Споделена история от Секс и интимност

Къде да си намеря млада приятелка
Привет,

Гоня 40-така, щастливо разведен. Работя трудна, но добре заплатена работа, младолик, в добра физическа форма, без да изпадам в крайности. Имам се за що-годе приятна компания и не се оплаквам от липса на внимание от противоположния пол. Средата, приятелите, заниманията и хобитата ми обаче ме срещат само с жени горе-долу в моя възрастов диапазон, 35-40г, докато в същото време имам някаква фиксация за връзка със студентка или дори ученичка.

Убеден съм, че ако попадна в среда с повече такива дами имам добър шанс да се получат поне интересни приятелства, ако не друго, но къде е тази среда? Обмислях вариант да запиша още една магистратура, но май нямам чак толкова много свободно време.

ПС. Изрично да подчертая, не искам да съм чичко-паричко и не търся (само, или поне не на първо време) секс.

Коментари

51-74 от 74

60.   58, няма жена на 50, която да е по-красива от красива млада жена, още по-малко пък е свежа. Защото има и уж красиви жени на 50, ама някак красотата е по-застояла и неестествена, пак не е като красотата и свежестта на млада жена. Само да уточня, че силикона и джуките не са красота, ако някоя си мисли, че може да компенсира с мумифицирано лице.

61.   59, не трябва, просто е по-красива. 18-годишната ще стане на 30, ама през това време 30-годишната ще е станала на 42. Не, ако съм доволен от жена си, няма да я сменя с някоя 18-годишна, само защото моята вече е на 30, но при самото запознанство ще предпочита 18-годишната пред 30 при равни други условия. Ако 30-годишната компенсира с други важни за мен качества, а 18-годишната не може да ги предложи, пак бих избрал 30, ама при равни или близки условия определено 30-годишната няма шанс. Друг е въпроса вече дали тя ще предпочете менм понеже за нея ще има по-сериозна конкуренция. Защото в края на краищата и аз не съм Джордж Клуни и също остарявам и може би по стечение на обстоятелствата ще се наложи да се примиря с по старичка, но това не означава, че ще си променя предпочитанията. Всеки иска по-доброто и това, което му харесва и аз не съм изключение.

Надявам се да съм бил дсотатъчно изчерпателен и да съм отговорил на въпросите ти.

62.   68 за 50 годишните има 60 годишни мъже. За 30 годишната има 50 годишен... Ако всички търсеха само млади, бракове нямаше да има. Старостта идва при всички.

63.   62, има, да, по принуда. Дори и 60 годишен би предпочел 18 годишна, стига някоя да се навие. Друг е въпроса, че няма кинти и не е красив вече, никоя няма да му се навие и ще се наложи да се примири с 50 годишна. Хю Хефнър защо не чука жени на 50? Как мислиш? Ама бай Пешо от Горно Нададолнище с 800 лв заплата, ще, не ще, ще трябва да се задоволи с 50. То и аз карам 14 годишна кола, ама не защото ги предпочитам пред чисто новите, сещаш ли се?

65.   В сайт за запознанства. Ако наистина си добре изглеждащ, бързо ще те придърпа някоя.

Нина

66.   В една съседна тема ( http://spodeli. net/4/story-160707. html ) в мнение номер 43 вече съм обяснил защо жените на моята или на малко под моята възраст не са подходящ избор за сериозни отношения (най-общо казано: носят отрицателен заряд от стари връзки, още бленуват по някой тормозил ги бивш, имат още по-завишени изисквания, по-нагли и заядливи са, по избухливи са, позагубили свежестта си са и т. н. ), но ще добавя и тук някои неща, тъй като прочетох коментарите в цялата тукашна тема.

Номер 38 пише, че миризмата на тялото се била влошавала с течение на годините, само че определено не съм съгласен, и го твърдя от личен опит през годините. Имал съм млада приятелка в ученическите ми години, която просто се потеше често и потта ѝ миришеше ужасно, като никой парфюм не спасяваше положението. Същото е било и с потта на някои мои съученици, тъй като телесната миризма зависи от хранителните навици, както и дали човек пуше цигари и "трева", дали пие алкохол и прочее. Половината от сегашните младежи и девойки нагъват поне по два пъти дневно дюнери, пият газирани напитки с аспартам (отпадъчен продукт на нефта, който причинява ракови образувания и Алцхаймер, но за това въпросните ще разберат след години, когато е твърде късно), много от тях пият некачествен алкохол, ядат промишлени количества шоколадови изделия с преобладаващо количество палмово масло (също причинява рак и задръства стените на артериите и червата) и аспартам, ядат кренвирши и колбаси (млени прасета и бройлери, барабар с изпражненията, костите, хрущялите, копитата и мозъците им) и каквото се сетите още. Повечето дори не пият чиста трапезна вода или пречистена с филтър такава, а наливат от чешмата подобие на вода, бъкаща от вредни микроорганизми, хлор, мазут, ръжда и много други от химичните елементи в Менделеевата таблица. Не, че и голяма част от хората на по 40-50-60 години не се хранят нездравословно, но младите доста преобладават по отношение на изброените пороци. Огромен брой момичета и студентки са с кисти на яйчниците и/или с бяло течение, миришат долу на знаете на какво, а свещичките, които си пъхат там, са само временно облекчение, но не и лечение на заболяванията във влагалището им. Голяма "заслуга" за това има и силното окисляващо действие на кафето, особено ако е пито на гладно, както правят много жени с цел да отслабват. Ако пък съчетаят кафето на гладно и с цигари, става страшно.

Друго, което прави впечатление, е, че много от момичетата и жените не си мият главата и косата в продължение на дни, че понякога дори и над седмица, като по този начин трупат микроби, пърхот и застояла кожа на главата си. А кожата има нужда да диша и да отделя външния си, мъртъв слой редовно. Обикновено момичетата и жените се къпят само от раменете надолу, за да не мокрят косата си, тъй като ги мързи да я сушат редовно (особено, ако са си направили някаква прическа, която искат да запазят възможно по-дълго време).
Също така, голяма част от младите жени по цял ден са с дебел слой грим, който запушва порите на кожата им и тя задържа вътре всичките отрови, от които тялото се опитва да се избави именно през порите на кожата. После, като станат на 30 години, се чудят защо изглеждат на 40 години; а когато пък са на 40, гледката при повечето жени на такава възраст никак не е приятна.

Ще повторя част от споменатото в началото мое мнение от другата тема, защото то е възлово и не зависи от това мъж на възраст преди или след 40 години с какви жени желае да бъде, а дали жените на неговата възраст предпочитат такива като него:

"Не се целя по прекалено младите жени, но по стечение на обстоятелствата последните ми две приятелки бяха с 15 и 19 години по-малки от мен. Просто такива бяха решили, че биха предпочели мен пред свои връстници, които им се струваха несериозни и мислещи само как да си топнат чушката в тях. "

И това при положение, че не съм червив с кинти, не съм висок, не съм красив, не съм със спортно тяло, не се обличам с костюми, не нося скъп часовник, не карам скъпа кола, от 25 години живея по квартири и съм без собствено жилище все още. Просто са ме предпочитали заради отношението, умереното и уравновесено поведение, житейския опит (част от младите жени ценят точно това, а не дискотечни типове с беден речник), липсата на прибързани действия, уважението, липсата на притискане бързо да вкарвам жена в кревата и разнообразните теми, на които да си говорим. Повечето са харесвали и това, че обичам разходките, докато много младоци предпочитат барове, заведения и ги мързи да ходят. Определено са харесвали и това, че съм отделял специално внимание на френските ласки, докато млади и недотам млади жени са ми споделяли, че повечето пъти все са били със себични мъже, които не са искали да ги лижат, но пък задължително са искали от жената да им духа. Също и това, че са се празнели набързо и не ги е било грижа дали и доколко жената се чувства удовлетворена накрая.

И едно нещо, за което много жени на по 35-40 години грешат жестоко. Те са твърде изискващи и нагли мъжът непременно да им върви по прищевките, което отблъсква мъжа. От друга страна, някои по-млади жени (и част от по-хитрите ожени над 35 години) са по-земни, нямат грандомански очаквания към мъжа (или по-точно, не ги изискват нагло и с пазарлъци), скромни са и това кара мъжа сам да има желание да се раздава още повече за тях. Това някои обиграни жени го знаят добре, но повечето стари моми не го осъзнават и после се чудят защо мъжете странят от тях. Не се усещат, че за много мъже е важно отношението на жената към тях, а не просто да е сложила дебелия грим, парцалките, високите токчета и да надува "смучещи" джуки.

Такава, която е била скромна (или достатъчно хитра, въпреки младостта си), съм я гледал като писано яйце и съм харчил голяма част от дохода си за нея, докато друга, която е нахалствала и вечно е била недоволна от старанието ми за нея, в крайна сметка ме е отблъсквала и съм я оставял каквото яде и пие, да си го плаща сама, че да ѝ дойде ума в главата. То и с малките деца е същото! Като угаждаш на хлапето, то често става разглезено, не оценява какво вършиш за него, става все по-недоволно и си позволява волности. И това ти дава ясен знак, че явно с хубаво няма да стане и е било грешка досега да си се раздавал за него и да си бил търпелив с него. Ако обаче детето е скромно и умее да цени отделените от теб грижи, време и внимание, тогава по естествен начин предизвиква желание да правиш всичко възможно да му е още по-добре.

Поради всички гореизброени причини, много мъже са със следните предпочитания към жените по възрастови групи:
Мъжете на 20 години излизат с момичетата/жените на 15-30 години;
Мъжете на 30 години излизат с жените на 20-30 години;
Мъжете на 40 години излизат с жените на 20-30 години***;
Мъжете на 50 години излизат с жените на 30-35 години;
Мъжете на 60 години излизат с жените на 40-45 години.

*** Понякога харесват и жени на 35-40 години, но рядко, защото точно когато мъжете навършат 35-40 години, те се сблъскват със силно промененото отношение на жените на тяхната възраст, с първичното им и нахално поведение, което в крайна сметка им говори "Абе, какво се занимавам с тая нахалница, която не се вижда как отдавна вече не е свежарка и скромна!? За какво да троша нерви и време с нея, след като по-младите от нея жени са хем по-скромни не така създаващи драми и проблеми, хем и са по-хубави и без наднормено тегло! ".

Общото правило е, че докато мъжът е младок, той няма нищо против да бъде дори и с жена с 5-10 години по-голяма от него, но когато той стане на 60, харесва с 20 години по-млади от него жени, но не защото влиза в "критическата" (както имаше някакво подмятане в нечий коментар горе), ами защото природата е решила жените да имат огромно предимство през младите си години, чрез тяхната външност и възпроизводителната им способност, предопределяйки и основната причина защо мъжете да са привлечени от жените (от което много жени се целят да извличат възможно по-голяма полза), докато при мъжете основният притегателен механизъм са условията на живот, които той може да осигури на жената. Нали искате истината? Ето ви я, колкото и да звучи първична. Любовта е велико усещане, но повечето хора и от двата пола, ако не притежават нещо, с което изначално да привлекат по първичен начин представител на отсрещния пол, дори не получават възможността някой да реши да им отдели време за опознаване, че да се стигне изобщо до любов. Ако пък добавим и пословичното женско "Влюбих се в него от пръв поглед! ", което най-често се отнася или за някакъв мъж един на хиляда с качества много, ама много над нейните, или за най-пропадналия побойник в училището или в квартала, или за някой червив с пари дъртак, картинката с "любовта" женска става пълна.
И при много мъже е така, разбира се - не се редят на опашка при силно затлъстелите и грозни жени. Но докато един мъж 8-9/10 би бил с жена 5-6/10, то жена 4-5/10 НЕ ИСКА да е с мъж 5-6/10. Напротив, тя иска да е с мъж най-малко 7-8/10, но с надеждата и за още по-готин и постигнал от него! Точно затова и подобни жени средна хубост са само временно в леглото на малък процент изпечени играчи, а като станат на 35-40 години и вече не са обект на засилено мъжко внимание, рязко стават кисели, нервни и като по чудо изведнъж "се сещат", че искат някой по-нормален и грижовен мъж, който да ги обгрижва, да се съобразява с тях и да ги обича, докато те са вече на прага да изтърват влака като стари моми или самотни майки с голям "километраж" от неуспешни връзки със случайни типове.
Ето в тази табличка е обяснено много добре, като това не са догадки и измислици, а статистика от действително случващото се в живота в последните две десетилетия!!!

https://incels. wiki/w/Hypergamy

Фактори, като грима, филтрите на телефонните камери, тоновете безплатно интернет внимание към жените в Instagram, все по-големият брой отчаяни да топнат чушката девствени мъже, пропагандирането на феминизма (криворазбраният такъв, който не се бори за равенство, а искащ повече права за жените и никакви задължения за тях) и още някои други изцяло прецакват междуполовите отношения в последните години.

- Кифлоприземител

70.   До 66
Човече много си в грешка. Аз съм жена на 39 г и никога дори не би ми хрумнало да бъда с мъж на 50 или 60 години. Това чак звучи гнусно. Какво, по-дяволите, бих правила с някакъв побелял чичак? ! За мен някъде между 35-45 г е оптималния вариант за моята възраст.

71.   Търсиш някоя по простовата, ако е от малък град или село още по добре. Да е по бедничка, но лакома и да и трябват пари. И готово

72.   Номер 70, писал съм, че мъжете на такава възраст предпочитат да имат взаимоотношения с доста по-млади жени и считат жените на тяхната възраст за силно непривлекателни. Има мъже над 50-те, които са много добре сложени и такива ги виждам често до жени с 1-2 десетилетия по-млади от тях. Някой път като имаш път към Пловдив, намини към Гребната база и ще ти направи впечатление, че 1/3 от спортуващите там мъже са над 50-годишни и много от младоците могат да завиждат на спортната им форма. Личи им, че не са вече млади, но като тяло впечатляват.
Естествено, че ти или някоя друга почти 40-годишна жена няма да искате да сте редом до мъж на 50-60 години, ако все още можете да сте до мъже на 40 години, но друг е въпросът доколко постижимо е това за много от жените на тази възраст. Голяма рядкост е жена на 40 години да бъде харесвана от мъжете неин набор. С грим някои са що-годе хващащи окото и след 40-тата си година, но мнозинството жени в България рязко напълняват още след 30-тата си година, а и не са първи красавици в лицето. Цигарите и алкохолът допълнителни ги състаряват и отнемат от свежото им на младини излъчване. Тежкият грим - също! При повечето жени външността е единственият начин да уловят вниманието на мъжа. Нека си говорим истината все пак! Мъжете, колкото и да харесват отношението на дадена жена, биха желали хубавото отношение към тях да е от страна на хубава жена.

- Кифлоприземител

73.   Разведен с дете/деца на 40 с големи претенции и без много средства.
Шансовете ти не са големи.

74.   № 66, ти си можел да говориш по разнообразни теми? Уау! Учудена съм. Без ирония. Всъщност - със и то не с малко.
Защо тогава над 90% от постовете ти в този форум се въртят само около две теми:
1) Колко са озлобени жените над 35
и
2) Защо по дяволите жените 5-ци не искали мъже 5-ци и 6-ци, а се целили само в мъже 10-ки и 9-ки?
Ми, цели се и ти в жени 10-ки. Кой те спира? Всеки има право да се цели, в каквото си поиска. Сега, друг е въпросът дали ще уцели. Все пак не всеки е Вилхелм Тел и Чакала, но който иска, нека се пробва. За всеки има място под слънцето.
А, не, всъщност греша. Чакай. Има разнообразие в темите ти. Напоследък (по-точно откакто постовете тук се одобряват със скорост обратно пропорционална на скоростта на светлината) имаш и трета тема - колко са зле жените в бг мама. А ти какво правиш там, като не ти харесва? Атомна физика ли обсъждаш с тях? Познай дали аз имам регистрация там. Ми, не, нямам. Не ми се четат глупости, нямам толкова свободно време.

Представям си те как си вървиш по главната в Пловдив, оглеждаш минаващите покрай теб жени и им лепиш етикети: "Тази е 5-ца, оле, ужас! Дано не ме погледне. Спокойно - тя си пада по 10-ки. ", "Гледай я тая, едва изкласява до 4, а се прави на голямата работа с тия изкуствени нокти и два тона фон дьо тен! ", "Лелее, тая мацка е 8-ца, не направо 9-ка. А, дано знае френски, иначе я пиша най-много 6-ца". Нещо такова ще да е.
Тези, които са ти ниско в класацията, се правят на важни, защото избиват комплекси. Точно като теб в 90% от постовете ти тук. Затова ти е кисело гроздето постоянно и забелязваш предимно кисели жени. Ако се настроиш на друга вълна, ще видиш как се появят позитивни хора около теб. Но трябва и ти да си позитивен, иначе няма как да се случи.

За да съм обективна, ще допълня, че всъщност всеки лепи някакъв вид етикети на околните, разликата е в критериите (нещо като "Everybody lies. The only variable is about what"). Аз ги оценявам по душата, характера и интелекта. Първо "чукам" на горния етаж и ако там няма кой да ми отвори, хич не ме интересува какво има на долния (ако ме разбираш какво искам да кажа).

~Кифла с пълнеж~

75.   Авторе, един съвет ще ти дам, намери си жена на твоята възраст. Защо ли? Защото ако си търсиш студентка, нея ще я интересуват други неща, ще иска още да види от живота, ти не казваш дали имаш дете. Смисъл колкото по-голяма е разликата, толкова повече ще си усетят различията между вас.

76.   До 69 Кифли
Стани писател!
Така времето, което отделяш, ще бъде заплатено. Ще имаш голям фенклуб и допълнителни доходи.
Само не прекалявай с категоризирането!
Мисля го съвсем сериозно и не ти се подигравам.

78.   Запиши се на езиков курс, запиши магистратура или второ висше, посети клуб за рисуване с пиене на чаша вино, ходи на заведение - бар, дискотека и други в Студентски град.

79.   И за какво му е на 20 годишно момиче, 40-годишен? Женен, разведен, многократно топил чушката къде ли не, обигран в манипулациите и лъжите? Момичетата може да са влюбчиви, но не и глупави.
Ако младо момиче се хване с чичко, то винаги ще е съпроводено и с финансов интерес и търсене на някаква сигурност и стабилност, а и макар находил се към настоящия момент няма да има много шансове за кръшкане.

83.   Четейки разказа на автора на темата и описанието му за себе си, мисля, че има доста, доста добри изгледи за успешно намиране на подходяща жена. С харесван от жените външен вид (адски ключово за тях, независимо как разправят, че търсели просто "разбиране и сигурност" и уж не било важно как да изглежда мъжът), на възраст в разцвета на силите на един човек, добри доходи... Обичайните съвети за курсове по танци, чужди езици или планинарство едва ли ще свършат работа, ако самият той не усеща тези занимания като нещо, което би правил с удоволствие. Не на всекиго се удава да танцува или да учи други езици, а планинарството е особено занимание, което е нож с две остриета. Защо ли? Защото, ако някой се напъне да катери баирите и да спи по палатки с други от групичката, това ще значи, че запознавайки се с жена планинарка и създавайки връзка с нея, тя ще очаква от този мъж постоянство в това общо и свързало ги занимание и ако той в един момент вече реши да не излизат на походи заедно, това може да ги отдалечи. Същото донякъде може да важи и за танците.
Аз не бих отписал с лека ръка жените на около 35 години, защото има сред тях и някои доста съхранени и все още нормални като отношение. Но всеки има различни възгледи над тези неща, както и лични предпочитания спрямо отсрещния пол. Една жена на 35 или дори малко отгоре, но стойностна, открита, постоянна в действията си, хубава, отракана и хитра (в добрия смисъл, т.е. умела и с подход), и със свежо чувство за хумор, може да бъде невероятен афродизиак за мъжа, в сравнение с повечето млади и неориентирани госпожици, вълнуващи се от Instagram, парцалки и обичайните други "важни" за много съвременни жени неща.
И преди съм го писал, и сега ще повторя: много от учителките и тези с някаква специалност в здравеопазването/зъболечението са сред по-стойностните жени. Самото им занимание изисква от тях изначално да са умни, отговорни, последователни и търпеливи, т.е. те са станали такива именно заради тези си качества, които винаги са притежавали.

Номер 74, аз отразявам това, което се случва в обществото ни в действителност. Когато жените от посочените от теб групи започнат да се държат различно, тогава и хората ще мислят за тях по друг начин. Съвсем разбираемо е, че в теми, засягащи алчността и грандоманските изисквания на някакви посредствени готованки, ще четеш мнения точно за такива жени. В други теми, засягащи коренно различни въпроси от живота, съм писал за други неща. Само трябва да си безпристрастна и да ги забележиш.

В бегемамата не съм писал от месеци и нямам и намерение занапред. Чета темите за избор на телефон и това е. Другото не ме засяга. Каквото имах да казвам (пиша) на разни натегачки там, съм го правил в предишни години и им държи влага все още, щом и досега периодично ме споменават в някои теми с тамошното ми предишно профилно име, което няма да назова тук по разбираеми причини. А няколко други потребителки ме помнят с добро, защото са от свестните там.

За "чукането на горния етаж" подхождам точно като теб. За мен това е единственият правилен начин. Има ли нещо стойностно горе, продължавам и с другото. Това не значи, че човек е застрахован срещу лоши изненади в даден момент, тъй като някои хора проявяват истинската си същност след първоначалния период на опознаване и в зависимост от обстоятелствата. Докато всичко е наред, съвсем очаквано е да няма пречки в отношенията. Истинското опознаване идва тогава, когато на дневен ред дойдат битовизмите, живеенето заедно на семейни начала, поемането на отговорности и сблъскването с неочаквани трудности (включително и здравословни усложнения), които поставят пред изпитание и двамата.
На младини се е случвало първоначално да бъда привлечен от излъчването на някое момиче или жена, но бързо след това съм се стараел да последва и опознаване на същността им, защото за мен общуването с жената до мен е незаменимо и липсва ли то, просто няма смисъл от другото!

За Главната в Пловдив не позна. Там този месец съм ходил само два пъти, единият от които беше вчера и основната ми цел беше да съм в Централната градина и Пеещите фонтани в съседство на Главната. Предпочитам разходките из пловдивските хълмове сред природата, на Гребната база и из парковете горите около нея, и по-рядко из жилищните квартали. Изпращам ти малко вдъхновяващи гледки, запечатани от скорошните ми разходки из тези красоти насред града:
https://i.imgur.com/eQLcHm5.jpeg
https://i.imgur.com/XOotMPg.jpeg
https://i.imgur.com/ZWXnPaZ.jpeg
https://i.imgur.com/wrJRfk7.jpeg
https://i.imgur.com/eqtebwi.jpeg
https://i.imgur.com/Bsg9Ara.jpeg
https://i.imgur.com/eH9fPNQ.jpeg
https://i.imgur.com/DUifrls.jpeg
https://i.imgur.com/Mqb0T3S.jpeg
https://i.imgur.com/K26NP6a.jpeg
https://i.imgur.com/6LwfekP.jpeg
https://i.imgur.com/hFuOUYd.jpeg
https://i.imgur.com/KyvEIr1.jpeg
https://i.imgur.com/8x1BUVh.jpeg
https://i.imgur.com/zrKCact.jpeg

Номер 76, чрез усилена работа в последните години вече съм се погрижил да получавам пари, без да съм притиснат да работя сега, но това са дребни суми - колкото да си покривам моментните разходи. Все пак, помагат ми през това време да съм свободен и да си действам по мой проект, който ми е хоби и го върша с удоволствие. При добро развитие на нещата до няколко години това би ми донесло приятни постъпления, но и да не се получи, поне ще съм си прекарал времето в приятно занимание и следвайки своите детски мечти. Само здраве да имаме, другото можем да го постигнем с усърдие, далновидно мислене и щипка късмет, защото понякога и той е необходим.

Номер 79, ти спомена "съпроводено и с финансов интерес и търсене на някаква сигурност и стабилност" и това е така в повечето случаи (с редките изключения, когато младата жена търси в мъжа преди всичко сериозно отношение, опора и житейски опит в лицето на зрелия мъж). Две мнения по въпроса няма. Но важи с пълна сила и за жените на 40 години, като те дори още повече държат на това мъжът да им осигурява материални условия. В мнение 66 именно по този въпрос написах какво съм забелязвал от личен опит и с едните, и с другите жени.
Женен и разведен не значи, че е "многократно топил чушката къде ли не, обигран в манипулациите и лъжите". Има хора, които са се оженили млади и така са останали 1-2 десетилетия с един и същи човек до себе си. От друга страна, доста от сегашните младоци още преди навършване на 20-25 години имат зад гърба си креватни завоевания с десетки жени, а младите жени пък могат да се "похвалят" с още по-голяма бройка. Естествено, зависи от всеки отделен човек, но сега краткотрайните увлечения при младите са много по-зачестили, отколкото бяха преди 10-20 години, когато сегашните 40-годишни бяха младоци.

- Кифлоприземител

84.   До 72 от 70
В грешка си.
1.) Първо аз съм от Пловдив, тоест защо ми е да посещавам моя роден град за да видя Гребната ни база?!
2.) Аз също спортувам на нея и мога да кажа, че мъж на 50 няма как да изглежда като мъж на 25, колкото и да спортува и да се подържа. Не ми са атрактивни дори и спортуващи чичаци.
3.) Едва ли сме толкова непривлекателни за мъжете на нашата възраст, след като на мен не липсват оферти от такива. В допълнение моя приятел е няколко години по-млад от мен. Явно "ловя око" и без да нося грим, макар и почти на 40.
4.) Доста от моите приятелки на същата възраст изглеждат чудесно - спорт, качествена храна и подходяща грижа, за разлика от мъжете е България, които на 30 вече са с шкембета и без коса.

85.   В тези времена запознанствата се получават в интернет, затова можеш да се регистрираш в сайт за запознанства като Tinder или Badoo. Там можеш да срещнеш момичета с твоите интереси и също така е силно възможно да живеят в твоя квартал или близък такъв. Успех!

86.   Номер 70/84, лесно те хващам в лъжа! Хем твърдиш, че спортуваш на Гребната база, хем това, че "мъжете на 30 вече са с шкембета и без коса". Самото ти изказване е абсурдно, тъй като там спортуват в пъти повече мъже, отколкото жени, като сред тези мъже има сравнително добре развити в тялото и над 50-годишни. Вече бях писал горе, че е съвсем естествено да им личи на каква възраст са, но като телосложение и спортна форма немалка част от младоците може да им завижда. Не бъркай късата прическа с "плешивост"! Много млади и по-възрастни мъже имат прическа с 1-5 мм къса коса (особено в Пловдив - заради жегите тук, или с цел практичност или лични предпочитания за стил), но почти всички от тях си имат пълноценна коса, просто предпочитат да са с къса такава! Аз също поддържам къса прическа и на всеки две седмици се минавам почти нула номер. И редица мои познати също правят така, без никой от тях да е плешив. :)
Според думите ти, приятелят ти е няколко години по-млад от теб, което би следвало да е около 32-35 години, след като ти си почти на 40. Е, той плешив ли е, шкембе ли е, след като е преминал 30-тата година? Виждаш ли как сама си противоречиш?

И не забавяй, че щом си от Пловдив, при желание лесно можем да се намерим и да установим доколко верни или неверни са твърденията ти относно теб, приятелките ти и уж плешивите и шкембясали 30-годишни мъже!

За "ловенето на окото" само ти си знаеш доколко отговаря на истината, но само ще ти подшушна леко на ушенце, че 95% от жените са силно самозаблудени относно своята привлекателност и особено по отношение на мъжкия интерес към тях. Да, това внимание и заглеждане на много мъже подир жените на улицата действително е точно интерес, но не към тях като към жени и личности с цел трайни и стойностни отношения, а интерес като към плътско употребяване или просто едно бързо оглеждане "от глава до пети" и без някакви намерения към самата жена. Това, че жените възприемат по погрешен мъжкото зяпане по тялото и/или лицето им като вид оценка на тяхната стойност и привлекателност, си е техен проблем. Много мъже биха се загледали подир някаква наднормена жена, макар и с посредствена външност. Това не я прави нито красива, нито стройна в техните очи. Просто зяпат и толкова.

За някои над 40-годишни спортуващи каки на Гребната база неведнъж съм писал и в други теми, че действително са по-стройни от много от младите жени (странно, че не вярваш как това може да важи И за спортуващите мъже там! ), но и на тях им личи възрастта отблизо. И все пак, по-добре кака в добра спортна форма, отколкото млада и отпусната от преяждане и мързел 20-годишна жена. Половината 35-40-годишни жени с изваяни тела на Гребната база в лице са всъщност като 45-годишни и повече, но това е друга тема. Бръчките по врата, челото, около очите и устата им им личат осезаемо, особено когато се усмихнат. Гримът, рисуваните вежди, пристягащите и повдигащи спортни сутиени и боядисаните коси ги спасяват донякъде, но и това е до време.
Моя бивша приятелка сега е на 44 години и като спортно телосложение и естествено големи стегнати гърди слага в малкия си джоб повечето жени на 25 години (в лице ѝ личи, естествено), така че донякъде съм склонен да ти повярвам, но с уговорката, че такива жени са крайно голяма рядкост на фона на масата жени и не могат да се сочат като някакви обобщаващи примери!
Нито това, че мъжете на 30 са вече без коси и с шкембета, тъй като най-малко половината мъже на тази възраст са в добра стройна форма. Следващият път отиваш на Гребната база, на Главната или където и да решиш, и броиш какъв дял от мъжете са стройни и с коси (дори и да са късо подстригани). Естествено, не броиш целенасочено само около пицарии и баничарници, защото точно там се навъртат дебели жени и мъже на всякакви възрасти. Може да преброиш и колко от учениците от по-горните класове спортуват баскетбол, футбол или на спортните уреди в междублоковите пространства, стараейки се да отчетеш колко от тях всъщност са момичета. Ако успееш да преброиш поне 5% от спортуващите там като момичета, пак добре!

- Кифлоприземител

87.   До автора

Шансовете ти граничат с 0 ( особено ако не си много хубав и нямаш много пари). Познавам един "мераклия" като теб, подържан, спортуваш, чукнал петдесетака, но с мерак за млада приятелка (под 30). Еми не, пробва се на всяка, въобразява си, че младите жени го заглеждат и дори не разбира, че зад гърба му го наричат "чичо Ачо, пишман сваляча" и всички гледат да се изпокрият като го видят, щото е много прилепчив и досаден. В този ред на мисли, всяка жабка да си знае гьолчето. Ако искаш много млада мацка трябва да плащаш, колкото и да си готин чичак.

88.   До 86
1.) Ти си в грешка. Според Евростат България е една от най-затлъстелите нации в Европа. Като над 60 % от хората са с наднормено тегло или затлъстяване. Пак по техни данни при жените този процент е 54% а при мъжете 67%. Тоест мъжете в България страдат от наднормено тегло и затлъстяване доста повече.
2.) Не казах, че няма спортуващи мъже, но стройните са като "бяла лястовица".
3.) Не разбирам защо си мислиш, че относително млада все още жена, трябва да е гримирана, с рисувани вежди, стягащи сутиени и боядисани коси за да изглежда "на нещо". Такъв чалга - отвратителен вид би я превърнало по-скоро в нищо.
4.) При всички средиземноморски народи плешивостта е често срещано явление, ние като южняци не сме излключение. Късата прическа е в следствие на оредяваща коса, щото иначе "каквото ми остане, това ще си развявам".
5.) Огледах се днес в капана. От около 20 срещнати мъже и момчетата в добра форма бяха основно младите (до 35) и то далеч не всички ( 1/2). От по-възрастните (над 45) видях само 2 по-стройни. Имаше доста без коса.
6.) От жени имаше 5 пълни или дебели. И няколко много слаби. Останалите бяха с нормално телосложение. Нито една плешива мадама ;))))
7.) Живяла съм доста години из чужбините и мога да ти кажа, че толкова занемарени хора като тук единствено сред white trash-a в САЩ се срещаше.

89.   Давам пример с мой познат, на 44 с 3 брака зад гърба си. Интелигентен, не е богат, но е пътешественик работил и посетил около 50 държави. Сегашната му жена е 15 години по млада от него мислят и за дете. Човекът е мн харизматичен, но не бих казал красавец въобще не е и богаташ. Според него, това му е тайната да се запази младолик. Излиза само с млади жени. Запознавал съм го с мои наборки на по 26-7 и направо лапват и това че е женен въобщвее не ги интересува. Който си го може си го може и на тия години.

90.   Авторе, само ще те посъветвам: Каквато и жена да търсиш, обезателно да не се хващаш с такава, с която не можете да си кажете нещо смислено извън кревата. Това, че дава знаци колко е разкрепостена, нищо не значи в дългосрочен план. Съвременните жени просто не могат да разберат, че си вкарват автогол с начина си на мислене, опитвайки се да изпъкнат с външност и евтини номера, вместо човек да усеща в тях класа, разум и отношение. Те се вълнуват от съвсем различни, повърхностни неща, и не предизвикват желание у мъжа за забавно и стойностно общуване. При този тип жени, след само няколко разменени изречения или след ден-два заедно, мъжът започва да си задава въпроса "Какво изобщо правя тук с тази жена? ".
Разбира се, женската част също може да каже някои недобри думи за разни натегачи, по които са търчали, пренебрегвайки същинските читави мъже около себе си, но това вече е въпрос на разумен подбор. Жената е тази, която избира с кой мъж да се среща, пред кого да разтваря краката си и от кого да забременее.

-------------------------------------------------------

Номер 88, веднага ти отговарям и те опровергавам по ред на точките, които си изброила:

1. Гледай огромния дял на видимо затлъстелите момичета и студентки из училища и университети, а не възлагай надежди на "Евростат" да успокоява женския пол, че мъжете са по-дебели от тях. Почти всички от тях до 5 години ще са още по-запуснати. Сред учениците и студентите това далеч не е така; напротив, много от тях спортуват дейно.
Аз също съм с наднормено тегло, но жена с моите килограми и ръст е доста по-широка, което не говори добре. Повечето мъже през целия си живот извършват по-тежки физически дейности - лек и/или силов спорт, товарене, работа и т. н., докато повечето жени всячески странят от натоварвания и сред тях изключение са малкото спортуващи жени, метачките по улиците (циганки) и работничките в цехове (обикновено възрастни българки, защото младите искат да стоят на климатик и на стол, за да могат да си разцъкват на телефона в работно време).

2. Тук сериозно грешиш. Явно спортуваш на различна пловдивска Гребна база от тази, която се намира в Пловдив. :)

3. Това са твои измислици. Не съм писал какво мисля, а с какво се старае да изпъкне масовата млада българка. Без грим, без рисувани вежди и без повдигащ сутиен с подплънки не се движи почти никоя жена в България. Сети се защо. Това е техен избор, а не налаган от мъжете вкус, както обичат да се оправдават някои жени, които се гласят уж "заради изискванията на мъжете". Никой не им е опрял пистолет в главата и да им заповядва как да се гримират и какви дрехи да носят. Всяка жена решава сама за себе си и нейна е отговорността за това ѝ решение. Номерът с прехвърляне на вината към мъжкия пол не минава.

4. Вече ти бях писал горе, че огромна част от късоподстриганите мъже не са плешиви, а просто предпочитат да са с къса коса, тъй като за едни това е по-практично, а други пък се харесват повече така. Аз още от казармата нося почти нула номер и въобще не е поради плешивост, а защото така се чувствам по-свежо. Лятото е абсурд да си пусна коса при пловдивските жеги, а зимата пък не ми е удобно да съм с дълга коса и да се мачка от шапката, че и да се разправям постоянно с гелове и сушене на косата... Къпя се и след секунди косата ми вече е суха. Някъде между 25-тата и 30-тата ми година носех по-дълга прическа заради настояването на тогавашната ми приятелка, но само и единствено заради това. После пак минах на къса коса. Сред моите приятели, роднини и познати има само един плешив. Сещам се и за един вече оплешивяващ на темето азиатец на 30 и няколко години, който живее в България, но той пък не е българин. :)

5-6. "Капана" не е представителна извадка за българското или пловдивското население. Там ходят предимно тези от младите мъже и жени, които могат да си позволят по-високите цени спрямо заведенията извън тази част на града. Което включва и редица по-хубави от обичайното млади жени, работещи из съседните банки и кантори, както и безработни майки с работещи мъже; също и лачени държанки на мъже с високи заплати. Неугледните жени рядко могат да се домогнат до мъж, който да ги издържа или до службица с висока заплата, просто защото нямат представителен външен вид.
Съвсем очаквано е да не си видяла нито една плешива жена, но колко от жените имаха увиснали гърди и целулит? Много мъже виждат отвъд грима на жената и знаят как изглежда тя без него. Наясно са и какво става при сваляне на сутиена при 95% от жените. Как изглеждат като обем и форма едни женски гърди със сутиен и без него, са две коренно противоположни неща. Тази самодоволна усмивка горе, която ти написа след уточнението ти за няколкото плешиви мъже и този техен недостатък, беше твърде прибързана и несъобразена с обстоятелствата, които витаят около женските недостатъци. И най-интересното е, че голяма част от жените пълнеят поради запуснатост и лоши хранителни навици, така че те са отговорни за това как се разваля външния им вид. При някои мъже косата оредява поради генетични условия, а не поради тяхна запуснатост.

7. Не мога да се съглася и с това твое твърдение. В САЩ са зле, но българките не са чак толкова зле като британките и германките, например. Бил съм в Швеция, Финландия, Естония, Германия и Украйна, като навсякъде в тези държави без изключение хората са много по-занемарени. Изключение правят, да речем, около половината шведи и финландци, които много спортуват (дори възрастните), но другата половина са си занемарени и това им личи дори изпод дебелите зимни дрехи. Все пак и там има лято за 2 месеца в година и като се пуснат да плажуват на някое езеро или на морето, става страшна гледка. А тамошните жени остаряват много скоростно след 35-ата си година. Българките, които не са пушачки, са доста по-младолики от тях на 35-40 години.

- Кифлоприземител

91.   Когато бях на 25, мислеха, че съм на 18, дори се бяха обзаложили с колеги, които знаеха истинската ми възраст. Други пък разпитваха приятелки дали нямам силиконов бюст.Вече съм на доста повече, но всички мислят, че съм с 10 години по-млада.
Наистина начинът на живот, спортът и храната, която приемате оказва голямо влияние върху процеса на стареене.
Не пуша и никога не съм пушила, не употребявам никакъв твърд алкохол, не пия бира, само по Коледа и Нова година чаша греяно вино или шампанско.
Имам още две приятелки, които спортуват дори повече от мен и годините изобщо не им личат. Връстниците ни изглеждат като чичовци и лели в сравнение с нас
Остаряването е неизбежно, но е важно с каква скорост старееш и как остаряваш.

51-74 от 74