Споделена история от Секс и интимност

Размяна на ролите
Здравейте!

С приятеля ми сме заедно от 2 години и половина, живеем заедно, правим планове за семейство вече и тн.
Прболема идва от това, че от 3-4 седмици съм изгубила всякакво желание за секс.

Преди, винаги аз съм била активната по отношение на това. Непрекъснато съм си искала, обичам секса с него и ако можех нямаше да ставам от леглото по цял ден. Случвало се е и 3 пъти на ден да не ми стигат.

Приятеля ми е страхотен, много го обичам, страшно е грижовен, в леглото се чувствам много задоволена и дори да е бил супер изморен, никога не ми е отказвал. Сега обаче си разменихме ролите и той е този, който поема инициативата.

Също така, последните няколко месеца съм подложена на неописуем стрес - започване на нова работа с извънредни смени, големи проблеми с близки и роднини, което доста ме напрегна, предателство от приятелка и въобще наведнъж се насъбра много стрес.

Желанието ми вечер е да се прибера да легна и да заспя или просто някаква разтоварваща вечер навън на чист въздух. Нямам желание просто - обяснявам си липсата с този стрес напоследък и се успокоявам, че е временно. Но дали?
А проблема не е в приятеля ми, тъй като аз не изпитвам желание към който и да е мъж.

Естествено през това време сме правили секс, но не беше по моя инициатива и нямах особено желание. Приятеля ми ми каза да не се притеснявам, че не е проблем, че всичко ще се нареди, но не искам да остане с впечатлението, че вече не го желая.

Звучи супер тъп този въпрос, но как да си върна желанието за секс? Уж няма по-добър лек за стреса от секса, но как да ми се прииска отново?

Коментари

1.   Стреса си казва думата, според мен е точно от него... Обясни му, че имаш нужда от нещо отпускащо.. Като някоя приятна вечеря на свещи или на терасата с приятен изглед ако имате такава.. Просто да хапнете, да си поговорите. След това може да направите заедно нещо, което обичате и не те натоварва.... Преди лягане може да ти направи един отпускащ масаж.. Без продължение естествено ако ти не го пожелаеш...
Пробавй, ще има ефект :)

2.   Може да е от стреса, дай си почивка

3.   Едно нещо ще те спаси - ЙОГА.
Отпуска и разтоварва, от там се върща и желанието за секс.
Може да не ти е забавно, но много ще се отпуснеш, може би топла вана, масаж или романтична вечеря с него на свещи и цветя.
Обясни му как стоят нещата.
Кажи му, че го обичаш, но в момента нямаш желание за интимности.
Той ще те разбере!
И да, да, временно е.
Освен ако не си фригидна, което е 100% невъзможно при теб.
Освен това заради стреса не само можеш да изгубиш желание за секс ами и за живот. НЕ се отчайвай и Успех.

Ладия