

1-50 от 51

1.   Брак без секс е обречен на провал.

2.   Мъжът ми никакво дете не гледа и пак нямаме секс. Положението е отчайващо. Според мен сме попаднали на асексуални партньори. От един момент нататък започнах да си търся други за секс. Като не иска, какво да го правя. Реших да не си развалям семейството, а и за другите неща се разбираме добре. Малко е като да живея с хомосексуален партньор. Пък няма да ме учуди, ако са и латентни хомосексуалисти. Защото не знам иначе човек как може да издържи толкова време.

3.   Имах една такава връзка с жена, с която първите 1-2 г адския секс, буквално ме изнасилваше, но след втората година греда, спря и си призна, че нямала онези чувства както в началото, щом не усещала онова привличане като в началото не можела да се отпусне, не искала да ме лъже по този начин и се разделихме.
Та женицата ти за мен затова отказва, просто я няма тръпката, която я е имало в началото, ежедневието и я е завладяло, монотонността, така, че не се чуди, жените са като времето -днес слънце утре дъжд

4.   Ето го и моя съвет:
НАПРАВИ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО ДА РАЗБЕРЕШ С КОГО ТИ ИЗНЕВЕРЯВА. И след това прецени бъдещето си с нея.
Хората са много изобретателни, а по интернет има начини да заличаваш разговори, да се самоизтриват, да пишеш от инкогнито прозорци, да сваляш и триеш непрекъснато специфично приложение, да използваш имейли, за които друг не знае и още...
Не се притеснявай, не си срещнал някоя късно осъзнала се монахиня, а средностатистическа бг шм*тка...
Такъв е животът... и жените.

5.   Ами, ние сме с две и използвам секса като вид релакс, но пък все аз трябва да подканям мъжа ми.
Освен разговори, да отидете някъде двамата някоя вечер, сексолог...

6.   Стандартните отговори ги знаеш. Няма да ти каже никой нищо ново. При мен над година не бяхме правили секс. В някакви периоди се пооправяхме, но сега пак. Сякаш не ѝ дреме особено. Никога през живота си не съм разбирал това с любовниците, обаче животът ми стигна точно до такъв момент, сега ми е смешно чак до къде го докарах. Нямам любовница, но съм я предупредил, че има още известно време да се поправи, иначе ще го направя. Жалко, но това е положението. И аз съм заспивал със сълзи на очите, не един път, разбирам те. Лошото е, че се случва на такива като нас, дето като цяло и в домакинството вършим неща, осигурили сме храна, сметки, държим се добре и всичко точно. Ако бяхме някакви палячовци, да им бием плесниците или да ходим по курви наляво-надясно, сигурно милите ни жени щяха да ни ходят по гъзовете, ама ей на, аз не съм бил никога такъв човек. Личи ти, че и ти не си. Опитай да говориш с нея, но сериозно, че ако това не се промени, ще се махнеш или ще си намериш друга. Жалко за децата, братленце, обаче на по 30 години сме(предполагам си около тази възраст), еба си, със собствените си жени ако не правим секс на тая възраст, абсолютен срам!

7.   Възможно ли е да имаш лош дъх? Или друга нежелана телесна миризма? Някои хора като мен са много чувствителни към лошите миризми. Помня в гимназията колко ме възбуждаше едно момиче от другия клас, докато един ден не се разминахме и усетих отвратителна миризма на фекалии, това уби целия ми сексуален интерес към нея и 10 години по-късно даже не мога да и спомня физиономията. Според мен хубавото ухание е най-възбуждащото на света, когато виждам красива жена, веднага си мисля колко хубаво ухае.

8.   Женати е за психолог. Детето на 3 г. трябва да спи самостоятелно така е редно. Сидни и без измъкване поговори с нея. Тежки мъж и имаш нужда от секс, ако тя иска да реши проблемите да го направи, ако информирано съгласие и отворен брак. И другата тя трябва да работи, оставането вкъщи в 21 век е пагубно. Живеем в динамично време. На 4 часа дори социалният контакт е много важен. Сигурно и тя има своята гледна точка, но ти ми звучиш, като мъж мечта за много жени.

10.   Здравей. Пише ти мъж, който не е правил секс с жена си вече повече от 2 години. Разликата при мен е, че ние не сме имали в миналото тази бурна връзка, за която ти каза. Преди, общо взето секса беше по задължение от нейна страна. Накрая се стигна да го правим всяка седмица по веднъж, защото аз много настоявах. Ами правихме го така, но ми беше обидно, защото нямаше желание в жена ми, а дори усещах неприязън и в обидното си настроение веднъж реших, че по-добре да не го правим въобще. Ами какво да ти кажа, резултата е налице. Вече 2 години и нещо... Изводите ми какви са:
-Няма значение, че помагаш в къщи и кой какво върши. Не го намесвай това тук. Не можеш да очакваш секс, защото помагаш у вас.
-В никакъв случай НЕ се сърди и не показвай обида, още повече да мрънкаш и да се тръшкаш колко си нещастен или неоценен като мъж. Жените не искат мрънкачи, а силни мъже.
-Ти си в много по-удобна ситуация от мен. Имате контакти, все пак. Би могъл да се стремиш да й доставяш удоволствия, но без да клони това към секса. Погледни на нея като на човек, масажирай я, погали я, въобще, опитай да не насилваш нещата. Погледни на нея като на жена, с която се запознаваш сега, представи й се и и дай време да те усети и пожелае.
-Не я излагай пред близки и далечни хора, не търси подкрепа, проблема е помежду ви и вие двамата трябва да си го решите.
-Ако наистина я обичаш, покажи й го. Но така, както знаеш, че ще й е приятно на нея. Просто помисли за нея, ти я познаваш, знаеш от какво има нужда, бъди до нея, но така както на нея й е приятно.
-Възползвай се от шансовете си, да имаш възможност да си близо до тази жена, но бъди близо така, че да не я нараниш.
-Не излизай вечер/нощем, обиден или не да "търсиш баба си". Няма какво да решиш с цупене или пък със заведения. Бъди до нея, без значение тя как се държи с теб.
-Не преигравай, не се опитвай да я манипулираш, заставяш, да поставяш условия, бъди достоен мъж и покажи обичта си.

Въобще, бъди мъж и я обичай истински. Какво значи да обичаш? Можеш да потърсиш Химна на Любовта, прочети го, кратичко е, но го обмисли хубаво, всяка една дума.
Знай, че не ви е розово положението, но може да стане и по-зле... Ако не искаш да е така, трябва да промениш каквото зависи от теб. Не се опитвай да я променяш, опитай се да я разбереш. Вероятно тя няма нужда особено от секс, особено с теб. Възможно е да си я наранил в миналото. Виж от какво има нужда и й помогни. Не мисли за секс, мисли за нея и за доброто й. Вярвам, че подобно мислене ще ти се отплати.

11.   Ами щом има секс без брак, явно има и брак без секс. Вместо да питаш тук, питай жена си, защо не те иска? Какво не харесва вече? Това за килограмите, умората и пр. са несериозни причини според мен. Това е въпрос между вас двамата.

12.   Брак без секс може да има, само ако и двамата сте асексуални. Иначе пак може да има, но ще е мъчение минимум за единия.

По всичко описано е ясно, че жена ти *не* желае да прави секс. Доста възможно е това нежелание да е конкретно с теб, за това говори отказът от целувки. Жените приемаме целувките за нещо дори по-лично и интимно от секса, и израз на любов. Когато не желаем интимност с един мъж и не го обичаме, да го целуваме ни се струва гадничко. Или когато сме влюбени в друг...

Авторе, трябва да намериш причината жена ти да не те иска вече. Варианти има няколко, но за мен те обикновено винаги се свеждат до един - тя не те желае вече. Има ли желание, начин се намира. А когато нещо пречи, желанието става дори по-явно и силно.

За мен много мъже бъркат с подхода си в такива ситуации. Те почват да угаждат, да се опитват да си "заслужат" секса с подаръци и глезотии, или да "предразположат" жената с екскурзийки. Жените сме като вас, трябва да ни възбудите и съблазните, не да ни купите. Накарай тази жена да те вижда като мъж.

Като начало, разкарай детето от спалнята. Първо, не е добре за него, втора, тя така обсебва и него и себе си с грижа, трето, държи го като щит срещу секса с теб. Ще се тръшка, но няма как, трябва да и махнеш щита. Тя ще си помисли, че го правиш, за да я натискаш дори повече за секс, но ти изобщо трябва да спреш да повдигаш темата. Така хем ще стои обезоръжена, хем няма да знае защо и ще я объркаш.

После, обърни внимание на себе си. Казваш, че тя е наддала, а ти как си с килограмите? Поддържаш ли си външния вид? Ако не, почвай. Ако да, пак почни да правиш някакви нови неща. Купи нови дрехи, почни да тренираш нещо. Намери си интереси извън семейството, почни да излизаш не къде без подробни обяснение. Нека разбере, че и без нея, ти пак имаш живот и варианти.

И накрая, въведи ред и дисциплина вкъщи. Детето е само първата крачка. Жените инстинктивно търсят мъже, които умеят да дисциплинират и контролират, защото това са качества, необходими у един баща. Затова трябва да имаш конкретни критерии за случващото се вкъщи и да ги отстояваш с твърда ръка и хладнокръвие.

Номерът е да я накараш да загуби почва под краката и да разбере, че нищо не й е сигурно, а ти не си просто някаква притурка. Ако и тогава не те привиди като мъж и не те пожелае, каузата е загубена. Грижи се детето да е добре и прави сметка как да си уредиш живота без да разчиташ на нея.

13.   Това, че ти не правиш секс, не значи, че и жена ти не прави. Ти щом можеш без секс, карай си така, а тя ще си намери заместник. Нали заради секса се събират хората, а като го премахнеш, какво остава, само късането на нерви!

14.   Очевидно по някаква причина си й противен.

15.   Жена съм, разведена... поради други причини но и тази беше една от основните. Съвет тука няма, съжалявам, не си ти този който трябва да положи усилия, а тя. Разбирам я до някъде, само едно ме усъмни много, защо не е искала страстното целуване? Това ме кара да мисля че си има някого, дори и да не иска да прави секс, целуването, оралната любов са също варианти да се заиграва с теб, заради самия теб. Не може толкова егоистично да се постъпва, говори с нея но в детайл, назовавай нещата с истинските им имена. Обясни кое ти харесва и кой е, обясни че си човек, имаш нужда от емоционално обвързване, което между мъж и жена в брак води до секс. Секса сплотява, отваря, разнообразява, нямале стреса, лесно се заспива ииии приятно се започва деня с него. както и да е няма да ставам досадна.
Но ако сега няма любовник, то като започне работа ще си намери, както ти така и тя имате нужда да сте желани, но ако тя не го иска конкретно от теб... съжалявам :)
Внимавай само не мрънкай, говори като с приятел, искренно!
(чете ли книги? Ако чете купи и поредицата кросфайър на силвия дей и я подари ей сега за 14 февруари) :)
Успех, момче!

16.   Защо просто не бъдеш напълно искрен с нея? Аз, ако бях, бих показала тази история на мъжа ми. Има много възможни причини за това и да гадаем, и да не гадаем, само тя си знае какво й е в главата. Може да се чувства грозна и тези мисли да я отказват от секса, може да си има любовник, може сексът да й е кофти... Знам ли... Причинити колкото искаш. Отговорът само тя може да ти го даде. Покажи й историята, бъди искрен, кажи й, че това може да съсипе брака ви, бъди честен относно чувствата си. Струваш ми се свестен мъж и човек, не виждам проблемът да е в теб, така че е време да разбереш какво точно става. Чакам ъпдейт, за да ни разкажеш как е минал разговорът и стискам палци да си разрешите проблема. Успех!

17.   Да, възможен е.

18.   Спаднало ѝ е либидото. Бременността има силно влияние върху това. Тя въобще има ли желание това да се оправи? Според описаните разговори - въобще не ѝ се занимава и не я интересува. В момента така ѝ е добре, но ако ѝ пука за теб трябва да предприеме нещо за оправянето на либидото ѝ.
В случая психолог за двойки би могъл да помогне, предлагал ли си ѝ? Обясни ѝ просто, че не се чувстваш добре в такъв брак, това е нормална потребност и, ако тя не иска да работи по проблема си, следват 3 опции: ти се примиряваш с живот без секс, двамата се съгласявате да отворите брака или той просто приключва.

19.   Еех момци обяснявам, обяснявам, ама кой да ме слуша.
Жените се женят, за родят и да имат гръб зад себе си. Да не мислите, че по любов го правят. Първо показват най-хубавата си страна, докато ви вържат. После обаче чисто физически имат непомосимост към мъжете си.
Не си мислете, обаче, че не им се прави секс.

20.   Разбирам я напълно и след раждането на моята дъщеря бяхме в вашето положение Моята гледна точка е, че тя се срамува от тялото си след раждането поне аз бях така, но и моя не пропускаше да ми каже колко съм зле и да допринесе за отблъскването ми, а аз мога да кажа че за жена ридила две деца изглеждам добре 50 кг с разликата в това, че корема ми не е стегнат и гърдите ми също, но.. поправимо е Отделно може и да изспитва страх ако раждането и е било непоносимо болезнено и ако е имала шевове и другия варянт просто се е отдала на детето и не я интересува нищо интимно с човека до нея. Дай и време още малко и ако продължи дълго направо и кажи директно, че бракави ще прикючи, защото това ви чака ако не се подобри интимния ви живот

21.   До 10
добре са те дресирали! Това, че сексът не е важен може да го каже само човек без простата - т.е. - жена. За мъжа той е изключително важен и то не само като преживяване, а и защото хормоналния баланс на мъжа се регулира от жлези, които жените нямат.
Намаленият секс води до намаляване на тестостерона, а това се харесва на много жени - мъж, който е кротък , работлив, грижовен и отдаден. Да виждаш приликата със скопен вол от който се очаква само да е силен зад ралото ? Сексът е биологична необходимост, и докато за жените той е само средство за задоволяване на тяхната необходимост от дете , то за мъжа не е точно така. Потвърждение са стотиците постове тук за жени, които в момента , в който получат това , което е важно за тях - брак, дете или друго, спират да правят секс, което прост означава , че за тях той е бил само средство. така че, не давай вредни съвети на автора. Той е нормален мъж, като го гледам наистина се старае, и получава в замяна безразличие. Аз бих го посъветвал да сложи картите на масата - имат проблем и жена му е част от него. Ако не иска да е част от проблема, а част от решението, да се вземе в ръце. Защото има и решение , в което тя може да не участва...Май има истина в това , че сексът е цената , която жената плаща за брака, а бракът е цената , която мъжът плаща за секса :)

22.   Аз съм момче на 25 и ще си запиша тая страница, за в бъдеще да си я чета, когато някой ме попита "ти няма ли да мислиш за семейство вече". Тази, както и други подобни страници

23.   Повечето ми колежки, които родиха, се върнаха на работа втората година, защото парите за майчинство много намаляват. Вкъщи готвят, чистят и всичко сами, мъжете им помагат в пазаруването само. Ние работим и събота. Много съм говорила с тях - използваха майчинството си за учене на нов език, магистратура и развиване на някакви умения вкъщи, които да помогнат на семейството един ден. В момента аз съм бременна, уча испански онлайн, чистя, готвя, изготвям си план как ще действам един ден, за намиране на по-добра работа. Твоето дете е на 3. Значи общо-взето жена ти си седи вкъщи 4 години, като майчинството е оправдание за нейния мързел. Аз за 4 години вкъщи бих откачила. Не знам, ти не пишеш тя да има някакви интереси - да чете, да се развива. Да иска да работи. Не вярвам да сте някакви богаташи, тя докога мисли да не работи? Разбира се, че и вкъщи има някаква работа, но .... Жена ти много се е отпуснала, ако е сред хора, ще й се ще да спортува, да е желана Но тя от мързел си седи у тях и ни секс, ни поддържане, ни нищо. Еми то не може човек да живее като Скот.

24.   22, а защо не си запишеш като пример "Само моята жена ли е готина"? Примери има и в двете насоки, но явно другата насока ти причинява дискомфорта, че не винаги е това, което си си втълпил.

25.   ОТ АВТОРА:
Благодаря на всички за отговорите и съветите! Ще отговаря на повечето от вас индивидуално утре, защото днес имам много работа! Страхотни сте! <3

26.   За мен ти си мъж-чехльо, който сам не може да реши проблемите си!!!
Ако САМ не можеш да намериш решение, ТУК няма рецепти за такова!

27.   Множество оправдания от нейна страна, и нито едно не е реалната причина. Държи детето при вас за да има оправдание, не защото се притеснява. Освен че са абсурдни сами по себе си, не са валидни причини за липсата на всякакво желание за секс. Най-издайническия факт обаче е че не иска да те целува. Защо ли? Защото подобни жени като харесват някого и искат само с него да се целуват/натискат и т. н. Съответно остава да откриеш кой е от другата страна. Честно казано, дори да не спи с някой нещата вървят към развод, защото самата лъжа е предателство спрямо теб.

28.   Умните и властните мъже не се женят.

За мъжа има точно 0 причини да остане във връзка, там където няма секс.

Жената не ми е авер да говоря с нея по теми, които ме вълнуват (a нея не). Жена ти трябва единствено за секс и деца, но секса спре ли, тази жена е излишна.

Не ме вълнува, колко егоистично или себеично звучи! На 5ти ден без секс, започвам да претрепвам и ми става лошо. Не съм длъжен да го търпя това, освен ако не е болна или нещо. Така че твоят проблем бих го решил с ултиматум.

Като цяло мисля че мъжете станаха големи страхливци. Цивилизацията е построена от силни и смели мъже, които на първо място са егоисти, което може да не е Ок за другите, но поне не изпадат в такава жалка позиция, да се молят за секс.

Аз бях за кратко време в такава позиция, не се молех, но жената не поемаше много инициатива, все едно е задължение. Директно прекратих 5г връзка, после ме преследваше, но файда.

29.   ОТ АВТОРА:

Първо искам да благодаря на създателите и на хората, които поддържат този сайт! Това е една чудесна изповедалня, чрез която всеки разказвайки историята си и получавайки съвети, достига до неговите вътрешни истини. Благодаря и че 20 човека се отзоваха и дадоха мнение по моята така или иначе доста банална тема. Ще се опитам да отговоря на всеки един от вас, като по този начин ще отговоря и сам на себе си, къде е проблемът и какво е решението му.

НОМЕР 1 - Да, съгласен съм, че брак без секс е обречен на провал, особено в тази възраст от 20 до 50 години. Ние сме почти на 30 и ако сега не правим секс и я няма този вид интимност, какво остава за след 10-20-30 години. Точно и за това търся решение на проблема.

НОМЕР 2 - Не съм сигурен, че съм попаднал аз на асексуален партньор, защото в първите 2 години от връзката ни, бяхме даже доста сексуални, но в момента както казваш, все едно живея с хомосексуален партньор, или аз бих го оприличил на връзка като на брат и сестра, или много добри приятели. Ние също се разбираме за почти всичко и живеем в синхрон за почти всичко. Все още не мога да приема да си търся друга за секс, надявам се преди да се стигне до този момент, да сме си решили проблемите в спалнята.

НОМЕР 3 - Това със изчезването на тръпката със сигурност играе някаква роля, но тя тръпката изчезва още след първата година, поне при нас така беше, но след това, започна едно друго ниво на секс, когато идеално познаваш партньора си и знаеш как точно да му доставиш удоволствие, както и той на теб, когато няма вече срам между вас, да тръпката вече не е като в началото, но сте много по напаснати един с друг и нещата се пренасят на друго ниво. Поне преди детето при нас нещата бяха на такъв етап. Но после както се разбира от историята ми станаха съвсем крайни, с по 4 пъти секс в годината.

НОМЕР 4 - Силно се надявам да грешиш и все още вътрешно бягам от тези мисли, че може да ми изневерява. Старите хора са казали да не се гоним, че ще се хванем. Оставям този сценарии на заден план, а ако е така, рано или късно ще се разбере. Ако в край на сметка се окаже изневяра, просто ще се разделим, без драма, без каране, без да си отмъщавам. Не съм такъв човек, силно вярвам във влиянието на кармата в човешкия живот, и че всичко се връща когато му дойде времето.

НОМЕР 5 - Нали, и аз се чувствам много спокойно и релаксирано след секс, особено ако е бил хубав. А това с да отидем някъде, го описах в историята ми по-горе, и поради все още скрития за мен проблем, на който търся решение, се оказа провал. За сексолог/психолог все още не съм мислил, а и нямаме излишно време и средства за такава услуга, но не го изключвам като евентуален вариант, за спасяване на брака, ако не намеря друго решение.

НОМЕР 6 - Да очевидно сме в сходни ситуации... И аз не виждам в моята жена особено да ѝ пука, че не правим секс. Живее си нормално, ежедневието си върви, а аз до един момент и аз бях добре, но после напрежението започна да се трупа и не знам кога ще ми прелее чашата. Ще се опитам да говоря наистина сериозно с нея на тази тема, защото както споменах, разговорите ни по темата, все някакси минават между другото и уж сме на едно мнение, че е добре да правим повече секс, да сме по интимни, а след това старата песен на нов глас. Успех и при вас, дано нещата се подобрят!

НОМЕР 7 - Изключвам това като възможна причина, защото се поддържам изключително много и винаги хигиената е на първо място, както при мен така и при нея. А и сме заедно от 5 години...

НОМЕР 8 - Детенцето спи в отделно креватче, просто е в нашата спалня. Но да, и аз съм на мнение, че вече трябва да е в другата стая, ще е по-добре и за детето и за нас. За отворен брак и дума да не става, просто не сме такъв тип хора. За работата съм съгласен, че е добре да работи, не толкова за пари, ами за да се разсейва вече от това майчинство и това еднообразие. Това е едно от моите действия, който съм предприел в посока решаване на проблема, да я убедя да започне някаква работа, а било то и както казваш, на 4 часа, някаква лека работа, само и само да има разнообразие.

НОМЕР 10 - Първо искам да благодаря за изчерпателния отговор, оценявам го. При нас до сега сексът не е бил по задължение, но последният път точно така го почувствах от нейна страна. Изобщо не очаквам секс, защото помагам на жена си. Аз и помагам, защото така мисля, че е редно и така съм възпитан, а не за да получа секс. Абсолютно не ѝ се сърдя, нито се тръшкам и мрънкам, първо защото се опитвам да я разбера, второ, защото знам, че така ще бъда непривлекателен в нейните очи. А иначе потърсих съвети точно в този сайт поради анонимността му, защото не искам да питам близки и познати хора за съвет, защото това е нещо вътре в семейството, което трябва да се реши и няма да е честно според мен, да излиза навън. Благодаря ти и че ме присети за "Химна на Любовта", чел съм го, но отдавна, а е много хубаво. Може би тук си прав, все по-често забравям да ѝ показвам любовта си по онзи романтичен начин, било то заради забързаното ежедневие или заради обзелият ни битовизъм. Ще се възползвам от този ти съвет и ще се опитам да поправя това. Надявам се и при вас, нещата да се подобрят, звучиш като човек, който усеща нещата.

НОМЕР 11 - Така е и според мен са несериозни причини. Питам тук, за да видя различните гледни точки, но така е, това си е само и единствено между нас и трябва да поставя твърдо въпросът, за да търсим решение заедно.

НОМЕР 12 - Да определено и аз осъзнах, че проблемът вече е доста сериозен след отказа и да се целуваме по време на секс. Аз също винаги съм смятял целувките за нещо много интимно и лично, точно за това, последният път се почувствах ужасно нежелан. И аз съм на мнение, че щом има желание има и начин, а щом няма желание се намира оправдание. Сега търся решение на проблема. Единият подход както каза някой по горе е този, който ти казваш, че е погрешен. Другия подход е този, който ти предлагаш. За детето съм напълно съгласен, но тя е станала като майка орлица и е доста трудно да я пипнеш в тази облас. Иначе да, спортувам, поддържам се, като цяло и двамата изглеждаме добре, не липсва женско внимание към мен от вън, а ако тя имаше повече социални контакти, нямаше да липсва и мъжко внимание към нея. И не го казвам, защото е моята жена и си я харесвам, а наистина е красиво момиче. Ще се замисля сериозно дали да не приема съветите от теб, защото ми звучат резонно, да си намеря някаква странично занимание, да излизам по често с приятели без да давам обяснение, за да усети, че не е важно за мен единствено и само семейството, а и имам и други интереси като личност. Да, те двете, особено малката, винаги ще са на първо място, но трябва да направя така, че жена ми да спре да си мисли, че "съм ѝ в кърпа вързан".

НОМЕР 13 - Силно се надявам да грешиш, но ако е така - всеки по пътя си! :)

НОМЕР 14 - Надявам се да не е така, не съм дал повод нито физически, нито психически.

НОМЕР 15 - Абсолютно съм съгласен със всичко, и да определено трябва да поговорим в детайли, а не просто от дъжд на вятър. И да, и на мен не ми липсва толкова физически секса, колкото емоционално. Физически, на ръчна за 5 минути, колкото да не съм напрегнат цял ден, го правя, като ми се насъбере в повече, но тази емоционална връзка, която има между двама, когато правят страстен секс няма как да я получа от маструбиране...

НОМЕР 16 - Така е съгласен съм, ще ѝ разкрия абсолютно всичко, което мисля и чуствам както го направих пред вас, надявайки се и тя да бъде честна с мен и заедно да решим проблема! Ще пиша развитието разбира се! Благодаря!

НОМЕР 18 - Съгласен съм, и аз мисля че бременността и след това и майчинството играят много силна роля в нашата ситуация. А от трите варианта, който си изброил първите два за мен са неприемливи, така че или ще си решим проблемите или рано или късно този брак и тази връзка ще приключат. Психолог за двойки не съм ѝ предлагал, но го имам като вариант, ако нищо друго не помогне.

НОМЕР 19 - Ами до сега бях с розовите очила, оптимист по темата с брака, но ще поживеем и ще видим, може да ми се промени мнението.

НОМЕР 20 - Да и аз най-вече на това го отдавам, точно и заради това, не я упреквам по никакъв начин за външния вид, даже напротив, правя ѝ комплименти. А за раждането, не беше тежко, даже бързо след раждането подновихме сексуалния живот, но проблемите почнаха малко след това и според мен не са на физическа основа, а на психическа.

НОМЕР 21 - Да, определено ще сложа картите на масата и ще търсим решение на проблема, а ако такова няма, да винаги има и това решение, в което тя не участва, но пък това е на дъното ми на торбата с решения, защото все пак имаме дете. А последното изречение е доста точно казано, в определени ситуации. Ще го запомня! :)

НОМЕР 23 - Има истина в думите ти, макар и по-грубо казани. За това и се опитвам да я накрам да започне работа. Не сме богаташи, но парите и така ни стигат, за да живеем нормално. А тя не е изобщо мързелива, но просто изглежда е погълната от този живот, който води вече, както каза, 4 години почти.

НОМЕР 22 И 24 - 22, не използвай моята история като отрицателен пример и наистина прочети това, което 24 ти препоръча. Искам да кажа, че моята връзка с жена ми е нещо подобно като в историята "Само моята жена ли е готина? ", наистина изключително много се разбираме, почти за всичко сме на едно мнение, развили сме интуитивност един към друг, абе работим в синхрон за да поддържаме едно здраво и щастливо семейство. И тук идва този проблем със секса, или по скоро с липсата му, който е на път да развали и разруши това, което заедно сме изградили като разбирателство и доверие. За това и търся решението...

Хубав ден и прекрасна седмица на всички! Блгагодаря ви отново! И ще ви държа в течение!

30.   Пак телевизионен сериал.
Аз ли само не вярвам на такива измислици?
Прекалено настанено ми се вижда, та хотел, та спа.
Глупости!
Та ще помня и колко пъти за година, как пък да не, за седмица мога да помня, но за година.
Какво изобщо може да прави една млада двойка, ако няма интимен живот. За какво са се женили?

Не, не, или 21 век е век на глупостта или, незнам, отчайваща история.

32.   В къщи също не правим секс редовно. С годините все по-рядко. Напоследък по 3-4 пъти годишно. И двамата нямаме желание. Основно мъжа ми. Но напоследък и аз. А защо? Защото секса ни е скучен, твърде кратък, безинтересен и незадоволителен за мен.
Затова се запитай- добър ли е бил секса между вас? На теб ти харесва, а на нея? Тя свършва ли по време на секс? Ти интересуваш ли се от нейните желания по време на секс?

Моят мъж никога не се е интересувал от това какво аз искам в секса. Знае си едно и също и го прави години наред. Набеди ме мен, че съм била фригидна, и затова не съм била получавала оргазми. Важното е за него той да си свърши и това е. Затова с годините просто загубих интерес към секса с него. Какъв е смисъла да ме "разлигави" за 5 минути? ПО ДОБРЕ ДА СЕ НАСПЯ? ВИЕ ТАКА ЛИ СТЕ? ЗАМИСЛИ СЕ?

ЗА ДА ИСКА ЖЕНА ТИ СЕКС С ТЕБ, ТОЙ ТРЯБВА ДА Й ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ. ИСТИНСКИ КАЧЕСТВЕН СЕКС.
Тогава ще се върне и тръпката.

33.   Автора, жена ти има нужда от женска компания, по възможност хора на които им се излиза и живее. Да и повдигнат малко духа и да я изкарат от рутината и.
Да отиде на концерт, театър, бар - да има възможност да се огледа в различен от нейния живот.
Ти няма да и помогнеш. Трябват жени да излизат, да говорят за мъже, за секс, за малко стимул и мотивация.

Прекалено се е вживяла в ролята на майка..

Жена на 39г съм с 3 деца, работя на пълен работен ден и обичам да излизам и да се забавлявам

34.   Здравей авторе. От тази тема тръпки ме побиха. Разбира се, че може брак без секс, и факта, че аз съм го преживял го доказва. Но замисли се до къде води това. Разбира се до раздяла. За всички ви ще прозвучи сценарии от филм, но е истина. 14 години брак от които 12 без секс, никакъв, защото по нейните думи я е страх и я боли. Разбира се ме оправяше с ръка, уста, но пълноцения секс липсваше. През повечето време я карах на сухо, чекия и порно. Не съм се замислил дори за изневяра, защото това е до съвест а и я обичах много. Разговори е имало и то много. С лошо с добро и т. нататъка. Дори съм и казвал, че ще си умре девствена, защото тя беше девствена. След 12 години опити и разговори тя склони, и го направихме, но го правихме доста рядко а и видимо не се кефеше, направо казано "люспи си семки", а съм си доста сексуален и надарен, бих казал нормален в всяко отношение. Загубих всякакъв интерес към нея, и така се стигна до развод. И сега как се чуствам не мога да опиша на 37 години разведен, без деца, с тежка депресия и изгубени младини. Така, че ако тя не иска да промени нещата мисля, че трябва да се разделите. Всеки заслужава щастие, а ти в случая не се чустваш щастлив. Успех.

35.   Като чета тази тема, се сещам за един стар виц. Съпруга към съпруга си: "Скъпи, ние отдавна не сме правили секс." Той отговаря: "Обърка местоименията, скъпа. Ти отдавна не си правила секс."
За да не иска, една жена секс с мъжа си, винаги има причина. Ето няколко: Влюбена е/Чука се с друг (тук да се има предвид, че дори и емоционално увлечение по друг мъж може да е причината, не е задължително да се е стигнало до секс); Мъжът й вече не я привлича (Не поддържа добър външен вид, надебелял е, останал е без работа и се търкаля из къщи); Мързи я, не й се занимава със секс (той изисква все пак някакви усилия, особено ако не лежиш като умряла крава през цялото време).
Но да ви кажа, скъпи мъже, ако една жена държи на съпруга си, тя прави секс с него поне един път седмично. И нито рутина, нито ангажименти, нито главоболие могат да променят това. Изводите си ги направете сами.

36.   До 30

Не всички са ти.

37.   От номер 4

Авторе, историята, която си описал, съдържа всички признаци за класическа изневяра. Не е необходимо да наемаш дедективска агенция, за да разбереш истината. Отиди на психолог и поднеси разказа, който си написал тук, отговори на още няколко въпроса, които ще ти бъдат зададени и ще чуеш мнение на експерт!

Както казах, жена ти не е монахиня, а от другата лига...

Не искам да обиждам и квалифицирам, но ще се убедиш сам.
Изглеждаш много благосклонен, търпелив и мек и повярвай, тези качества жените ги харесват, но не ги търпят... трудно е за описание!

С жената, ако се държиш по-дълго меко, ще ти го върне!
Ти имаш голяма любов към нея, но като няма кого да ти я върне? Тогава какъв човек имаш срещу теб? Жена - съпруга? Не!!!
Разбери, че си сам в тази любовна връзка.

38.   Ти си се превърнал в чехльо, авторе.
Погледни се отстрани мъж, който като просяк моли жена си за секс и ласки.
Изпълнява всички желания на жената, и като куче чака подаяние!
Виж сега като мъж ще ти кажа , няма такава възможност нормална омъжена жена да прави секс 4 пъти в годината с мъжа си.
Жена ти изневерява на 100 процента, бъди сигурен , тя даже не може да те понася.
Директно и казваш, че такова съжителство не те устройва, че мислиш вече за раздяла щом вече не сте интимни и близки, не можеш да живееш с нея, като някакви съквартиранти.
Но ти трябва да си краен в действията си, даже не се прибирай няколко дни, изключи си телефона.
Жена ти трябва да разбере, че наистина може да те загуби.
Спри да и помагаш , излизай сам, казваш и директно СЕКС ще има с теб или без Теб.

39.   Аз имам приятел от 3ри години, имаме разлика в годините аз съм на 19,той на 29.
Правихме си секс редовно, почти всеки ден докато останем без дъх. А от известно време го правим рядко, 2-3 пъти в седмицата.
Казвал ми е, че съм му омръзнала, но било нормално за него, защото всяка му омръзвала след 1вия път. И си викам тоз моя нормален ли е бе? Аз всичко му давам, отпред, отзад, свирка по-често от секс, имам малка тясна вагина, като на порно актриса. Като ме гледа се едно му е все тая дали облечена или гримирана. Секса ми харесва въпреки, че не ме целува никога, като го правим.. Секса е 10 минути, въпреки, че ме претупва аз усещам как не ме иска.... Натоварване на работа, я се скараме я се сбием. Секса е много важен за мен и не желая да изневерявам.. Искам с него въпреки, че ме тика в чужди ръце.
Като ми се прави и поискам, казва да отида при друг... Много му се ядосвам,, но.... Не зная тежи ми много, чувствам се ненужна, като жена, и аз си плача вечер, когато съм отхвърлена и се чувствам унижена!

40.   #39 Сега остава да кажеш колко много го обичаш и драмата ще е пълна. Ако искаш подобрение - вземи се в ръце и прекрати този фарс, това не е твоя човек, нито те обича, та той елементарна загриженост не проявява.

42.   АВТОРЕ, моето положение е същото, но нямаме все още деца. Ние сме заедно от 7 години, като се оженихме преди няколко, но така или иначе този сценарий присъства.

Минал съм по същия път, все още търся решение. Обяснявал съм всичко това. Говорили сме с нея, не ми казва някаква причина. Има и такива хора.

Разпитал съм и много други хора, при доста семейства се случва.

Прави ми впечатление, че си сравнително грамотен, добре изразяващ се съвременен човек. Тоест доста сходна ситуация като моята.

Може би и това е стереотип?
Жалко, че няма как и къде да поговорим.

Не се отчайвай, решение ще се намери.

За мен то би било следното:

Да имам дискретна връзка с човек, който да ми импонира, да е в сходно положение, да има какво да губи като мен. Да е разумен и интелигентен, за да няма чувства, а да има секс от време на време, който да заздравява семействата ни.

44.   Не знам защо не ми публикуваха мнението, а беше доста точно описано в него какви могат да са медицинските и психичните причини за липсата на либидо в жена ти. Няма да го пиша наново, само ще ти препоръчам да заведеш жена си на ендокринолог - преглед на щитовидната жлеза и хипофизата. Можеш също така да я снабдиш с билки, подходящи за депресия и хиповизна жлеза. Най-вероятната причина е нарушена мозъчна химия.

45.   Много добре те разбирам, приятелю! Преди доста години и аз имах същия проблем с жена ми. И аз имах проблеми с дерзанията ти за порното. Мислих си какво ли не. Тогава нямахме такива телефони и не можехме да се следим като сега. Накрая причината се оказа съвсем банална: комшията от долния етаж...
Веднъж ѝ предложил да я закара попътно до майка ѝ. Защо да ходи пеша? После случайно пак се видели в града. После пили кафе. Споделяли си разни неща. После преспали. Аз ходех на работа на смени тогава - колко му е да се качиш от долния етаж? И така 6 години се терзах докато не го изчислих тоя, а всъщност ми го казаха в прав текст. Аз вече не бях издържал и си бях любовница тогава. Тя пък се влюби в мен и един ден ми каза всичко за жена ми. Оказа се, че само аз не съм знаел. Търси причината наблизо! Никой не идва от другия край на света за да те прецака. Все са приятели, комшии и познати... А в човешки план искрено ти съчувствам!

46.   До 45 бас давам, че докато си изневерявал на жена си и през ум не ти е минавало на какво е способна и какви ги върши зад гърба ти. Гаранция, че не си позволявал и дума да се каже за нея, изпитвал си вина в очите ти е била едва ли не светица.
Мисълта ми е, че не само ти а страшно много мъже правят същата грешка. Впускат се в извънбрачни авантюри и си мислят, че видиш ли ти само те са неверни а жените им са "света вода ненапита".
Бях на крачка и аз да се впусна в такава авантюра, не го направих, защото познавам и жената на кандидат любовника а тя е способна на много, просто още не го е разбрала. Казах му да стой на щрек, аз не събрах сили да предам моя съпруг, но тя рано или късно ще го направи и то по начин и с човек, който той най-малко очаква.
Е това е то, трябва да очакваш всичко от всеки!

47.   Авторе, сподели ако намериш решение. И на други не ни е розово положението.

48.   Абтора, има ли развитие?

49.   ОТ АВТОРА:
Нямам време да изпадам в подробности, защото в момента имам и други грижи на главата, но за да не ви държа в напрежение - ВСЕ ОЩЕ НЕ ПРАВИМ СЕКС. И не само, няма никаква интимност между нас... Приятно ни е да си прекарваме времето заедно, излизаме семейно, вечеряме заедно, говорим си как е минал денят ни, гледаме филми, не се караме, лягаме си заедно в едно легло, аз чисто гол, тя полугола... И ЗАСПИВАМЕ! На сутринта пием кафе, смеем се по различни теми, помагаме си за домакинството и за детето, аз ходя на работа, тя излиза от време на време с приятелки и пак същото, всеки ден. Абе общо взето сме като брат и сестра или като BFF ( Best friends forever) :) Хубав ден!

50.   Възможен е, но е абсолютно нещастен...
Дайте идея за избавление, че не съм от тези дето изневеряват, а детето си не бих наранила с циркове и раздели... (жалко, че ще има години на агония и мъка преди да завърши гимназия... )!
Засега всичко е за моя сметка, но дори и моето търпение си има граници...

51.   Добре де, аз не разбирам, защо като спите заедно, тя е леко облечена... Не ти ли позволява да я гушнеш, можеш да я погалиш... Аз ако имах такава близост с жена ми, бих бил щастлив, защото тя не ме допуска въобще до себе си, а ти... сякаш имаш шанс да се доближиш. Ти търсиш ли такава близост. Дори да няма секс, защо няма никаква интимност?

52.   Следя темата от момента в, който е публикувана и не спирам да се изумявам, какви хора има на тази планета.
Неразбирам как брака или обикновенното съвместно съжителство може да се превърне в болка и едва ли не в агония. Не знам с какъв акъл хората /мъже и жени/ се съгласяват да живеят с даден човек мислейки, че с времето имат право да му станат просто съквартиранти и да го лишат от всякъква интимност и нежност. Кой и какво им дава това право?
Жена съм на 33г. омъжена с три деца, от 13г. съм със съпруга си. Имали сме трудни моменти, преживяли сме много. Освен трите бременности съм преживяла и два спонтанни аборта. Не винаги ми е било до секс, но всяка вечер си лягам до мъжа си, казвам му "лека нощ", целувам си го по челото и заспивам гушната в него, дори да е с гръб към мен. Децата са били бебета, не са ми помагали баби или детегледачки, но винаги сме намирали време за малко нежност. Иначе какъв е смисъла да сме заедно, без значение дали сме си сърдити, обидени или потънали в проблеми.Ние също си лягаме леко облечени, дрехите не пречат, щом има желание. Лично аз не мога да се обърна и да заспя спокойно знаейки, че до мен мъжа ми е чисто гол, колкото и да съм изморена, депресирана или стресирана.
Не, че се хваля или нещо подобно, просто се чудя как може толкова време една жена да не дава интимност на мъжа до себе си, мъжа с когото е създала детето си. Разбирам ден, два или седмица, две но това с месеците без никакво докосване ми идва в повече.
Не мисля, че това да искаш малко внимание от човека с когото си решил да споделиш живота си е някъква форма на егоизъм.
Авторе, незнам какъв съвет да ти дам. Имам един такъв познат като теб, с жена му са съквартиранти и добри приятели, пред хората са перфектното семейство. Жена му същата, като твоята забравила, че живее с мъж,дори спят в отделни стаи. Неговото решение е да изневерява системно. Не го оправдам, но едва ли е стигнал лесно до този избор. Ти казваш, че си твърдо против изневярата, явно няма да тръгнеш да изневеряваш на поразия. Според мен сериозно трябва да се замислиш дали да продължаваш тази връзка.
Децата растът а ние остаряваме, времето не ни чака. Със сигурност ще срещнеш добра жена да те цени и да ти го показва всеки ден.

Успех!

53.   Лично аз пък точно за такава връзка си мечтая. Самия аз съм А-сексуален и всеки път гаджетата ми безкрайно са ме изнервяли като са ми настоявали за секс. Като те врънкат и ти става едно такова, никакво.. да ги гледам как се унижават ми е ставало даже още по зле.

И при мен го е имало това да не се чувствам добре в кожата си. А последък леко напълнях и като правя секс се запъхтявам и изморявам. Особено ако е лято и доста се потя. Всичко това ми супер анти-романтично. Все пак и аз съм искал да правя секс 1 път в седмицата примерно. Мисля че толкова често е нормално на хормонално ниво и не вреди на останалата по-важна част от живота, в която ходим на работа , гледаме деца и тн..

4 пъти в годината обаче е абсурд. А това с брадата... подобни неща са ми се случвали с жени които 5 пари не са давали за мен и са стояли с мен заради страх от самотата или просто защото нямат друга алтернатива ( да се разбира тъпкач). В момента, в който си намерят друг фалос и духват с 300. Всичките ми 8 гаджета са ми изневерявали и никоя не е давала признаци за това.
В последствие съм си обяснявал неприязаността им към мен.
Съжалявам, но наистина тряба да си поговорите СЕРИОЗНО. Не заради секса, който липсва, а заради нейната неприязън към теб.. Това е всъщност проблема, който води и до безсексието.

55.   ОТ АВТОРА:
Здравейте, хора! Реших набързо да се включа, след още 2 месеца, да посъживя темата и да ви се похваля, че вече детето ни спи в отделна стая и сексът се увеличи до 2-3 пъти в месеца. Разбира се на тъмно в спалнята, но не се оплаквам, пак е нещо. Вече бях почнал да полудявам. Има някаква надежда, въпреки, че не чувствам особено желание в жена ми, а по-скоро е от няма накъде вече да измисли оправдание... Ще видим, изобщо не искам да изневерявам, но има толкова много изкушения, че понякога, след 1 месец без секс, чувствам направо физическа агония като видя някоя хубава жена...

1-50 от 51