Споделена история от Секс и интимност

Ходите ли на гинеколог?
Ходите ли на гинеколог, ако сте започнали полов живот? За да се прегледате дали имате заболяване, предавано по полов път...

Коментари

1.   Ходим, ама не само заради това. Използвайте презервативи!

2.   Ходих профилактично доста късно и през двете бременности. Ако имам проблем бих отишла, но ме е страх. Лятото ходих заради закъсняващ цикъл, но ме гледаха само на ехограф.

3.   Не съм все още. Девствена съм но мисля някой ден профилактично да отида за да съм сигурна че всичко е наред.

5.   Профилактично, да. Веднъж годишно за цитонамазка и микробиология.

6.   Вместо да слагате след дъжд качулка. Първо си правете тестове за болести- с тези, с които спите, вместо после да се чекнете на скапания гинекологичен стол, пред някакъв тъп гинеколог!

7.   Не съм ходиша никога. Имала съм само двама мъже в живота ми. Омъжена съм. Мъжа ми няма полово предавни болести. На скоро си прави тестове заради уринарна инфенкция и е чист Значи и аз нямам нищо.
Лош късмет да влезе бактерия от аналния секс.. За толкова години веднъж се случи.... За това внимание при анален секс. От болести предавани по полов път нямм притесения.
На гинеколог как да отида, особено ако е мъж.

8.   Вмомента не водя сексуален живот и затова не ходя освен веднъж годишно. Преди като съм водила на няколко месеца си правих изследвания.

9.   Номер 13, как така няма да ходиш на гинеколог? Задължително започнеш ли да водиш полов живот, веднъж годишно - цитонамазка и микробиология. Да не говорим за жени над 30, още по-задължително!! Това, че няма симптоми определена болест, не означава нищо. Потресена съм от здравната култура на хората и още повече на жените..

10.   Номер 7 исках да напиша ****

11.   До №3 ""Не съм все още. Девствена съм но мисля някой ден профилактично да отида за да съм сигурна че всичко е наред. """ Браво моето момиче. Вие сте девойка или жена с формирани ценности. Възхищавам се от Вашите разбирания. Но отидете на преглед, за да сте сигурна, направете си цитонамаска. Знаете защо се прави. Желая Ви успех и щастие. Възрастен мъж.

12.   прегледа не е само до това дали водиш полов живот или не - доста занемарена и неинформирана работа сте

13.   Мили дами посещението при гинеколог не е само след полов живот и за полово предавани болести! А за общото състояние на женската полова система и нейният менструален цикъл!

Аз също не съм водила още полов живот но се налага да ходя! Защото хемодиализата уврежда целият организъм. Последно ми казаха че имам кисти но не били спешни за операция. Искам да попитам относно това има ли начин без операция ( чрез лекарства ) да се предизвика редовен цикъл и сами да се премахнат тези кисти? !

Защото бях чула такива реклама че има тако а лекарство? !
Щ бъда благодарна за инфо!

Жена на 25

14.   до 13
Спомням си, че отидох на гинеколог, когато бях на 17, защото имах нередовен цикъл. Предписаха ми противозачатъчни, за да си върна цикъла и да e по-редовeн, което помогна временно. Но не съм била на гинеколог от години и смятам да започна полов живот.
Авторката

15.   Номер 13,
Да, може с определени лекарства да се предизвика цикъл и да се махнат кистите. Трябва да ти го предпише лекар и да определи как и колко време да го пиеш.
Преди имах една киста около 4-5 см и се премахна напълно само с билков чай (цариче и бял равнец), който пиех. На мен много ми помогна, може да се посъветваш с лекуващия ти лекар подходящо ли е за теб.

16.   Н 15 много ти благодаря! Аз обмислям скоро да посетя гинеколожката си за да оправя проблема защото ( ако е писано ) може да се трансплантирам а трябва всичко да ми е наред иначе ще ме върнат...
Ще отида и щ видя какво е положението година по - късно от последният преглед и информация. Да с л ку ам.
Благодаря много! И ще питам можели както ти през билки а не с химични лекарства!

Жена на 25

17.   Аз сам мъж и работя повече от 10 години като генеколог. Все по често при мен идват жени не за преглед а за удоволствие ако ме разбирате. Говоря за добре изглеждащи, интелигентни жени. Не могат да вземат винаги направление или просто ги е срам и в повечето случаи си плащат за преглед. На практика си плащат да ги възбудя и да свършат на магарето при това без аз да правя секс с тях. Не се оплаквам, харесва ми работата, жените си плащат просто ми е чудно.

18.   17 едва ли, всеки гинеколог знае как се пише думата.

19.   Номер 17, ако и уменията ти са колкото правописа ти... ще умреш от глад.