Споделена история от Секс и интимност

Втори пубертет при жените
Здравейте!
Аз съм жена, винаги съм слушала за нещо като втори пубертет при мъжете, дето ги удря някаква лудост около и над 40г, но откривам напоследък, че май има такова нещо и при нас жените.
Чета тук теми за жени на около 30г. +/-, на които им се живее, изневерява им се, искат тръпка, живот и т. н
Понеже аз съм в тази възрастова група и започнах да го усещам по себе си това нещо.
Как мислите, мит ли е, нормално състояние ли е, период ли е? Свързано е с отиващата си младост ли, на подсъзнателно ниво, може би?
Аз се хващам да мисля само за глупости. Наистина се чувствам като тийнейджърка, едно към едно, припомних си онова време. Не мога да кажа, че съм незадоволени от моя партньор, поне не го осъзнавам така.
Но започнах да се заглеждам по абсолютно всички мъже и да ги преценявам кой става за секс, започнах да си представям секс постоянно с хора, които съм харесала визуално. И преди съм заглеждала мъже, мисля, че е нормално щом имаме очи, но сега вече ми влияят повече, възбуждам се, откривам, че света е пълен с готини мъже, сякаш до скоро ги е нямало.
Как да кажа, странно чувство, чувствам се като мъж, като някой мачо дето мисли само за секс и оглежда всяка на улицата. Тази сутрин две момчета с уникални тела толкова ми вдигнаха адреналина. Понеже до нас има фитнес и излизат от там. Преди съм виждала трениращи мъже и изобщо не са ми правили впечатление, виждам, че са в супер форма и дотам. Други мисли не са ми минавали. Сега ме тресна вълната, така да се каже. Не мога да се позная.

Предполагам, че всяка жена, която е семейна или в дълга връзка и е около тази възраст, минава през това?

Коментари

1.   Очакваме и продължението... имам си любовник, но мъжа ми разбра

2.   Аз съм мъж, но познавам доста жени и мога да си кажа наблюденията.
Повечето жени почват да погрозняват около 30 годишна вързраст. При мъжете това се случва около 45. Естествено е всеки човек, без значение дали е мъж или жена да иска да се чувства красив и привлекателен. За това като усетим, че погрозняваме и почваме да правим всичко, което да ни върне увереността, че сме все още красиви.
50% от жените на 30 си хващат любовник. При мъжете процента е същия - но на 45. Това не е свързано с това дали сме доволни от партньора си и дали ни задоволява а по-скоро с това, че се опитаваме да се почувстваме харесвани и обичани, не само от тези, които го правят по задължение и инерция.

3.   Ми дали е втори пубертет или влизаш в критическата няма значение. Истината е че ти се ебе та две не виждаш.

4.   За мен е грозна гледка. Една приятелка така, като роди второто, татуировки, пиърсинг, почна да върти очи. Изневери и подобни. Златен мъж имаше, но не повтарял. Набара я в изневяра, 6м. я чака да и дойде акъла, но не стана. Разведоха се, новия не става, намери друг. Другия голям ебач, но наркоман и пропадняк
Май тя го подпомага, а не изкарва много. Сега реве за мъжа си, но той не уска и да чуе. Между другото мъжът и се замогна, живее, ходи по екскурзии, започна много пари да изкарва, а тя си брои стотинките и ооддържа наркоманчо. Обаче се начеса.

5.   "слушала за нещо като втори пубертет при мъжете"

А знаеш ли защо? Щото живеем в гиноцетрично общество, в което се говори само за проблемите при мъжете... Нищо че при жените ги има аналогични, и са даже по-разпространени. Има един израз "мечешка услуга"... След всичките тези критики към мъжкият пол, който има желанието, е работил над себе си. Но повечето жени дори не осъзнават, че имат проблеми, защото обществото никога не ги обвинява.

6.   При мен се появи, но 20г по-късно :-)

8.   Хормоните ти се променят това е, и да има такъв момент при жените след 35 та до към 48, либидото нараства.
Имаше статистика, че пикът на женската и мъжката сексуалност е различен. За мъжете е по-рано, за жените ок. 40 и е вярно. Друг съвет тук, не може да се дава, но говори с партньора ти и правете по честичко секс

9.   Познавам много такива. Синдромът на Питър Пан повече ги определя според мен. На 30 вместо да мислят за деца: пишат си в детско планерче, мислят за поредната татуировка, влогъри са или пък вманиачени нарциси по гримирането, не могат адекватно да правят секс и само лежат отдолу като риби, но смятат, че като десетия иска да ги изч**а са много красиви, а не просто Мара Общата или дашни. Вманиачени по кученца и котенца. На 30 не гледа ли дете или деца, не е сериозно и просто има големи проблеми този човек.

10.   Да така е. Семеина след 32г. станах много активна. И до сега на 46г. При липса на редовен полов живот, мастурбирам често. За лично облекчениено скришум. Но не е същото.

11.   Аз съм на 48, и при мен се случва същото. Мъжът ми не може да ми насмага. Положителното е, че започнах да се храня здравословно, спортувам, отслабнах и се чувствам страхотно

12.   Елементарно е, нарича се Биология. Жените като остаряват, нивата на тестостерон се повишават (и съответно естрогена понижава). Губят женствеността, получават мустаци.
При мъжете е обратно - тестостерона с годините намалява (естрогена се повишава), губим желанието за ежедневен секс, губим и окосмяването.

В края на краищата някои жени разбират какво е да си мъж на 18-20 години и да те тресат хормоните. За съжаление са вече лелички и бабички...

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

13.   Проблемът е, че пикът на женското либидо е към 40-50 год. възраст, а мъжкото след 40 год. почва да спада, а след 50 години или половин век, патокът става мек. Добре са по-възрастните жени които имат по-млади съпрузи. Традиционната бълг. представа, че мъжът трябва да е примерно с 10 години по-голям, е голяма заблуда.

14.   Малеее.. я елате в баровете и дискотеките в студенски град в София и само вижте какви мадами на 30-40 години са там за лов на млади момчета, направо ги събличат голи с погледи :)

15.   Да, така е. Точно затова има най-много раздели и разводи на двойки на тези години. После четем как много те е обичал, но ви е хванал на калъп и сега си гледаш децата сама на квартира, или при родителите си. Продължавай все така и след това ще живееш с някой алкохолик, който те потупва. Ти обаче си траеш, защото без него е още по-зле. Тръгнала си по добър път. „Живей за мига“, „защото го заслужаваш“, „бъди себе си“, „прави това което искаш, защото веднъж се живее“ все добри девизи за живот, но после няма да ревеш пак тук!