Споделена история от Секс и интимност

Ниско либидо
Здравейте. На 22г. съм и имам ниско либидо, не мога да правя повече от веднъж седмично секс с приятелят ми. Обичам го много.
Бих искала да ви попитам за съвети и някакви медикаменти, които мога да приемам?
Благодаря

Коментари

1.   Това си е индивидуално. Всеки си има различно ниво на либидо. Не слушай половите "ателети" тук, че едва ли не ако не се чукаш по 3 пъти на ден, не ставаш за нищо. Не мисля, че това може да се оправи с хапчета или поне не без рискове.

2.   Еми то зависи от хормоните, можеш да ги изследваш, ама просто си има хора, които са като теб. Обратното е по-лошо - постоянно да ти се прави секс, а да няма с кого. :D

3.   "Билки за повишаване на либидото при жени

Индийски женшен – той повишава сексуалното желание и стимулира притока на кръв към клитора.

Корен от мака – той помага за поддържането на хормоналния баланс и стимулира сексуалното желание при дамите.

Според някои проучвания приемът на корен от мака води до по-пълно удовлетворение от сексуалния акт.

Муира пуама – тази билка е подходяща за повишаване на либидото при дами, които са малко преди или малко след менопаузата.

Бразилски женшен – приемът му увеличава нивото на естроген и помага за регулирането на женския хормонален баланс. Смята се, че благодарение на него дамите изпитват не само по-голямо сексуално желание, но и по-голямо удовлетворение."

Все пак обаче е важен здравословен начин на живот, активен. А с половинката повечко време заедно, забавления и общи хобита, разходки дори спорт, филми т.н. без непременно очакване на секс като завършек. Просто приятно прекарано време с нежности, интелектуална стимулация и много смях. Това са неща които свързват и посещават желанието за повече интимност.

4.   Веднъж седмично си е ок, какво му е? Нормално е. Въпросът е да не става по-рядко с времето. Щото разни двойки има дето по половин година не се пипат, за млади хора говоря даже.

5.   Аз съм попринцип с високо, но когато работя нон стоп без почивка примерно по 60дена без почивка и усещам как ми спада и го правим през ден. Забелязах че това се дължи на лохия начин на хранене, защото аз лично като съм наработя и нямам избор много храна, предимно закуски от баничарница или някой постен сандвич и се получава така, така че наблягам вече повече на месо и салата от червено цвекло и се чувствам по добре и го правя всяка вечер или сутрин по 1/2пъти за по 10/15минути. Такаче си погледни режима на хранене, защото е много важно

6.   За медикаменти не знам, предполагам е по-удачно да се консултираш със сексолог например.
Винаги ли си била така или е от известен период? Да не би да е на психологическа основа? Понякога обичта към партньора и сексуалното привличане не вървят ръка за ръка.

7.   Наистина хората имат различно либидо и трябва да си пасваш в това отношение с отсрещния. Не искам да ти казвам, че това ще провали връзката ти но... Аз лично жени с ниско либидо много отрано ги усещам и просто няма как да стане нещо сериозно.

И обратното го има, интимни приятелки са ми казвали не един път, че на техни колежки или познати не им стига сексът, половинката им рядко ги желае. Аз не мога да си представя да легна с жената, която обичам и да не се надървя веднагически. Поне сутрин и вечер по един път. В момента спя с една приятелка с облаги, ами да ти кажа честно като има любов е много по-хубаво. Сигурна ли си, че обичаш приятеля си?

Вярно, сега се изкарвам големия е*ач, ама и на мен ще ми мине времето и ще плачкам. Ама на 20 да не ти се е*е нонстоп? Тогава беше най-хубавото и имаше голяма любов.