Споделена история от Секс и интимност

Оргазма на 60+
Здравейте мили дами! Искам да попитам, дали след една определена възраст - 60+ може да изпитате пълноценен оргазъм? Без значение, дали при полов контакт или, чрез мастурбация!? Въпросът ми е главно към жени горе - долу на тази възраст. Любопитствам, защото наближавам тази възраст! Моля за искрени отговори, без подигравателни мнения! Благодаря предварително!

Коментари

51-66 от 66

65.   Авторке благодаря. Аз съм н62 семеен. И на мен ми е интересно. Защото моита жена казва, че не масторбира макар и на 38г.

66.   До Н 64. А като по млада масторбираше ли? Имам в предвид след като стана семеина. Номер 65 съм.

67.   n 65,
мастурбирам от дете.

68.   Е това не съм го предполагал. Че и семеините жени. Масторбират. Макар и много рядко.

70.   Може би не всички го правят.
По интелигентните, с по- висока здравна култура го правят. Те знаят добре, че един от начините да се избегне тежкият климактериум е секса. Нека не забравяме, че мастурбирането е част от секса. То е изключително полезно и за двата пола. При жените балансира хормоналният проблем и повишава либидото. Докато при мъжете тонизира простата, което също оказва положително влияние и върху желанието им за секс.
Всичко е въпрос на познания и здравна култура. Да не забравяме и това, че клиторът на жената функционира до последният и дъх. Дори на 105 години да е, че ако го стимулира, ще получи оргазъм. За това има и такава поговорка- СТАРА РИБА И СТАРА ЖЕНА НЯМА. Това вече съм го писала.
Симка

71.   Симке, (и не само) а дали след определена възраст не предпочитате мастурбирането пред реалния секс?
А може би някои винаги са си го предпочитали (предимно тези с клиторен оргазъм)?

72.   Симке, на колко си години? Приятелката ми е възрастна, но не мастурбира, а прави як секс

75.   Секс правя редовно, всеки ден. Имам си с кого. Едното не бърка другото.
Що се отнася до оргазмите, всички те са резултат на стимулацията на клитора, която може да е директно върху него, с език, ръка или друга подходяща играчка, влагалищна и дори анална. От където и да се проникне, всичко опира до него. Всичко ерогенни точки в тези места имат директна връзка с клитора. Глупостите които се пишат за "G" точка и подобни са една пълна измишльотина на набедени експерти! Основна роля играят ерогенните зони и психиката.
Лъжа е, че възрастните жени предпочитат мастурбация. Но често животът им го налага, поради липса на партньор. Една жена на 60 по- трудно намира партньор, отколкото една под тази възраст. И като се има предвид, българският манталитет и проблема на българските мъже, се разбира от само себе си, защо жените над 50 повече мастурбират, отколкото да се подложат на някои голям "ебач", който докато се активира и е умрял.
Симка

76.   До #72, ако беше прочел внимателно писанията ми, щеше да видиш, че съм на 67 години.

77.   Ама Симке, защо да е умрял? Моя позната също е на 69 и се чука с 37 г мъж. Той може да умре също, но по-трудно. Освен това моята позната си е просто активна, но не и машина.
И двамата са свободни...
Да ти кажа нещо - никой млад мъж няма да откаже зряла жена, ако тя е поддържана и готина

85.   Аз съм на 70 години жена запазена и правя редовно секс 4 пъти в седмицата, 3 пъти от 4 получавам оргазъм, това е до организъм, но въпреки възрастта ми обичам секса до кога не зная, но за сега изпитвам голямо удоволствие и ме прави все още желана и обичана жена.

86.   Да са живи и здрави активните дами на 60 , а и на 70! Благодарение на тях успявам да поддържам редовен полов живот. На съпругата в къщи и на стар гаджета е трудно да се разчита.

М41

87.   Жена ми е на 61 г., аз на 64 г. Сексът намяла до два пъти седмично. Иначе не сме се променили, правим същите неща. Жена ми от млада е фенка на пълната програма и сега е така. Тя не крие, че маструбира и знам, че има малък, анален вибратор.

97.   Веднъж само съм чукал толкова възрастна жена, на 61г. Беше на фирмено парти. Тя стегната, чаровна и ми стана любопитно, най-вече как се справя с уста. Отидохме в нейната стая, не сме се събличали. Духаше добре, а после я обърнах, чуках я, охкаше малко, но нямам представа, дали е свършила.

98.   ЗдрВеите, моита жена е на 55г. След мено паузата оргазмите значително затихнаха. По един път месечно и то с големи молби. Никога не е мазторбирала. А аз на 60г си правя чикия всеки ден. И не вярвам на жени след 60г, че получават оргазъм. А за самозадоволяване мисля, че само не обвързаните го правят. Така ме е обедила жената.

99.   Жена ми е на 50 год., вече в менопауза. Получава пълноценни и силни оргазми, както при е'ане, така и когато ѝ направя чекия с език и пръсти.

51-66 от 66