Грешка или не?
Здравейте,
искам да ви разкажа и моята история и да получа някой друг съвет, че вече не мога и да спя вечерно време.
Запознахме се преди година и половина, изкарахме най-страхотната седмица в живота си и той си замина, защото не е от България. Цяло лято си беше в неговата държава и края на септември миналата година си дойде ииии заживяхме заедно....

В началото беше много трудно, той не знае български, у нас се говореше само на английски. Справяхме се някак, помагаше ми във всичко, излизахме и се забавлявахме, семейството ми се влюби в него. Бях най-щастливият човек на света. И така до края на юни.

Ходихме 3 дни на море за рождения ми ден, бяхме голяма компания, изкарахме 3 страхотни и незабравими дни или поне за мен останаха такива. Прибрахме се в града, в който живеем и всичко си тръгна по старому. Аз започнах и втора работа и на 24.06 се наложи той да се прибере уж за няколко дни до държавата си, защото имаше малко проблеми за разрешаване.

Един ден интернета от лаптопа ми изчезна и без никакви задни мисли реших да пробвам от неговия дали ще работи, за да разбера дали проблемът е от лаптопа или от интернета. И какво стана... Вписа го автоматично в скайп и се получи едно старо съобщение "miss you so much, millions kisses"... Всеки на мое място би влезнал да прочете разговора... Останах като попарена... Разговорът беше с една рускиня от университета му, в който разговор си пишеха колко много си липсват, как искат да се видят, наричаше я фъстък, а до тогава аз бях неговия фъстък... И обещания от сорта на "изчакай до септември месец и всичко ще е наред за нас"... Същите неща, които ми беше писал и на мен преди година и повече...

Почувствах се предадена, унижена... Не се стърпях и му драснах един емайл, в който го наредих стабилно, той естествено отрече всичко, приятелите му казват също, че всичко е само приказки, защото той по принцип е много принципен и горд човек и винаги си казва всичко...

После започнаха и други проблеми и накрая аз реших, че се изнасям... Намерих си апартамент и вече съм пренесла половината си багаж... А от 24.06 той не е стъпвал в Бг. Но сега всички ме упрекват, че съм избързала, че трябвало да го изчакам, дори и майка ми е на негова страна и няма обаждане, в което да не ми напомни за него...

Истината е, че го обожавам, не мога да живея без него, той е онова, което ме караше да се усмихвам всяка сутрин, поглеждайки го как спи до мен, той е човекът, с който дори година след започване на връзката ни всеки път го исках за първи път, той е човекът заради когото ми се разтреперваха краката само когато ми се усмихва... Не знам... Избързах ли, не избързах ли... Най-лошото е, че това е първия път, в който съм влюбена... Не знам как ще го преживея и забравя...

Коментари

1.   Докато той си идва и заминава, ти никога няма да си спокойна и сигурна, за какво найстина той отива в другата държава. но ако остане тук за постоянно според мен нещата ще се наредят

2.   И сега си представи, че му е далечна братовчедка например. "Обичам" хора, които виждат част от картината и правят извода за цялата картина. Дори и в индуктивната статистика се приема, че са възможни отклонения... Напомня ми на една индииска притча, ама е много дълга и ме мързи да разказвам...
Само те моля да останеш консеквентна, щото така е още по-тъпо.
Лола

3.   Никой не нарича братовчедка си фастък и не й казва по 200 пъти колко много му липсвала.

/Към Лола/

Според мен ще е най - добре да се разделите.
Никой не гарантира, че когато е в другата държава тази рускиня не му е любовница.
Аз съм на мнение, че ти изневерява, ако не физически то поне психически ще е!
А и никой не е казал, че може да не прави нещо докато е там.
Никога няма да имаш спокойствие. Успех мила! /към авторката/

Ладия

4.   До Ладия:
И аз така мисля мила, просто всички ми говорят на главата как съм избързала, майка ми го защитава постоянно... А аз знам, че колкото и да го обичам никога няма да живея спокойно и да съм наистина щастлива.... :) Може да боли, но не искам и няма да се върна назад!
от авторката :)

5.   А майка ти знае ли за въпросния чат, на който си попаднала. Обясни й нещата от твоята гледна точка и може и да спре да ти досажда. Съгласна съм с мненията на хората преди мен-той ти изневерява. Изчакай в апартамента си точно в положението, в което си - с половината багаж и изчакай да се върне. Изяснете нещата, но не му позволявай да те манипулира и да те лъже и унижава в очите. Изяснете си всичко до болка. И ако ти признае - постави му ултиматум или да зареже руската кучка или ти зарязваш него и ТРЕТИ ВАРИЯНТ НЯМА.

За мен по-противно нещо от изневеряващ мъж няма и се надявам силно твоят мъж да не ти изневерява ами само да се прави на интересен в чата (което дори само по себе си е отвратително, но е по-добре от другото). Стигнете до позиция нулева - какво му липсва у теб, че да търси некви рускини в скайпа и ако продължава да отрича, може и да му дадеш втори шанс, но спипаш ли го пак, решеш ташаците и се изнасяш :Д. Късмет огромен ти пожелавам мила!!!!

6.   Ладия, никъде не се споменава колко често са си казвали, че се обичат и си липсват. И аз говоря с брат ми често и винаги когато говорим му казвам, че го обичам, но ние живеем на 800км един от друг. Тя е в Русия, той в България... Идеята на изказването ми беше, че е глупаво да си правиш изводи от извадки от нещо, без да си говорил с човека или да имаш допълнителни наблюдения.
Лола