Споделена история от Секс и интимност

Проблем след "първият път"
Здравейте! Имам сериозен приятел точно от година и преди 4 дена за пръв път правихме секс. Приятелят ми ме беше предразположил. Първо се целувахме, а след това и стимулирането с пръсти. Беше ясно, че ще се стигне до секс. Когато започнахме акта усетих много много силна болка, потече много кръв. Поради болката го помолих да спрем. Той ме разбра и спряхме. След това не ходех странно или каквото и да било, нито ме болеше, нито тече повече кръв. Но на следващия ден забелязах нещо..

Като че ли съм по- .. как да кажа.. по-тясна.. и стегната .. освен това, другото, което ме тревожи е, че много ме сърби тази област.. И отдолу е толкова тясно, че нищо не може да излезе /може да звучи смешно, но е истина/.. днес в банята, докато се миех, забелязах, че има някакви .. един вид топченца, парченца бели секрети.. Реших да бръкна вътре.. Там беше пълно с такива. Изключително много. Това ме притесни. Моля споделете, ако имате някаква информация или имате същия проблем :( Благодаря много :(

Коментари

1.   Отиди на лекар

2.   Гъби

3.   Това, че те е боляло е нормално. Това че се чувстваш тясна е стrанно но може и така да е, но всъщност там долу няма промяна освен, че вече не си девствена. А относно "това бялото" много ми прилича на кандида (гъбички) те стоят точно така на парцали, като развалено прясно мляко и предизвикват сърбеж като попаднат на кожата. Имала си ги и преди това но сега си ги забелязала.
Лечение:
Положенакс - това са глобули които се поставят всяка вечер вагинално в продължение до 12 дни.
Или си правиш промивки с Тантом роза.
Така приятеля ти е вече заразен той също ги има (ако не сте го правили с презерватив)
При него може да се получат малки червени точици по главичката на пениса.
Лечението за него е едно кремче Канестен.

И ако смятате пак да го правите задължително с презерватив.

На 90% съм сигурен, че това са кандида. Това което ти го написах е за твоя информация и не трябва да се лекуваш сама.
Просто отиди при лекар да те прегледа и най-вероятно ще ти каже същото.

Поздрави и спокойно няма нищо страшно.

4.   Това сигурно са гъбички.

5.   Амии това може да е секрет от теб.. Или той да те е заразил с нещо--Без кондом ли го правихте??

6.   По-добре отиди на лекар. Не мисля че тук някой ще може да ти реши проблема :)))

Успех!

8.   Със сигурност са гъбички. Отиди на лекар да ти предпише нещо. Аз съм се лекувала с полижинакс, както каза номер 3, също наскоро ползвах и макмирор-също глобули, и от тях съм много доволна. Не е задължително той да ти ги е предал, може да си ги имала и преди това.
Това са само предложения, не се лекувай сама, защото може да е нещо руго и да се усложни.

Мег*

9.   Една жена:
Първият път винаги много боли.
След това мускулатурата ти се стяга все повече и повече.
Всичко е до време. Започнеш ли да го правиш редовно, всичко ще си влезе в релси.

Що се отнася до белите парченца... Интимните гъбички са над 170 вида, а инфекциите - още повече. Не е задължително да НЕ си девственица, за да ги имаш. Всеки може да ги прихване или да си ги създаде чрез киселинен дисбаланс на организма. Може да се прихванат и от скитащ партньор, неизмита ръка, и от мръсни тоалетни принадлежности, и от липсата на хигиена или прекаляването на такава. Въобще, възникват от нищото, но МНОГО трудно се лекуват.

Подбери наистина кадърен гинеколог, за да не се влачиш като мен 7-8 месеца при реномирана докторка, която дати направи гъбите устойчиви към всички лекарства, вместо да ги изтрепе до край. Посещението при гинеколог и микробиологичното изследване са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

10.   Ами.. да, беше с презерватив.. Гъбички?! Ужас.. ами.. все пак благодаря ви много

11.   Ами не, в същност.. обръщам голямо внимание на тялото си и не мисля, че съм ги имала и преди.. Дори съм сигурна

12.   Да гъбички са със сигурност. Прави са другите.

13.   Не е ли възможно сърбежът да е в резултат на зарастване на местата, където е скъсан хименът.... Не помня вече как е, но е логично отделните части да зарастват....
До колкото зная, ако има гъби би трябвало да има неприятна миризма или? Авторке, огледай добре секрета. Възможно е да е обикновено вагинално течение, при сгъстяване, то е белезникаво, но така, както ти го описваш, не е само това. Възможно е ти да описваш нещата по един начин, а те да са други.

14.   Ами значи, не, не е обикновено вагинално течение. Забелязвам, че е на.. парченца.. и аз не знам как най-точно да се изразя. И.. хм.. при уриниране има някакво парене.. незначително, но го има, освен това течението е повече от обикновено.. btw.. ако има някой от Плевен бих го помолила да ми препоръча добър гинеколог. Намерила съм си една, но.. и аз не знам :(

*Авторката

15.   От номер 3. Абе момиче вече ти казах имаш гъбички които се казват кандида.

Кандидоза:

Симптоми:сърбеж, течение, парене при уриниране

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B0

Казал съм ти и как се лекува.... (припомням - Полиженакс и други подобни)

Отиди на лекар без значение кой за да ти каже същотото (трябва да е голям малоумник че да не разбере какво е затова няма значение общо взето кой ще е)

16.   Благодаря ви много за съветите. Бях на лекар и ми предписаха Полиженакс, от което забелязвам, че нещата се поуспокояват! :)

17.   Ха-хаа аз съм номер 3 (15). Май познах диагнозата и лечението :)))))) с полижинакса :Р

18.   Гъбясала си бе животно! Вземи се къпи по често! ЩЕ заразиш и пичагата и ще му окапе бубата!

19.   Номер 18 не само е изключително груб, ами и необразован, щом не знае, че гъбички с миене не се лекуват, напротив, прекаленото измиване и като следствие изсушаването на тази зона преразполага към много по-лесно пламване на инфекции от този тип. Колкото до окапването на "бубата" просто няма да го коментирам, защото именно тази буба е най-вероятната причина за състоянието на авторката.

Аз искам само да попитам последната, докторът, при който си ходила, направи ли ти изследвания или просто ти назначи лечение? Надявам се да е направил всичко необходимо преди да ти даде лекарството, защото не е задължително да се касае точно за кандидоза и е добре да има резултати от изследване, за да се знае какво точно да се третира и как.

Също така, ако смяташ да продължаваш сексуалните си отношения с този мъж, най-добре е той също да бъде лекуван паралелно с теб. Знам, че е доста трудно да се сподели подобно нещо, но така и двамата ще бъдете здрави и ще можете да се насладите пълноценно на любовта си, а не постоянно да си предавате един на друг заразата...

Късмет и всичко добро от мен.

20.   Аз съм номер 3 (15)(17)
номер 19 те са го правили с презерватив така че няма проблем за него.
Но ко пропуснете все пак презерватива с него или някой друг лечението за момчето е Канестен (крем който се нанася на главичката на пениса всяка вечер в продължение на 10-15 дни)

21.   От Авторката:
Относно номер 18 просто нямам коментар ..

Номер 19: Ами да, направи ми изследване, попита какви са нещата, които съм правила, понеже тогава бях и на почивка. Каза ми, че евентуално може да е станало и от морската вода. Но е по-вероятно да е станало, ако партньорът ми е бил заразен също. Каза, че много неща могат да предизвикат тази инфекция .. както вие казахте - прекалено много миене. Като цяло с повод и без повод :д ..

След това изследване ми каза името на гъбичката и, че не е много упорита, но като всяко нещо е добре да се лекува от рано. Предписа ми Полиженакс .. каза, че и партньорът ми трябва да се изследва и след това да се лекува, защото или е бил заразен, или съм го заразила .. били няколко варианта - с някакви хапчета или ... кремче. Съжалявам, всички имена ми избягаха от акъла. Ами .. Като че ли това беше всичко..

Благодаря! И аз ви желая всичко най-добро! :)

22.   От авторката /отново/

Относно "стегната" по-горе .. ами забелязвам, че вече не е така. Явно съм била много напрегната първия път ..

23.   Ахахах, 18ти номер, яко неграмотен и необразован, честно :D Както и да е, това наистина, както всички казаха, най-вероятно са гъбички, но така или иначе, който каквото и да ти кажа, с гинеколог няма как да се разминеш, затова просто го посети и ще си сигурна, но не е нещо страшно и нелечимо, просто е ужасно неприятно.
Успех :)