Споделена история от Секс и интимност

Сексуалността на мъжете 40+
Обръщам се към МЪЖЕТЕ, над 40 години... Искам да попитам - как се променя вашата сексуалност... С времето намаля ли и кога спират вашите възможности за секс, на колко години?

Колко интимни сексуални контакти сте способни да направите за 1 седмица?

За нас Жените е ясно, с годините ставаме по-сексуални... и го можем много повече от вас.

Коментари

1.   7 до 10 броя.

2.   Аз съм на 28 и мога да кажа, че това е разтегливо понятие. С постоянната ми приятелка го вдигам по веднъж на ден и 3 пъти седмично. Наскоро бях останал сам за седмица и в почивния си ден мастурбирах 5 пъти. А преди време когато се бях запознал с едно момиче, за час и половина го направихме 3 пъти! Смятам, че и след 40 положението на мъжете е подобно.

3.   Аз съм ЖЕНА, но мисля, че мога малко или много да отговоря на въпроса. С мъжа ми се запознахме, когато той беше в края на 30-те. Сега е на 48, но изглежда на 35 (другите го казват). Отскоро и двамата спортуваме, отслабна с 20 кг., започна да се храни по-здравословно заради мен и сега дори изглежда по-добре от преди.
Така, той беше значи 10-11 години по-млад от сега и мога да кажа, че сега (поне за мен) се справя дори по-добре. В началото на връзката ни имахме, разбира се, много секс, но това не се промени много с годините. Ок, не го правим по 5 пъти на ден, но ни се събират по два пъти, ако броя и френската любов. Т. е. стигаме до две негови еякулации на ден средно. Срам ни е да си мислим вече, колко пъти сме спали заедно. Хиляди!
Питала съм го често, дали в началото на младостта си (за мен той и сега си е млад) е имало разлика, той твърди, че винаги е бил така, само че преди е издържал по-кратко и е ходил с много жени, не знае сега защо, но ги е въртял паралелно и го е срам дори от себе си. Може да прави секс винаги, дори когато е под стрес. Аз едвам му смогвам, а съм по-млада от него. Сутрин е най-сексуален. Особено лош е, ако сме били разделени за няколко дни да кажем, тогава стигаме до 3-4 пъти на ден. Ако дълго не е правил секс, става с много лош характер. „Дълго“ за него може да е и един ден!
Не взима Виагри и други глупости, има братя, много по-възрастни от него, които дори наскоро се ожениха повторно и правят всеки ден секс с вторите си жени (те са на тяхната възраст дори, все жени на 55+), така че май и след 50, дори след 60 мъжът може да бъде много добре сексуално, ако се поддържа, ако е здрав и има подходящата партньорка. За жената съм сигурна, че е така!!!

4.   Много е индивидуално, ако се поразровиш в този отдел, ще се ужасиш от многото оплаквания от липса на секс. Малко бих могъл да добавя към коментарите на 1, 2 и 3 - и аз бях чувал легенди за срива в мъжката сексуалност след 40, но това се оказаха поредните легенди, нищо не се промени - напротив, става все по-качествено. Разбира се и жената има важна роля - ако е някоя мрънкалница с вечно главоболие, неразположения или изобщо асексуална - няма да има с какво да се похвалим.
Мечо Пух

5.   Благодаря за мнеията и отговорите, да разбираме значи че в основата на всяко зло или добро стои Жената.
Аз съм имала моменти на асексуалност, но е било примерно за месец, два. Останалото не го разбирам и е било, в случай на загуба в личен или професионален план. Целта на Женската сексуалност е детето, а за мъжа е секса... Трябва да има някъде баланс. Надявам се всеки да го открие сам за себе си!

6.   Авторке, според мен целта и на двата пола е продължаването на рода, ама не е съзнателно, разбира се. Мъжете са фрашкани с тестостерон и имат просто повече желание, защото преди е трябвало да забременяват много жени, имало е заради войни и ловни инциденти малко мъже. От тук идва и радостта за момченце, желанието да имаш син, което е абстурдно в днешните условия, но подсъзнателно - мъжките деца са били по-ценни, защото са били рядкост.
Жените искаме да си забременеем и да си изхраним децата, затова сме и моногамни (или сравнително моногамни), нали носим 9 месеца, нали трябва да измамим мъж, които да ни помогне в храненето и отглеждането. Затова и жените сме по-ревниви при емоционална изневяра. Мъжете на сексуална, защото пък искат да са сигурни, че те ще са бащите на децата ни.
Когато жена хване мъжа в изневяра го пита „Обичаш ли я“. Тя веднага свързва секса с любовта, а действително мъжът може да не лъже, когато казва, че е било само секс!
Подсъзнателно искаме да си е само наш, за да ни оцелеят децата. Сексът с проститутка например по-можем да простим, защото там знаем, че не е имало емоция и обич.
Интересното е, точно при мъжете 40+, че при тези, които по една или друга причина не правят секс, или не често, нивото на тестостерона намалява и организмът им залинява. 30% от мъжете над 40 минават в асексуално състояние, в нещо като женска критическа, променят се, залиняват, налягат ги болестите, остаряват видимо. Вижте наборите си - едните са остаряват красиво, другите са като дядковци, сещате се защо!
Природата се оттървава от индивидите, които не са нужни просто (за какво е мъж, които не прави секс, не работи (пенсионер)) и гледа чрез болести да освободи пополацията от тях. Затова мъже над 40, 50,60 правете секс и останете активни и в живота! Ще намалите значително вероятността от рак на простатата, други ракови заболявания, сърдечно-съдови заболявания, метаболизмът е по-добър, ДЕПРЕСИИ се лекуват също със секс. Ако забележите, че не ви се живее като преди, нямате желание към нищо, просто правете повечко секс!

7.   Cлед 40 си е като преди, но сексът започна да ми пречи на пиенето и го спрях!

8.   На 57 съм. Всяка седмица правя секс със жена си, веднъж месечно тройка със семейство и през седмицата се самозадоволявам с порно канала:)

9.   8, браво! Кажи иначе, как постигаш това - пиеш ли, пушиш ли? Здрав ли си иначе. Дай някакви съвети.
Защо само веднъж седмично с жена ти?

10.   Ами всичко е от само себе си. 172см- 73кг съм. Не спортувам, пуша по 2 цигари с кафето на ден, алкохол рядко, заради салатата.. За сега нямам финансови, или здравословни проблеми. Ям много плодове и зеленчуци, ама едва ли е от това. Явно ген. Пък със жена ми, го правя повече заради нея, през почивните дни. Разнообразието е важно за мен. Когато реша, че вече съм остарял, попадам на страстна мацка, или двойка.. Няма изхабени мъже, има жени, които не могат, или не желаят да им го вдигнат:) Съветвам всеки, който мисли, че вече не му става, да намери нещо, по страстно, по възможност по -младо от него. Човек не знае на какво е способен, със страстна освободена от задръжки жена!

11.   Секса има много голямо значение, прав е н 6

12.   Браво на №10

13.   Благодаря, че изкопахте пак темата. Аз съм 3 и мога да допълня, че мъжът ми скоро става на 49 и страшно го е яд. Това обаче не му пречи да иска по два пъти на ден да прави секс по някакъв начин. Радвам се, че имам гости от Червен бряг, че съм с 20 години по-млада от него, но не мога да му смогна. Вчера му правих два пъти френска. Остава му още годинка да се наслаждава на 40-те. Обещал ми е, че като стане на 50 ще почнем да правим бебе. Тогава не ми се мисли. Не се надявам, че ще ме остави на мира и по време на бременността (слава Богу). Като гледам, колко прекрасни мъже над 40, 50 години са се отписали ми става жал. Живейте, мъже и жени в средата на живота си!

14.   Няма нищо страшно! Но това мога да го кажа сега. Когато наближавах 40, си мислех, че щом ги премина - и край! А и вкъщи жена ми постоянно мърмореше, беше недоволна, намираше ми кусури и само ми повтаряше, че за нищо не ставам. И така си беше.

Нямах никакво желание, и ако правехме секс, то беше едно дълго и уморително "молене" за да се дигне. Стана така, че се започнах връзка с момиче, което беше с 20 години по-младо от мен. Спукваше ме! Нямахме търпение да се съблечем. Тогава ми стана ясно, че нямам никакви проблеми със сексуалността.

Връзката ни продължи три години. През това време се разведох, роди ни се дете... Но се разделихме по моя вина. Мислех, че като наближа 50 и отивам на боклука. Кой да ти каже, как стоят нещата. Смятах, че тя ще е в силата си, а аз ще съм импотентен. Не го възприемаше, но се примери. Успоредно с нея имаше и една друга жена. Да!

Стана малко конфузно за мен. Снимах шестдесет годишнината ?, а на следващия ден ? занесох касетата и снимките. Беше приготвила маса, защото по време на работа не консумирам нищо. Предлога бе - докато изгледаме видеото! След втората водка, не помня нищо. Събудих се в непозната стая, с гол гръб, също непознат. Измъкнах се като наакан.

Беше ми страшно неудобно. Потърси ме отново, за да си плати за снимките и видеото. Когато отидох у тях, ми каза: "Ти си най-големия подарък, който получих за шейсетата си година!" Така започна връзката ми с нея. Виждахме се веднъж на 1-2 месеца. "Толкова ми държи влага!", казваше.

И ще си призная, че тази жена ми показа и научи на секс. Отвори ми очите за много тънкости в секса. Казваше ми още: "Не мога сама, иначе не ми трябва мъж" и се смееше. Не я обичах, но я боготворях. Обичах момичето, което беше по-младо от нея с 40 години, но губеше в много отношения по точки. Разбира, че ? прилагах наученото и я правех "луда". Никога не ? признах обаче, за тази друга връзка.

Минаха години. Имах още няколко опита за семейни отношения, но не се получаваше. На четвъртата година, нещата ставаха рутинни. Заминах в чужбина и там попаднах на сайт в който сингъли търсят да прекарат уикенда с някой. Запознаваме се, харесваме се и след това всеки е по пътя си. Постепенно се включиха и други приятели и около барбекюто стана весело и оживено.
Практикувахме го винаги, щом имахме почивни дни. През седмицата - не става!

Прибрах се в България преди година.
Тук също можеш да направиш връзка в подобни сайтове. Догодина, аз самият ставам на шестдесет, но признавам, това не ме смущава. Имам нужда от секс всекидневно. Не приказвам празни приказки. Станете на моите години и ще видите. А, да! Пуша от 44 години. Пия, когато ми се пие, но по време на секс - само за настроение. Спортувам активно и не знам какво е доктор и лекарство.

В казармата имахме един старец, който вечер отиваше при часовите на складовете. Караше момчетата да му разказват, как го правят с приятелките си и без срам - онанираше. "Бабичката не ми дава, вика ми че съм мръсник". Не го закачахме, но му се удивявахме, защото беше на 74 години.
Това е, което мога да ви кажа за мъжкото можене

15.   До 14... Впечетляваща история... и сега в момента каква връзка имаш.. или си сам.. това дете от коя жена ти е.... не искаш ли да си с жената и детето :)

16.   До 15... В действителност историята има доста интересно развитие. Дори съм кум на бившата си съпруга, която сега живее в Германия. Но това няма нищо общо с въпроса, който е поставен в началото. Затова няма да коментирам повече.