Има проблем във връзката ни не доверие ,моля помогнете !!
Хора има един проблем във нашата връзка и то е телефона.... От 3 години имаме връзка, той е на 30 и е много ревнив, аз на 26, но проблема е тук, че ми няма доверие, щом ми звънне, което е рядкост, но се случва телефона ми даде заето -разговор за 3 минутки, обадила се приятелка, майка, роднина веднага ми дига скандал и не ми вярва.... Не знам това недоверие на какво се гради, при положение, че ако сме далеч цял ден говоря с него, свободното ми време е за нас, отдала съм си душата изцяло, а звънне ли ми телефона дори и 1 път в месеца и имам ли по -дълъг разговор от 5 минути край, почва да ми се сърди казва, че го правя на глупак, много пъти съм се опитвала да му обясня, това, че съм изцяло негова, че не го заблуждавам и много го обичам, но има едно недоверие в него което ме погубва и много тормози и си задавам въпроса за 3 години не можа ли да ме опознае като му казвам всичко за живота си, много го обичам, но как да оправя това недоразумение, все едно сме деца от детската градина, зряли хора, а с детски разбирания, много ми е гадно, но не намирам начин как изчистя недоразуменията между нас, опитах човешки да му обясня и винаги му давам обеснение за всичко, но тази ревност ме подлудява вече, помогнете искам съвет

Коментари

1.   Човекът е силно комплексиран и не съвсем в ред. С това задушаване си вреди сам на себе си... бъди внимателна с него, постави му ясни граници и да се стяга. Отдавайки му толкова много от времето си и обяснявайки му се, храниш все повече това негово поведение. Нормално е да имаш личен живот и да можеш да си говориш и по 20 часа с приятели и роднини. Въдвори го малко, защото ще те побърка и накрая ще избягаш от него. Не е изключено да се опита да те контролира и по други начини, пази се от маниакални ревнивци.

2.   Не 3, а 30 години да изкараш с този, няма да се промени. Човекът си е ревнив и недоверчив, такава му е природата и това няма никаква връзка с теб, дали си му вярна или не, той ще си е все така. Дори с годините може да се засили и да избие в насилие. Примери колкото искаш, има семейни с пораснали деца, които цял живот са тормозили жените си. От теб зависи докога можеш да издържиш в такава токсична връзка. И колко години ще загубиш с него.

3.   Стига си му се обяснявала повече, няма смисъл. Тръгни си и си намери нормален. Успех!

4.   Той има проблем. Комплексиран е, а и според мен е агресивен. Той те тормози с тази липса на доверие. Според ме спри да му се обясняваш. Всеки има право на лично пространство. Ти също. Раздели се с него иначе ще става все по-зле.

5.   Еми манякът е слабичък. Накрая ще му изневериш, винаги така става с ревнивците.

7.   Махни този психар! Това е най-правилното и най-здравословно нещо, което може да направиш.

8.   Ако останеш с него, няма да става по добре живота ти. Стига с това, обичам го. Обичай себе си, не него. Той те има за собственост и смята себе си за твой господар. Направи така, че поне месец да отидеш при родители или на гости при приятели и хубаво си помисли. Дано си финансово независима.

9.   Добре, де, не осъзнаваш ли, че това е насилие над теб. Което, вероятно, ще прерасне в бой. Ще стоиш и ще трепериш, че той ще ти се обади и поради тази причина, ще говориш с майка си 3 мин. Да не говорим, че ако иска, може и да ти види телефона, което пак не е добре.
Сама си казваш, че си изтормозена, но стоиш, обичаш го и му доказваш? !!

10.   Във всяка тема дават съвет да зарежеш човека, независимо какъв е проблема. Аз не мога да кажа, че те разбирам напълно, понеже и аз съм ревнивка. При мен обаче непрекъснато ми дават поводи и няма как да не ревнувам, но това е друга тема. Явно твоя човек не се харесва, има някакви комплекси и се страхува да не го зарежеш. Обичаш го мога да го разбера, ти си му обяснила че няма за какво да ревнува, тоест не му даваш никакви поводи. Може би той трябва да вземе помощ от специалист, ако иска да се оправи. Изглеждаш свястна, не като повечето тук, които при най-малкия проблем тръгват да изневеряват. Надявам се твоят човек да се вразуми и да започне да се харесва и приема.

11.   Ревността си е болестно състояние, защото човек започва да си сглобява несъществуващи сценарии и да ти държи сметка заради тях.
Можеш да му говориш и обясняваш ежедневно, но той просто е недоверчив, като част от характера му е вече.
Или в даден момент, вероятно след години, ще ти повярва, или никога няма да се случи. Нищо не зависи от теб действително. Ти можеш само да го приемеш с този му кусур и да се нагодиш или да си тръгнеш. Мъж на 30 години няма как да бъде променен или безпроблемно с щракване да осъзнае своя слаба черта. Пожелавам ти успех, надявам се приятелят ти да е от по-разумните.

12.   И какво има да обясняваш, утре ще те пребие, защото някой те е погледнал, не ти него и после заради твоята неадекнотност и мъка да му обясняваш напълно безсмислено колко си права, ще занимават цялото общество с ничия комплексарщина. Стои си при него и търпи, щом си неосъзната. Ако за такова нещо те прави на нищо, какво ли ще стане в тежка ситуация. А ни убеждават колко си добра и отдадена, а той как незнам си какво си. Не бъди жертва.

13.   Тези социални мрежи ви изпиха мозъците! Вече не се казва "говори с момче", а "пише си с момче". Аз в началото тази страст към епистоларното творчество не я разбирах, докато не стоплих, че "писането" в днешно време замества говоренето, ходенето на кино и натискането по парковете. Стрясках се, когато щерката обявеше, че има ново гадже, докато не разбрах, че това значи, че си пишат глупости с някой, с който така и няма да се видят.
Аз съм от поколението, което живее на принипа "око да види, ръка да пипне", т. е. писменото слово за нас има значение само ако е интересна книга или не дай си Боже! заповед за уволнение. Получавам и аз някакви безумни съобщения от типа zdr k pr, от които нищо не схващам и съответно не отговарям. Със съпруга ми съвсем спокойно си вдигаме един на друг телефоните, докато другият е в банята. В единия случай звънят общи приятели и е все едно на кой от нас ще попаднат, в другия случай - колеги по някакъв спешен въпрос; той е свикнал, че като захапем телефона с приятелките ми, отива минимум един час, а аз съм приела, че контрагентите му не се съобазяват с това кое време е.
Нямам представа защо хората си усложняват живота да следят кой с кого разговаря, но понеже авторката търси съвет, ще кажа, че на нейно място бих подходила с чувство за хумор към ситуацията. То тя си е и за смях... Предполага се, че въпросният й съпруг не е сополив тийнейджър и ако се погледне отстрани, сам ще се осъзнае. Следващия път, когато ти звънне телефонът, авторке, просто му кажи: "Миличък, би ли вдигнал, че са ми мокри ръцете? Предай, че ще се обадя по-късно и запиши номера". Надявам се по този начин с времето мъжът ти да осъзнае, че телефонът е само едно средство за предаване на съобщения, а не генератор за свалки. Те, свалките, не стават по телефона...